SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan do oceny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1822

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 650 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10643
mam 17 lat 183 i 73 kg wagi.Nie mam dostepu do siłowni tylko w domu mam taka prowizoryczna ławeczke hantelki po 5 kg oraz drazek.
u kumpla jest sztanga około 25 kg.Wszystko własnej roboty
Do lata chciałbym uzyskac ładny brzuszek oraz troche podciagnc sylwetke.
Cwiczymy około 4 miesiecy.
oto moj plan
wyciskanie hantli ponad głowe na ławeczce 3x20
Unoszenie hantli bokiem3X10
Wyciskanie sztangi na ławce prostej 2 serie po 40 30 20 10 powtorzen kolejno
Rozpietki 3x20
Podciąganie na drążku 3x do zmeczenia rece na szerokość barkow
Brzuch:
Na skosne 2x30 1 cwiczenie oraz na proste spiecia brzucha 2x30 oraz podciąganie kolan na drążku 3x20 i unoszenie nog prostych na drążku 3x10
Sztanga jest u kumpla wiec musze na niego czekac zanim ze szkoły wroci.
Wiem ze ten plan nie jest za dobry ale tam zta sztanga to wogole masakra bo wykonujemy po 200 powtorzen łacznie.Cwiczymy tak 5 dni w tygodniu
Staram sie rowniez robic pompki z rozstawem dłoni na szerokosci barkow 3 serie do zmeczenia.

Prosze o jakas korekte .
Nie dysponje ławeczka skosna oraz nie moge wykonywac cwiczen takich jak martwy ciag ze wzgledu na kregosłup.
zalezy mi na podszlifowaniu sylwetki do lata a we wrzesniu pomysle o jakies wzbogaceni mojej ,,siłowni,,
aha jeszcze codziennie po 25 min biegam
Prosze o pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13393
Tu masz wszystkie ćwiczenia

http://www.kulturystyka.pl/atlas/

a tu masz trening domatora:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm#1 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 650 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10643
a co myslisz o moim planie?
dojde nim do czegoś?
A znasz oze jakies skuteczne cwiczonko na brzuch?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13393
*Trening na masę*-oparty powinien być na ćwiczeniach podstawowych(przysiady, wyciskania, uginania i wyprosty ramion, itp.)z wolnymi ciężarami(sztanga, sztangielki)-ilość serii kształtować się powinna następująco: na duże grupy mięśniowe(np. klatka, grzbiet, uda) ok.12-16 serii, na mniejsze(np. łydki, bicepsy, tricepsy) ok. 9-12 serii(ponadto 1-3 serii rozgrzewkowych w obu przypadkach),ilość powtórzeń 6-12,przerwy pomiędzy seriami ok.2-3 minut. Każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Czas trwania:4-8 tygodni. Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce.

*Trening na poprawę siły*-każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Trening na dużych ciężarach z małą ilością powtórzeń w seriach(8-1).Przerwy pomiędzy seriami wydłużamy do 3-5 minut. Na duże grupy wykonujemy 8-10 serii, na małe 6-8 serii(plus 2-3 serie rozgrzewkowe w obu przypadkach).Trening oparty na podstawowych ćwiczeniach(wyciskania, przysiady, uginania i wyprosty ramion, itp.) z użyciem wolnych ciężarów(sztanga, sztangielki).Czas trwania: 4-8 tygodni(nie dłużej) Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce. I tak w rzeczywistości, każdy powinien wypracować sobie osobisty program-adekwatny do indywidualnych predyspozycji organizmu, a zapis ogólny powinien służyć, jako podstawa do dalszych prób wypracowania tego programu.

*Trening na rzeźbę*-tutaj zalecana jest większa liczba treningów(nawet do 6 tygodniowo)-każdą grupę mięśniową trenujemy nawet 2 razy w tygodniu. Treningi krótkie, bardzo intensywne(przerwy pomiędzy seriami zmniejszamy do 60-30 sekund) z dużą różnorodnością ćwiczeń(dodajemy więcej ćwiczeń izolowanych, jak np. rozpiętki w leżeniu, krzyżowanie linek wyciągów, ćwiczenia na maszynach treningowych).Można stosować superserie, serie łączone, serie potrójne, gigantserie(powyżej 3 ćwiczeń na tę samą grupę wykonywanych w minimalnych odstępach)-oczywiście w miarę zaawansowania ćwiczącego. Na większe grupy mięśniowe wykonujemy 12-9 serii, na mniejsze10-7 serii-ilość powtórzeń nie mniejsza niż 10-12.Dobre połączenie to wykonanie po treningu siłowym treningu aerobowego(30-45 minut). Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce. I tak w rzeczywistości, każdy powinien wypracować sobie osobisty program-adekwatny do indywidualnych predyspozycji organizmu, a zapis ogólny powinien służyć, jako podstawa do dalszych prób wypracowania tego programu


***********************
Nie powinienes cwiczyć 5x w tyg tylko np 1x każdą partie w tyg np

Pon.
Klata + bic

Wt.
Brzuch

Śro.
Barki + tric

Czw.
Brzuch

Pią:
plecy + Nnogi

Sob:
Brzuch

niedz:
wolne

***********
Barki: (robisz tylko 2 cwiczenia na barki za mało troche, i za dużo powtórzeń jak np chcesz robic plan na mase powinieneś robić 4 serie po 12 10 8 8 powtórzeń- mozesz tez robic wszedzie po 10 powtórzeń)

-Wyciskanie hantelek do góry 4x10
-Unoszenie hantli do przodu 4x10
-Unoszenie hantli bokiem 4X10

