SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan do oceny. Mile widziane Porady :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1295

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1240 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8095
Jak w temacie :) Chciałbym zbic pare % swojego tluszczyku przy czym nabrac dynamiki oraz siły :)

Cel: Dynamika, Siła, po trochu redukcja tłuszczu :D
Wiek: 20
Wzrost: 181cm
Waga 91/92 kg
Staż: z długimi przerwami rok.
Cel wagowy 86/87 kg
Sprzet treningowy: full

Dieta: Tu najlepsze bo nie mam za bardzo kasy by robic 6 dan z kurczaków i tym podobnych :) Po prostu brak jakichkolwiek słodyczy, obiady to co matka ugotuje, lub cos swojego np ryz :) i bede sie starał na sniadanie oraz kolacje po poł kostki białego sera zjadac. Lecz to tez zaleczy czy aby aktualnie bedzie na stanie w lodówce.
Suplement: Thermo Speed Exstreme

Plan:
Poniedziałek-siłownia
Wtorek-wolne
Środa-siłownia + trening Futbolu Amerykańskiego
Czwartek-wolne
Piątek-siłownia
Sobota-trening Futbolu Amerykańskiego
Niedziela-wolne


Poniedziałek
Klata
1. Wyciskanie na płaskiej ławeczce - 10-8-6-4 waga …-…-…-…
2. Wyciskanie hantli/sztanga na skośnej ławeczce do góry - 10-8-6-4 waga …-…-…-…
3. Rozpiętki leżąc hantlami: - 3s. 10p. waga: …
ciekawi mnie czy nie dodac jeszcze:Przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej 3s. 10.p
Biceps
1.Uginanie rąk ze sztangą - 3s. 10p. waga: …
2. Uginanie rąk z nachwytem - 3s. 10p. waga: …
Triceps
1. Francuskie wyciskanie - 12p. rozgrzewka, mały ciężar !! 3s. 10p. waga: …
zastanawia mnie czy nie dodać jeszcze popki w podporze tyłem 2s. max powtórzenia.
Power
1. Hang Snatch - 8p. rozgrzewka !! 3s. 5p. waga: …
http://pl.



Środa
Nogi
1. Przysiad - 2s. 5/6p. rozgrzewka !! 4-5s. 5-6p. PROG co seria; waga: …-…-…-…-…
2. Prostowanie nóg na maszynie - 12-10-10-8 waga: …
3. Uginanie nóg na maszynie - 12-10-10-8 waga: …
4. Pachwiny na maszynie - 3s. 10p. waga: …
5. Suwnica - ...s. ...p ....................waga: ...
Power
1. Power clean - 8p. Rozgrzewka !! 3s. 5p. waga: …
http://pl.


2. Hang Clean - 8p. Rozgrzewka !! 3s. 5p. waga: …
http://pl.



Piątek
Plecy
1. Martwy ciąg - 5/6p. rozgrzewka !! 4-5s. 5-6p. PROG co seria; waga: …-…-…-…-…
2. Wiosłowanie sztangą - 3 s. 10p waga: ...
3. Ściąganie drążka na maszynie - 3 s. 10p waga: ...
Barki
1. Wyciskanie do góry - 3 s. 10p .waga: ...
2. Unoszenie hantli do przodu - 3 s. 10p waga: ...
Power
1. Power press - 8p. Rozgrzewka !! 3s. 5p. waga: …
dzis mi trener powie jak dokladnie wykonywac te cwiczenie :D bo nigdy go nie robilem
2. Clean shrugs - 8p. Rozgrzewka !! 3s. 5p. waga: …
http://pl.




Czekam z niecierpliwością na wasze rady i tym podobne :)



Zmieniony przez - ToMeK_88 w dniu 2008-12-03 16:30:42

Zmieniony przez - ToMeK_88 w dniu 2008-12-03 16:32:27

"Gdy Ty Sie Op*****lasz Ktos Inny Trenuje By Skopac Ci Dupe"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1240 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8095
No ludzie :) Napiszcie cos hehe po to te forum jest :) Pozdro

"Gdy Ty Sie Op*****lasz Ktos Inny Trenuje By Skopac Ci Dupe"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Dieta : Tu najlepsze bo nie mam za bardzo kasy by robic 6 dan z kurczaków i tym podobnych :) Po prostu brak jakichkolwiek słodyczy, obiady to co matka ugotuje, lub cos swojego np ryz :) i bede sie starał na sniadanie oraz kolacje po poł kostki białego sera zjadac. Lecz to tez zaleczy czy aby aktualnie bedzie na stanie w lodówce.
Suplement : ThermoSpeed Exstreme

Niby nie masz kasy, a wyrzucasz ją w błoto...

