SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 924

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Plany treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 111
Cześć potrzebuje pomocy w ocenie planu a raczej w jego dopracowaniu bo nie wiem czy ide w dobrym kierunku :D
Może coś o mnie :
Wiek:21
Waga:Obecnie 77kg (180cm) budowa ciała coś pomiędzy ektomorfik-endomorfik
Staż :Ogólnie swoją przygodę z ciężarami zacząłem rok temu z mniejszymi i większymi przerwami więc tak konkretnej pracy uzbiera się może z 6mc w tym1mc pod okiem trenera
Cel:wzrost siły,masy i wydolność organizmu.(Przygotować się pod typowe ćwiczenia crossfit )
A teraz Przykładowy plan na najbliższe miesiące.Może od razu na wstępie powiem że poniższe ćwiczenia chce wykonywać w następujący sposób np pon.wyciskanie sztangi na ławce (np.50 powtórzeń w jak najkrótszym czasie )następnie 50x dipy (również w jak najkrótszym czasie )i tak cały zakres ćwiczeń na dany dzień (oczywiście ilość powtórzeń i ciężar będę dobierał do swoich możliwości tak żeby po danym ćwiczeniu mieć siłę na następne a po całym zakresie ćwiczeń być wypompowanym o ile dobrze mnie rozumiecie :D)Na razie chce poznać wasze opinie głownie co do systemu tych ćwiczeń czyli ćwiczenie po ćwiczeniu z zakresem tych np 50 ruchów i stałym ciężarem w danym ćwiczeni (z czasem ciężar będzie rosło lub ilość powtórzeń ) A wiec teraz plan.
Poniedziałek:
Klatka:-wyciskanie na ławce prostej+skośnej,dipy,pompki
Biceps:Unoszenie sztangielek stojąc,Unoszenie sztangielek w chwycie młotkowym,Unoszenie sztangi nachwytem (Przykładowe ćwiczenia )
Brzuch:
Wtorek:
Plecy:podciąganie na drążku nachwytem,martwy ciąg,wiosłowanie
triceps:Uginanie ramion z oparciem dłoni na ławeczce,Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie,Prostowanie ramienia w opadzie tułowia
Środa:Nogi:przysiady,wykroki ze sztangą,przysiad z wyskokiem,
Barki :wyciskanie żołnierskie,Unoszenie gryfu na prostych ramionach,Wznosy ramion w opadzie tułowia,
brzuch
czwartek:wolny
Piątek:typowe ćwiczenia wydolnościowe typu,burpees,Pompki spidermana,wykroki w bok z wyciskaniem hantli itp

Oczywiście są to przykładowe ćwiczenia (nie jestem aż tak bardzo zaawansowany i nie wiem jakie poszczególne aktony są bardziej lub mniej zaangażowane w danym ćwiczeniu )dlatego chce poznać waszą opinie czy warto robić te ćwiczenia w przedstawionym wyżej systemie czyli 1 seria po np. 50 powtórzeń (głównie ma to przypominać wstęp do crossfitu ) z góry dzięki za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Nie wiem jaki jest sens robienia 50 powtórzeń w serii. Możesz się przygotować do crossa w inny sposób.
Dałbym jakiś trening całościowy z podstawowymi ćwiczeniami i na tym się skupił. I przede wszystkim ustalił jakiś stały konkretny plan i się go trzymał.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 111
czyli co darować sobie tego typu schemat i ćwiczyć normalnie na konkretne serie i powtórzenia ?? i przykładowo na początku robić 3 treningi w tygodniu ,,siłowe,, plus jeden np w piątek zakresu ćwiczeń crossfit ?? I dodatkowe pytanie może nie konkretnie do tego działu ale nie chce zaśmiecać.Powyższy plan był można powiedzieć inspiracją do tego co ćwiczymy w grupie z trenerem personalnym czyli np 4 ćwiczenia typu przysiady z wyskokiem ,pompki burpees wyskoki na skrzynie itp. wykonujemy 100x powtórzeń i przechodzimy do następnego założenie jest takie że ma to wzmocnić naszą kondycję i wytrzymałość co wy o tym sądzicie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Tak możesz trenować ewentualnie możesz zacząć też od najłatwiej trudności wodów są takie znajdziesz w necie poukładane dla początkujących.
Takie ćwiczenia po 100 powt na pewno wzmocnią kondycję i wydolność.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Przejrzyj dzial crossfit i poczytaj posty podwieszone. Moze wyciągniesz jakies lekcje.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Weryfikacja planu treningowego i diety

Następny temat

Redukcja czy dalej masa?

WHEY premium