SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paulis24 / Moje odchudzanie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15425

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
Paulino co do układania posiłków to zajrzyj może do mojego dziennika-ja dość długo dokładnie opisywałam co jadłam, będzie Ci łatwiej wzorować się na innych, przy układaniu. JESZ BARDZO MAŁOhttps://bundles.sfd.pl/../../buziaki/4.gif[/img]-dlaczego trzymasz się tych 1500 kcal? czy takie jest Twoje zerowe zapotrzebowanie? Wydaje mi się, że NIE SŁUCHASZ RAD OBLIQUES-a powinnaś. Ja unikam wszelkich Actiwi i tym podobnych wynalazków, jogurtów owocowych, jak jogurt to tylko naturalny, ale przede wszystkim-sam jogurt nie może stanowić całego posiłku!! a gdzie węglowodany, a zdrowe tłuszcze (pisze to odnośnie posiłku "II śniadanie") nie da się na oko powiedzieć komuś ile ma jeśc np. orzechów, powinnaś jeść tyle białka, węglowodanów i tłuszczy ile powinnaś-ile wyjdzie Ci w zapotrzebowaniu, poczytaj na forum o diecie redukcyjnej, zasadach liczenia B/WW/T, poobliczaj sobie wszystko-to podstawa diety, a potem dopiero kombinuj co i ile czego jeść. W tym ostatnim zestawie jaki przedstawiłaś-śniadanie ok (ale unikaj chleba czy tym bardziej pieczywa chrupkiego ile się da, im żywność mniej przetworzna tym lepsza) II śniadanie-brak źródła białka-myśle tu o kawałku mięska+oliwa z oliwek/olej lniany/ olej z pestek winogron (liczymy tu tłuszcz dodany, a nie ten na którym się smazy/piecze)-tłuszcz możesz łyknąć prosto z butelki lub polać mięsko, III śniadanie to to samo co na II, do drugiego bym dorzuciła część ryżu z tych 40 g, obiad ok, ale brakuje tłuszczy dodanych-oliwa jw., kolacja ok, jak masz makrele to tłuszczy np. orzechów już nie dodajesz, jak serek to zjedz garść orzechów/pestek dyni itp. To co Ci tu pisze to tylko namiastka wiedzy jaką powinnaś znać będąc na redukcji, zatem odsyłam do wiedzy specjalistycznej, którą znajdziesz na SFD, 10 przykazań dot. odżywiania znasz? Zdecydowanie więcej mięska-białka pochodzenia zwierzęcego. Ja obecnie jestem na zapotrzebowaniu 1800 kcal-moim zerowym początkowym, na początku wydawało mi się że nie dam rady tego wszystkiego przejeść,a teraz mi mało-dlaczego trzymasz się tych 1500 kcal? czy takie jest Twoje zerowe zapotrzebowanie? Wydaje mi się, że NIE SŁUCHASZ RAD OBLIQUES-a powinnaś. Ja unikam wszelkich Actiwi i tym podobnych wynalazków, jogurtów owocowych, jak jogurt to tylko naturalny, ale przede wszystkim-sam jogurt nie może stanowić całego posiłku!! a gdzie węglowodany, a zdrowe tłuszcze (pisze to odnośnie posiłku "II śniadanie") nie da się na oko powiedzieć komuś ile ma jeśc np. orzechów, powinnaś jeść tyle białka, węglowodanów i tłuszczy ile powinnaś-ile wyjdzie Ci w zapotrzebowaniu, poczytaj na forum o diecie redukcyjnej, zasadach liczenia B/WW/T, poobliczaj sobie wszystko-to podstawa diety, a potem dopiero kombinuj co i ile czego jeść. W tym ostatnim zestawie jaki przedstawiłaś-śniadanie ok (ale unikaj chleba czy tym bardziej pieczywa chrupkiego ile się da, im żywność mniej przetworzna tym lepsza) II śniadanie-brak źródła białka-myśle tu o kawałku mięska+oliwa z oliwek/olej lniany/ olej z pestek winogron (liczymy tu tłuszcz dodany, a nie ten na którym się smazy/piecze)-tłuszcz możesz łyknąć prosto z butelki lub polać mięsko, III śniadanie to to samo co na II, do drugiego bym dorzuciła część ryżu z tych 40 g, obiad ok, ale brakuje tłuszczy dodanych-oliwa jw., kolacja ok, jak