Ja bym oparł cały trening na ćwiczeniach dynamicznych. Aktualna koncepcja jest do d**y, bo najpierw wstępnie męczysz mięśnie (nierównomiernie zresztą), a potem zabierasz się za najbardziej wartościowe ćwiczenia. Możesz to robić albo metodą FBW - np. 2 ćwiczenia na górę i 2 na dół, albo dzielić na górę i dół i robić na jednym treningu po 3 ćwiczenia z angażowaniem dolnej połowy ciała, a na drugim 3 z angażowaniem górnej połowy. Ja bym się skłaniał ku opcji FBW.
Jak wygląda Twój plan środy - kiedy siłownia, kiedy trening?

Zerknij tutaj:
https://www.sfd.pl/FBW_ukierunkowany_na_budowę_siły_dynamicznej:D-t452794-s1.html

Tu masz malutkie podpowiedzi - ten plan zawiera proste ćwiczenia, jeśli jesteś w tym dobry, można ułożyć coś bardziej "fikuśnego"


Tutaj masz wybór ćwiczeń - bardzo fajne:
https://www.sfd.pl/[ART]Dynamika_by_Marcin_VB-t452639.html


Kurcze, fajne to mogą być treningi... Ciesz się, że masz takiego trenera.


Pozdro.

Zmieniony przez - radosuaf w dniu 2008-12-04 09:35:04

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1240 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8095
Co to srodowego treningu to wygląda tak ze
mam siłownie od 19 do 20 / 20:30 puzniej chwila relaksu i trening Futbolu Amerykańskiego.

C do treningu FBW to teraz go "analizuje " i jakos nie umiem dobrac cwiczen hehe :D tzn nie wiem jak połączyc cwiczenia dyamiczne ktore opisał "Marcin_VB" z cwiczeniami statycznymi z planu FBW ://

"Gdy Ty Sie Op*****lasz Ktos Inny Trenuje By Skopac Ci Dupe"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Z ćwiczeń statycznych to tylko na klatę i ew. siady . Moja propo:

A:
snatch 5x5
push press 5x5
high pull 5x5
dips 3x8

B:
thrusters 5x5
bench press 5x5
power clean 5x5
chin-ups 3x8

Pasuje?

Ta środa trochę kiepsko wygląda - pamiętaj o właściwym odżywianiu. I zobacz, czy będziesz miał na jedno i drugie wystarczająco siły. Ten plan powinieneś zrobić w 45-50 minut, więc będziesz miał więcej czasu na odpoczynek .

Zmieniony przez - radosuaf w dniu 2008-12-04 10:56:25

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1240 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8095
z środowym treningiem wyglada lajtowo :) hehe jestem dobrze przygotowany do takiego wysilku ( kilka lat spedzonym w sporcie duzo daje hehe ):) przed treningiem ogolnie silowym bananka strzelilem i maslanke hehe :D i to mi wystarczylo by zrobic caly trening na silce i zrobic poznie trening Futbolowy :)

Co do tego treningu to jak to sie ma tzn kiedy te cwiczenia na klate i przysiady wrzucic ? na sam poczatek czy w srodku czy jak hehe tylko nie zj*b mnie za głupie pytania :) pytam bo chce robic dobrze :)

"Gdy Ty Sie Op*****lasz Ktos Inny Trenuje By Skopac Ci Dupe"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Plan masz cały już rozpisany - zamiast siadów masz thrusters i snatch, a na klatkę w A poręcze, a w B wyciskanie płasko.

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1240 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8095
a szło by to rospisac na
A-poniedziałek
B-Środa
C-Piątek

Bo jak mowilem w srode czuje sie swietnie :)

"Gdy Ty Sie Op*****lasz Ktos Inny Trenuje By Skopac Ci Dupe"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Nie widzę potrzeby - rób A - B - A - B.

Jeśli czujesz się naprawdę mocny, zmień snatch na zwykły przysiad ze sztangą.

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1240 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8095
ok ok a jak z obciazeniami ? ? Dawac takie na MAX ? czy bardziej by je robic szybko ? i przekonales mnie ten bede robil od stycznia i 6 tyg. :) a potem zmiana itp na sila :D hehe

"Gdy Ty Sie Op*****lasz Ktos Inny Trenuje By Skopac Ci Dupe"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
To JEST trening głównie na siłę. A same ćwiczenia wymuszą na Tobie prędkość. Jeśli w Power Clean sztangę pociągniesz zbyt wolno, to na pewno jej nie zarzucisz. Ciężar dobieraj tak, żeby w zapasie zostawało Ci 1 lub 2 powtórzenia. Pamiętaj o progresji ciężaru z treningu na trening (chociażby o 1kg), byle byś wykonywał założoną ilość powt~órzeń.

Półmaraton w 1:57:11! :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpiętki hantlami

Następny temat

jestem przeziebiony

WHEY premium