SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan Treningowy-Skolioza 16 lat

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10
Proszę o ułożenie planu treningowego, mam lekką skoliozę i dlatego nie posiadam wolnych ciężarów(bo to jak mnie mam pogarsza sprawę), atlas kupię w przyszłym tygodniu jak się wybiorę do jakiegoś większego sklepu sportowego. Niestety nabyłem tkankę tłuszczową na klacie(tj. głównie brzuszek). Proszę o nie używanie bardzo skomplikowanych zwrotów gdyż dopiero zaczynam ,,zabawę'' z siłką
Z góry dziękuję

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 83

Wzrost: 183

Cel treningowy: nabranie masy mięśniowej

Staż treningowy na słowni: brak

Uprawiane inne sporty: piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): drążek(6chwytów),
atlas,
drabinka,
York XC 530,
skakanka,
taśma Thera Band,
karimata


Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: skolioza (9 stopni)

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10
Wielkie dzięki obojgu wam :)
W najbliższym czasie spróbuję się dostać do lekarza i napszę wyniki :)

Jeszcze raz wielkie dzieki xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
A co na to Twój ortopeda? Dał Ci zielne światełko?
Jak nie to basen +ćwiczenia na plecy bez obciążenia (rehabilitacja). Sam miałem (i możliwe że jeszcze mam niewielką) kiedyś skolioze i "wyprostowanie" kręgosłupa zajęło mi ok 2 lata. Dopiero potem zająłem się siłownią.
Co do atlasu to nic Ci nie da. Ćwiczenia na większość grup to ćwiczenia siedzące lub stojące. Niebardzo widze żebyć bez obciażania kręgosłupa ćwiczył np. biceps, barki czy nogi.
Zacznij może od basenu i ćwiczeń ogólnorozwojowych.
W wieku 16 lat i przy twoim wzroście nie ma co ryzykować szczególnie dlatego ze jeszcze rośniesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Ja uważam że na dzien dzisiejszy jesli chcesz kiedykolwiek coś zacząć ćwiczyć na siłowni to proponuje cwiczenia używajac własnego ciała jako obciażenia i regularnie uczeszczanie na basen, skup sie teraz na korekcji wady a nie pogłebiania jej nie masz pojecia i wiedzy treningowej wiec może sie zle skonczyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10
Czyli atlas odpada??? A drążek? Mój lekarz nie ma zbytnio zdania na temat co mogę a co nie... Korekcja wady jest trudna i w moim wieku wątpie żeby mi się udało, ale nie mam odpowiedniej wiedzy żeby to stwierdzić :) Chcę troszkę zrzucić brzuszek :) No i wzmocnić ręcę i klatę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Atlas odpada.

Idź do ogarniętego fizioterpeuty/rehabilitanta i niech ci ta ćwiczenia korekcyjne i się go dopytaj jakich ćwiczeń masz unikać na siłowni i czy w ogóle możesz ćwiczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
dawidp949 poczytaj kilka artów na stronie. Chcesz nabrać masy i jednocześnie zrzucić brzuch? Tak sie nie da.
Jak to twój lekarz nie ma zdania? Korekcja wady jest trudna w twoim wieku? Po części masz racje, korekcje wady sa trudne ale im wcześniej zaczniesz tym lepiej. Jeśli nie zaczniesz teraz i skończysz rosnąć to o prostowaniu kręgosłupa wogóle będziesz mógł zapomnieć.
Najpierw wizyta u ortopedy i z nim ustalić co możesz a co nie. Drążek ponoć jest dobry na wady postawy ale z tego co wiem to nie na wszystkie można go stosować. Ja nigdy drążka na ćwiczeniach rehabilitacyjnych nie stosowałem - głównie piłka i mata.

Dlatego zanim jak to napisałeś zaczniesz "zabawę" z siłką najpierw pobaw się trochę z piłką (rehabilitacyjną rzecz jasna)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10
Spróbuję Jeszcze jedno pytanie, nie orientujecie się czasem dlaczego mogą mnie boleć strasznie łydki? 2 razy skakałem na skakance 3 tygodnie temu i mniej więcej od tego czasu kiedy zaczynam biegnąć lub dostanę piłką w łydkę to taki ból
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
pewnie masz słabiutkie nogi, albo nigdy ich nie trenowałeś i miałeś zakwasy które są wyznacznikiem mikrourazów i poprostu dostałes piłka i poczułeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
dawidp949 co do tych łydek to ciekawa sprawa. Też mam taki problem głównie z lewą łydką. Spróbuj naprzemiennie polewać łydki lodowatą i gorącą wodą, masować łydki po treningach co by krążenie było dobre. Mi to zazwyczaj pomaga. No i oczywiście rozciąganie rozciąganie i jeszcze raz rozciąganie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10
Tomasz1405 nogi były i są nienajmocniejsze, ale wiem, że nigdy wcześniej nie miałem tego problemu...
mrCROSS spróbuję, może pomoże, oby
W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak udać się do lekarza.
A co do brzuszka to nie wiecie jak się go najszybciej pozbyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
dieta+aeroby - więcej o tym znajdziesz w dziale odchudzanie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na masę ( duża ilość powtórzeń )

Następny temat

Trening na konkretne ciało

WHEY premium