Klata:
-Wyciskanie sztangi na ławce prostej 2 serie po 40 30 20 10 powtorzen kolejno (zadużo powtórzeń, zawieś sobie np 5litrowe bukłaczki z wodą do sztangi albo dokup obciążenia)
-tu by sie przydało wyciskanie sztangi lub sztangielek na skosie
-Rozpietki 4x10 (na ławce prostej)

Plecy:

-Podciąganie na drążku 4x do zmeczenia rece na szerokość barkow (rób jeszcze szerzej i tak aby kostki były skierowane w strone głowy[podciąganie sie na drążku szerokim uchwytem jest bardzo dobre na najszersze grzbietu)
-wioslowanie sztangielką w opadzie tułowia (poszukaj jak sie to wyukonuje w atlasie cwiczeń)

Biceps:

-uginanie naprzemienie rąk ze sztangielkami 4x10 (lub 12 10 8 8)
-modlitewnik by sie tu przydał ale jak nie masz to rób później albo sztangą na bica albo o kolano sztangielką

Triceps:
- wyciskanie sztangielki jednorącz zza głowy 9patrz do atlasu cwiczeń)
- pompki na poręczach tyłem (4x15) (ostatnia serie max zmęczenie

Nogi:
-przysiady ze sztangą na barkach
-wspięcia na palcach stojąc 4x25(łydki)
-wspięcia na palcach siedząc 2x max

Ja ćwicze brzuch:

-spinanie/unoszenie kolan w leżeniu płasko 40 x 3
-brzuszki 40 x 3

W atlasie cwiczeń masz tam pare treningów brzucha.

"Brzuch:
Na skosne 2x30 1 cwiczenie oraz na proste spiecia brzucha 2x30 oraz podciąganie kolan na drążku 3x20 i unoszenie nog prostych na drążku 3x10
Sztanga jest u kumpla wiec musze na niego czekac zanim ze szkoły wroci.
Wiem ze ten plan nie jest za dobry ale tam zta sztanga to wogole masakra bo wykonujemy po 200 powtorzen łacznie.Cwiczymy tak 5 dni w tygodniu
Staram sie rowniez robic pompki z rozstawem dłoni na szerokosci barkow 3 serie do zmeczenia."

"Prosze o jakas korekte .
Nie dysponje ławeczka skosna oraz nie moge wykonywac cwiczen takich jak martwy ciag ze wzgledu na kregosłup.
zalezy mi na podszlifowaniu sylwetki do lata a we wrzesniu pomysle o jakies wzbogaceni mojej ,,siłowni,,
aha jeszcze codziennie po 25 min biegam
Prosze o pomoc"

Jeśli chcesz łapać mase to bieganie nie jest tak wskazane z tego względu ze tracisz kalorie ale przynajmniej kondycje sobie mozesz wyrobic...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 650 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10643
Wielkie dzieki!!!!
Jezeli zostane abonetem masz odemni soga od razu!!!!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13393
Pedro17: proponuje dokupić troche sprzętu np sztangielki takie aby dało je sie rozkręcać i dokładać ciężarków. Przyda sie jakoś skombinować lawke skośną. Trzeba też stosować odpowiednie przerwy między seriami (przerwy między seriami=2min, przerwy między ćwiczeniami około 3,5min to ci pozwoli na lepszą regeneracje mięśni). Duża ilość powtórzeń jest dobra na trening wytrzymałościwy ale ci chyba chodzi o siłe więc przypominam tylko 12 10 8 8 powtórzeń ale nie w każdym ćwiczeniu lecz w większości np w przysiadach możesz robić tak: 20 15 12 10 8. Pamiętaj aby ostatnią serie robić z maxymalnym wysiłkiem bo siła rośnie dzięki tym ostatnim powtórzeniom. Pamiętaj też o dobrej regeneracji mięśni (minimum 8h snu). I nie przetrenuj sie tu nam tylko jak co to pytaj postaram sie pomóc. Trzymam za słowo z tym Sogiem

PS. Pamiętaj że na siłowni ci nic nie urośnie bo twoje mięśnie rosną gdy ty odpoczywasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 650 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10643
konkretnie to narazie zarzuce jakas dietke redukcyjna i głownyum celem jest rzezba brzucha.Przy okazji chciałbym troszeczke podciagnac sylwetke
do wakacji tak.
Czy uda mi sie na tym sprzecie co mam i przy stałym obciazeniu?
Bo narazie nie mam jak dokładac ciezarow do tych hantelkow z drewna
po wakacjach skombinuje wiecej sprzetu.
Podstawa jest brzuch i golne podciagniecie sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13393
moze sie udać tylko ta sztanga 25kg hmm jak bedziesz robic 12 10 8 8 to sie nawet nie zmęczysz wiec tu musisz dożucić jakos cięzaru jak mowilem mozesz dowalic butelki z wodą np takie 5 litrowe bukłaczki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 650 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10643
to ten ciezar dokładac na sztange po jakims czasie treningu czy pod koniec serii zwiekszac obciazenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13393
a ile wyciskasz na maxa?

rób np cos takiego tylko dobierz ciezar do własnych możliwości:

12x25kg
10x30kg
8x35kg
8x40kg (+ 2 asysty na przykład)

najlepeij zwiększaj ciężar z każdą serią na klate.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 650 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10643
a co myslisz o trenowaniu brzucha codziennie?
Bo ja pod tym katem sie przygotowuje.
Codziennie około 25-30 min biegam + dietka redukcyjna i potem cwiczenia
Jak to jest z brzuchem ?
Na poczatku treningu go meczyc czy na koncu?Bieganie po cwiczeniach czy przed?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

niewlascie proporcje nóg

Następny temat

brzuszek przy masie

WHEY premium