SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan FBW na masę - do sprawdzenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1703

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7233
Witam. Mam do oceny plan FBW na 4 dni w tygodniu. Proszę o ocenę i poprawki. Oto plan:

Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3s (12,10,8)
Plecy: Wiosłowanie sztanga 3s (12,10) NA ZMIANĘ -> MC 3s (12,10,8)
Klatka: Wyciskanie sztangi na płaskiej 3s (12,10,8)
Barki: Wyciskanie sztangi zza karku 2s (10,10)
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 2s (12,10,8)
Triceps: Wyciskanie francuskie na płaskiej 2s (10,10)
Łydki: Wspięcia na palce 3s (20,15,10)


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 69

Wzrost: 180

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 2 miesiące

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławeczka , sztanga , hantle

Dieta: jest stosowana

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak

Zmieniony przez - radinho_92 w dniu 2009-06-27 12:00:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
na trening nie ale na brzuch napewno codziennie cwiczenie brzucha to glupota;) 3x 4x w tygodniu moze byc

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23497
jednego dnia nie robi się przysiadu i mc po 3 serie, chyba że jego odmianę: rumuńską bądź na prostych nogach

a jak koniecznie chcesz cisnąć mc classic 3 s to 2 plany A/B i na zmianę z przysiadem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2196 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27667
Przysiad powinien być robiony na każdej sesji treningowej jeżeli mowa o początkujących.
Czy łączyć klasyka czy nie łączyć zdania są podzielone nie ma twardej reguły, przy najmniej o takiej nie słyszałem. Rippetoe zaleca ostrożnie podchodzić do klasyka na tej samej sesji z przysiadami, więc proponowałbym zmienić wersje ciągu lub potraktować klasyka wyjątkowo łagodnie.

A
przysiady
wl
wiosło

B
przysiady
mp
mc 1s klasyka lub 3s rdl

łydki można opcjonalnie dodać na końcu treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23497
robiłem pełny przysiad i rumuński mc 3 razy tydzień i po 4 tygodniach dół pleców się odezwał trzeba uważać jak się to łączy i jakie ciężary się stosuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7233
Czyli co polecacie zamiast martwego ciągu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2196 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27667
radinho_92
Przecież rozpisałem Ci plan, czego jeszcze nie rozumiesz?

rush comes
Rumun jest lżejszym ćwiczeniem od klasyka. Wina zapewne leży w nagannej technice lub złej rozgrzewce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7233
Nie wiem co to mp wl rdl Wybacz ale jestem początkującym więc jestem z tego zielony :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2196 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27667
spoko

MP- military press/wyciskanie żołnierskie
WL- wyciskanie leżąc
RDL- romanian deadlift/ rumuński martwy ciąg

Filmiki instruktażowe znajdziesz np na youtubie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7233
Dzięki bardzo ;] Czyli mam rozumieć że reszta planu jest ok i mogę nim ćwiczyć tak? Jeszcze mam takie pytanko... Ile minut przerwy robić między seriami i czy ćwiczyć najpierw 3 serie jednego ćwiczenia a potem przechodzić do następnego czy po jednej serii z każdego i od nowa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
najpierw 3 cwiczenia jednego cwiczenia potem nastepne cwiczenie. przerwy miedzy seriami na tyle zebys mogl zrobic nastepna 2-2.5 minuty powinno byc ok

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2196 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27667
Chyba się nie rozumiemy.
Wypisałem Ci kompletny plan, z 3 złożonymi ćwiczeniami. Nic nie dokładaj do tego planu.
Po jakimś czasie możesz pomyśleć o dorzuceniu czegoś na biceps/triceps na przemian co trening.



Zmieniony przez - gandi87 w dniu 2009-06-27 13:09:15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na suchą masę mięśniową, dużo kombinacji.....

Następny temat

Po Balllletach :)

WHEY premium