SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan Treningowy + dieta, kalenistyka - początkujący

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16720

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 128
Witam wszystkich na forum!
Jestem nowy więc się przedstawię : Nazywam się Rafał, mam 18 lat i od czasu do czasu coś trenuję, czy to pompi + brzuszki czy też podnoszenie sztangi(nie wyciskanie bo ławki nie posiadam aktualnie) ale nic na dłuższą metę... Gram też w piłkę nożną, 1/2 w tygodniu trening dośc wyczerpujący + w sobotę mecz. Od niedawna( 3 tygodnie) zacząłem biegać po 5-8 km kilka dni w tygodniu.
Mam do was ogromną prośbę, gdyż chciałbym zacząć ćwiczyć coś na poważnie, regularnie. Mam około 178 cm wzrostu i ważę 73 kg. Może to dobry stosunek wzrost-waga ale widać na moim brzuchu fałdki tłuszczu i oponkę na dole :/
Chciałbym abyście mi doradzili, pomogli i zmotywowali(sam się zabrałem za bieganie i nie zamierzam kończyć) do ćwiczeń, chodzi mi tutaj o kalenistykę. Posiadam również sztangę z obciążeniem 30 kg bez ławki. Co mi radzicie? Jaki plan treningowy dla początkującego? czy musi być odpowiednia dieta czy takie coś, jak stosuję od tygodnia że max 5 posiłków dziennie(ogólnie nie jem tłusto bo mi nie wolno), przerwy max 3h między posiłkami i 2h przed spaniem. Proszę o doradzenie i przepraszam za takie rozwinięcie tematu :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 128
no ok dzięki, na razie zrobię sobie ten plan treningowy w dwóch seriach, żeby nie przemęczyć od razu organizmu i żeby się przystosować a potem dodamy coś do tego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 644 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3336
Jak wejdziesz w dział, na którym piszesz to na górze znajdują się tak zwane "tematy podwieszone" poczytaj na razie to.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 128
Czytałem już to, myślałem nad takim zestawie ćwiczeń:
co 2/3 dni.
pompki klasyczne 15x3
przysiady 15x3
unoszenie nóg w pozycji leżącej 10x3
pompki z podwyższeniem na nogi 10x3
brzuszki 20x3

Na razie takie coś, mogę dorzucić( o ile dobry to plan) coś ze sztangą, albo z drążkiem.

Zmieniony przez - CrazyRafs w dniu 2014-09-05 18:51:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 644 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3336
Możesz od tego zacząć, a później w miarę możliwości zacznij ćwiczyć z jakimś obciążeniem, na przykład w postaci sztangi. Pod kalistenikę drążek to podstawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 128
Ok, a czy wymagana jest w tej fazie ćwiczeń dieta?
Stusuje takie coś max 5 posiłków z max odstępem 3h, nie jem tłusto na ogół.

Zmieniony przez - CrazyRafs w dniu 2014-09-05 19:10:04
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
10 wskazowek zywieniowych minimum

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 128
a jakie to wskazówki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
10 wskazówek żywieniowych by qazar https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html 
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 128
ok, to wygląda całkiem spoko, czyli nie 5 ale 6 posiłków... ogólnie to podobne mam nawyki żywieniowe co opisane wyżej, ale zawsze piłem wodę mineralną gazowaną ;/ chyba trzeba się przestawić.

A oto moje kcal z tego dnia, bez zachowania diety(tj. bez tych 10 wskazówek)

dostarczono 2 612,2 kcal b: 78,6 g (12,0%) ww: 286,0 g (43,8%) tł: 128,2 g (44,2%)
pozostało 238,8 kcal b: 28,4 g ww: 142,0 g tł: -49,2 g

tłuszcze to chyba za dużo?

Zmieniony przez - CrazyRafs w dniu 2014-09-05 22:40:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
to zalezy od posilkow, czy tluszczow za duzo, oraz jakie sa ich zrodla

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 241 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2502
Skoro interesujesz się kalisteniką, to czytaj o kalistenice na forum kalistenicznym. Polecam Skazanego, polecam spotkania grup Street Workout, polecam ćwiczenia z partnerem treningowym.
Kupuj drążek/ znajdź jakiś w okolicznym parku bez drążka nie ma kalisteniki, nie ma front lever nie ma back lever nie ma muscle upa nie ma podciągania się nie ma wznosów nóg nie ma niczego. Do kalisteniki potrzebna ci podłoga i drążek. Najlepiej wolny drążek. Jak dobrze pokombinujesz to może uda ci się użyć gryfu sztangi jako drążka.
Teraz zaczynasz więc skup się na budowaniu podstawowej siły: Pompki, podciągnięcia, przysiady, przysiady na jednej nodze, dipsy, wznosy nóg, mostki, stanie na rękach przy ścianie, L-sit, zwis jednorącz. To są podstawowe ćwiczenia bez nich nie zrobisz trudniejszych. Opanowanie ich i wpadnięcie w rytm potrwa pewnie do zimy jak się przyłożysz. Powodzenia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pompki - Pytanie.

Następny temat

wybór kreatyny...

WHEY premium