SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy zarys diety..

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1556

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 264 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7402
Płeć : mężczyzna
Wiek : 35
Waga : 99
Wzrost : 180
Obwód klatki : 109
Obwód ramienia : 43
Obwód pasa (pępek) : 104
Obwód uda : 60
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 2/3x w tygodniu siłownia, 3x tyg orbitrek 1h
Odżywianie : staram się, słodycze obojętne, browarek odłożony
Cel : redukcja do ~85kg i następnie wzrost mięśnia do 90kg - do czerwca 2015
Ograniczenia żywieniowe : wrzód dwunastnicy więc odpada to czego nie należy jeść
Stan zdrowia : oprócz ww OK.
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, orbitrek
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : długa przerwa więc nie wymieniam
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : bcaa, omega, witaminy
Stosowane wcześniej diety : pomiędzy "na oko" i brakiem ale raczej tłuszcze, kebaby itd odpadały


Postanowiłem zrobić swój pierwszy zrzut.
Kalkulator na potreningu wyliczył mi:
3211 kcal
B: 252 g,
T: 174 g,
W: 158 g,


Osobiście wydaje mi sie, ze to troche za dużo kcal pokazał kalkulator.
Wyliczenia ze wzorów z forum pokazały mi:
B: 98 g
T:165 g
W:150 g
W sumie 2716,5 kcal


Co sądzicie o zapotrzebowaniu oraz o przykładowej dziennej diecie?





Do tego dochodzi tabs omegi od Olimpa przed snem.

No i pytanie:
Dieta zrównoważona czy low carb..?

Majonez jest na zmianę z orzechami włoskimi, siemieniem.
210 g jaj to w tym przypadku 3 jajka.
5 danie na zmianę jest z mi.in dorszem, 6 z białym serem.
Co do warzyw to oprócz ww jeszcze ogórki, sałaty, marchewka, szpinak, warzywa "na patelnie" itd..

Cieszy mnie każda nawet najgorsza Wasza wypowiedź, byle konstruktywna.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
na poczatku są szybkie efekty, bo schodzi woda itp. ale w koncu to sie zatrzyma i zeby zrzucac dalej balast bedziesz musial stosować sie do odpowiedniej diety i tyle

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
za dużo tluszczy, znacznie nawet bym powiedział.. obetnij tluszcze tak do 0.8-1g/kg a podbij węglowodany do zapotrzebowania.. jeżeli jeden kalkulator wyliczyl Ci 3200kcal a drugi 2700kcal to daj na start 3000kcal i obserwuj czy waga bedzie spadała.. jak tak to zostaw przy takiej wartosci, jezeli nie bedzie leciało w dół to obetnij o 200kcal i obserwuj wage.. źródeł tluszczy jest bardzo duzo, oliwa z oliwek, tran, omega3, olej lniany, kokosowy, orzechy włoskie, itp. aaa i te aeroby na orbitreku to zacznij od 30min. 3x w tygodniu, potem w miare czasu i efektów zwiekszaj czas i intensywnosc

Zmieniony przez - NoIzZeR w dniu 2014-12-08 01:13:24

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 264 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7402
Tłuszcz wyszedł z potreningu.pl wiec..
Co do aerobow to orbitreka robie 3/tydz od 2 tygodni juz po 1h (realny okres spalania tłuszczu ponoć po 50 min)..
Mam skrócić? Jeśli tak to dlaczego.
Dzięki za konkretna sensowną wypowiedź :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 264 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7402
Myślę że pełni wyjasniles wszystko i rozwiales wszelkie moje wątpliwości tym jakże pomocnym wpisem. To wszystko zmienia. W końcu jak przystało na eksperta SFD.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
to wszystko zalezy od diety i bilansu kcal .. a nie od czasu ile bedą trwały aeroby.. niektórzy w ogole ich nie robią a na samej diecie zrzucają tluszcz.. i jeżeli wiesz lepiej bo tak Ci pokazało w potreningu.pl to po co ten temat tutaj zakladales, jak juz wszystko wiesz

.....

wpisz jeszcze raz swoje dane na kalkulatrze potreningu.pl (zapotrzebowanie kcal) bo cos zle wpisales, na 100% nie wyszły Ci takie wartości ! ze ponad 170g tluszczy


Zmieniony przez - NoIzZeR w dniu 2014-12-08 23:44:11

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 264 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7402
Jak sobie życzysz:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 264 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7402
A tutaj wg potreningu - główny kalkulator:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 264 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7402
Pytam dlatego, że faktycznie dużo tego pokazało i coś nie ufam temu.. Szukam więc osoby mądrzejszej, która albo mnie w tym utwierdzi albo wybije mi z głowy..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
trzymaj sie tej drugiej opcji z głównego kalkulatora

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 264 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7402
To jest kalkulator by utrzymać wagę. Powinienem od tego odjąć z 300-500 kcal? w celu redukcji? (przyjąłem sobie przy tym ilość ww max 150-200) czy to realne, iść tą drogą czy walić te 400 kcal ww? Jak możesz to napisz bo jesteś jedną z niewielu osób, które konstuktywnie się potrafią wypowiadać. Dzięki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Książka dotycząca odchudzania, rzeźbienia

Następny temat

Dieta do oceny i ewentualnie do poprawki

WHEY premium