SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan GÓRA,DÓŁ,PUSH,PULL siła hiper

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10146

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 106 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 870
Witam. Na początek kilka słów o mnie. 23 lata, waga 98kg, wzrost 179cm, udo 69cm, bicepsy 41cm
Nogi zdecydowanie partia dominująca, jedynie dwójki jako priorytet w nogach.
Główny priorytet to najszerszy grzbietu i bok barku. Obecnie enan 250e5d 7 tydzień

GÓRA SIŁA
Płaska 5x5
Wiosło sztanga nachwyt 5x5
OHP 5x5
Podciąganie chwyt neutralny 3x5
Dipsy 3x8
Wznosy bokiem 4x10
Brzuch

DÓŁ SIŁA
Przysiady 5x5
Fronty 4x8
MC na prostych 5x10
Zginania podudzi leżąc 4x12-15
Łydy

PUSH HIPER
Hantle skos dodatni 4x12
Spiętki 4x10
Wyciskanie hantli stojąc 4x10-12
Wznosy bokiem 4x10
Wąskie wyciskanie 4x10-12
Francuz hantlem oburącz na skosie 4x10-12

PULL HIPER
Martwy ciąg 4x8
Podciąganie nachwytem szeroko 4x max
Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 4x10-12
Wyciąg siedząc 3x12
Facepull 4x12-15
Biceps wyciąg góra podchwyt 4x12-15
Biceps hantle 4x12
Dodać coś jeszcze na dwójki w tym miejscu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 106 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 870
Krzysieekk11
Mógłbyś napisać w jakich dniach chodzisz na siłownię ?
I czy nie obraziłbyś się gdybym podebrał Tobie plan ? ; )


Jasne, nie ma problemu :) Pamiętaj, że jest to plan indywidualny układany pod moją konkretną osobę: u mnie dominują nogi więc praktycznie robione są siłowo raz w tyg a w PUSH i PULL na końcu. Bok barku chcę poprawić dlatego wznosy 2x w tyg, oraz troszkę więcej obj na plecy. Jeśli masz podobne cele to śmiało korzystaj. :)

Ronie220


Zrobiłem dzień off bo pierwsze treningi po przerwie zawsze są najgorsze :P Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi w temacie. Już wiem co i jak. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj

Plan wygląda solidnie. Ale na bok barku zrobiłbym jakąś składankę-np. szerokie wyciskanie sztangi zza karku + wyciskanie naprzemienne hantli stojąc + wznosy boczne. 4 serie po 8/10p i barki będą płonęły.

Pozdrawiam.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 106 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 870
ronie220
Witaj

Plan wygląda solidnie. Ale na bok barku zrobiłbym jakąś składankę-np. szerokie wyciskanie sztangi zza karku + wyciskanie naprzemienne hantli stojąc + wznosy boczne. 4 serie po 8/10p i barki będą płonęły.

Pozdrawiam.


Dzięki za odpowiedź! Te 3 ćwiczenia w serii łączonej? W jaki dzień treningowy umiejscowić te ćwiczenia?
W pull dodać coś na dwugłowe uda na koniec?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tak, seria łączona. Najlepiej w dniu hipertrofii.

A na dwugłowe nie ma potrzeby. W jednym dniu coś ze zginaniem kolana a w kolejnym wyprost biodra, czyli MC.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 106 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 870
ronie220
Tak, seria łączona. Najlepiej w dniu hipertrofii.

A na dwugłowe nie ma potrzeby. W jednym dniu coś ze zginaniem kolana a w kolejnym wyprost biodra, czyli MC.


W dniu hiper martwy ciąg 5x5 albo 4x5 spoko opcja czy za ciężko już by było? Ja lubię robić ciąg w systemie 5 powtórzeń bo wtedy fajnie progresuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Martwy klasyk 5 x 5 bardziej mi pasuje do dnia dołu. Po przysiadach na początku jest ciężko, ale z czasem siła leci do przodu.

W dniu hiper tylko uginanie podudzi i wiecej nie potrzeba.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 106 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 870
ronie220
Martwy klasyk 5 x 5 bardziej mi pasuje do dnia dołu. Po przysiadach na początku jest ciężko, ale z czasem siła leci do przodu.

W dniu hiper tylko uginanie podudzi i wiecej nie potrzeba.





Czyli coś takiego by było okej? Najbardziej mi chodzi o sprawdzenie dni DÓŁ SIŁA, PUSH I PULL czy dobrze rozpisałem nogi w te dni i czy nie jest przeładowane. Sam martwy i 2x zginania leżąc wystarczą do odpowiedniego pobudzenia mięśni dwugłowych uda? W nogach głównym priorytetem dla mnie są właśnie dwójki. Nie wiem czy mogę w dniach push i pull robić nogi na koniec jako że one dominują i priorytetem jest góra.

GÓRA SIŁA
Płaska 5x5
Wiosło sztanga nachwyt 5x5
OHP 5x5
Podciąganie chwyt neutralny 3x 5
Dipsy 3x8
Wznosy bokiem 4x10
Brzuch

DÓŁ SIŁA
Przysiady 5x5
Martwy ciąg klasyk 5x5
Fronty/suwnica 4x8 zmiana ćwiczenia co trening (w zależności co mniej oblegają na siłowni)
Zginania podudzi leżąc 4x12-15
Łydy

PUSH HIPER
Hantle skos dodatni 4x12
Spiętki 4x10
Wyciskanie hantli stojąc 4x10-12
Wznosy bokiem 4x10
Wąskie wyciskanie 4x10-12
Francuz hantlem oburącz na skosie 4x10-12
Wykroki 4x10-12

PULL HIPER
Podciąganie nachwytem szeroko 4x max
Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 4x10-12
Wyciąg siedząc 3x12
Facepull 4x12-15
Biceps wyciąg góra podchwyt 4x12-15
Biceps hantle 4x12
Martwy ciąg na prostych nogach/zginania na maszynie 5x12-15 tu nie wiem na jakie ćwiczenie się zdecydować




Zmieniony przez - Xesty109 w dniu 2017-01-02 21:46:39

Zmieniony przez - Xesty109 w dniu 2017-01-02 21:47:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Plan już wygląda fajnie.

W pull daj zginanie podudzi. Tak jak pisałem, by przećwiczyć kompleksowo dwugłowe uda potrzeba czegoś co wykorzystuje ich drugą funkcje anatomiczną-tj. uginanie stawu kolanowego. Głowa krótka tego mięsnia ma przyczep na kości udowej, a wiec nie wpływa na ruch w stawie biodrowym. Słuszny więc wydaje się wniosek, iż podczas martwych ciągów nie będzie angażowana. Dlatego nie ma sensu dublowanie MC.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 106 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 870
Ok czyli:
DÓŁ SIŁA
Przysiady 5x5
Martwy ciąg klasyk 5x5
Fronty/suwnica 4x8 zmiana ćwiczenia co trening (w zależności co mniej oblegają na siłowni)
Zginania leżąc 4x12 czy zamiast tego dodać np dzień dobry?
Łydy


Push na czwórki - wykroki/suwnica
Pull na dwójki - zginania leżąc.
Wtedy mam dwa zginania na głowę krótką. I MC 5x5 kompleksowo
NIe będzie problemu jak dopiero na koniec push i pull będą nogi?


Zmieniony przez - Xesty109 w dniu 2017-01-03 12:15:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zginanie w sile już sobie daruj. Tam MC załatwi sprawę.

W dniu hipertrofii mogą być na końcu. Nie widzę żadnego problemu.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 106 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 870
Jakoś przy samym MC zawsze słabo czułem dwójki :P Pozostaje mi przetestować teraz. Ewentualnie jakiś inny pomysł?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawa wyniku w biegu na 3000m i 10x10 wydolność wytrzymałość plan

Następny temat

Trening FBW

WHEY premium