masz makrele to tłuszczy np. orzechów już nie dodajesz, jak serek to zjedz garść orzechów/pestek dyni itp. To co Ci tu pisze to tylko namiastka wiedzy jaką powinnaś znać będąc na redukcji, zatem odsyłam do wiedzy specjalistycznej, którą znajdziesz na SFD, 10 przykazań dot. odżywiania znasz? Zdecydowanie więcej mięska-białka pochodzenia zwierzęcego. Ja obecnie jestem na zapotrzebowaniu 1800 kcal-moim zerowym początkowym, na początku wydawało mi się że nie dam rady tego wszystkiego przejeść,a teraz mi mało-dlaczego trzymasz się tych 1500 kcal? czy takie jest Twoje zerowe zapotrzebowanie? Wydaje mi się, że NIE SŁUCHASZ RAD OBLIQUES-a powinnaś. Ja unikam wszelkich Actiwi i tym podobnych wynalazków, jogurtów owocowych, jak jogurt to tylko naturalny, ale przede wszystkim-sam jogurt nie może stanowić całego posiłku!! a gdzie węglowodany, a zdrowe tłuszcze (pisze to odnośnie posiłku "II śniadanie") nie da się na oko powiedzieć komuś ile ma jeśc np. orzechów, powinnaś jeść tyle białka, węglowodanów i tłuszczy ile powinnaś-ile wyjdzie Ci w zapotrzebowaniu, poczytaj na forum o diecie redukcyjnej, zasadach liczenia B/WW/T, poobliczaj sobie wszystko-to podstawa diety, a potem dopiero kombinuj co i ile czego jeść. W tym ostatnim zestawie jaki przedstawiłaś-śniadanie ok (ale unikaj chleba czy tym bardziej pieczywa chrupkiego ile się da, im żywność mniej przetworzna tym lepsza) II śniadanie-brak źródła białka-myśle tu o kawałku mięska+oliwa z oliwek/olej lniany/ olej z pestek winogron (liczymy tu tłuszcz dodany, a nie ten na którym się smazy/piecze)-tłuszcz możesz łyknąć prosto z butelki lub polać mięsko, III śniadanie to to samo co na II, do drugiego bym dorzuciła część ryżu z tych 40 g, obiad ok, ale brakuje tłuszczy dodanych-oliwa jw., kolacja ok, jak masz makrele to tłuszczy np. orzechów już nie dodajesz, jak serek to zjedz garść orzechów/pestek dyni itp. To co Ci tu pisze to tylko namiastka wiedzy jaką powinnaś znać będąc na redukcji, zatem odsyłam do wiedzy specjalistycznej, którą znajdziesz na SFD, 10 przykazań dot. odżywiania znasz? Zdecydowanie więcej mięska-białka pochodzenia zwierzęcego. Ja obecnie jestem na zapotrzebowaniu 1800 kcal-moim zerowym początkowym, na początku wydawało mi się że nie dam rady tego wszystkiego przejeść,a teraz mi mało[img]../../buziaki/3.gif" alt="" /> Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 215
Zyrafka!
Bardzo dziękuję Ci za tak wyczrpującą odpowiedź. Czytam i czytam różne posty cały czas i układam lepszą dietę, niedługo ją wkleję do spawdzenia.

Mam jedno pytanie na temat ćwiczeń: wyczytałam gdzieś,że jak ćwiczę wcześnie rano to najlepiej ćwiczyć na czczo, czy to prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 215
Więc tak:

Zacznę od tego jak wygląda mój trening:
3,4xtydzień - 40 min ćwiczenia siłowe + 40 min ćwiczenia aerobowe
Najczęściej teraz chodzę wcześnie rano, a potem na zajęcia.

Zmodywfikowany jadłospis:

Śniadanie (po treningu): (jak jest łamane to znaczy, że planuje jeden dzien tak, jeden dzien inaczej)
dwie kromki chleba pełnoziarnistego z łososiem. Do tego jabłko lub banan i 15g migdałów / te placuszki owsiane z jabłkiem smazone na teflonie
401kcal B/T/W 14,922/12,399/64,095

II śniadanie:
sałatka z piersi kurczaka, brokułów i pomidora, dwie łyżeczki oliwy z oliwek
282kcal B/T/W 26,15/16,94/10,1

Obiad
klopsiki z brazowym ryzem i warzywami (tak sie uparlam na te klopsiki, bo moge sobie zrobic na zas na tydzien i jak wracam do domu to nie rzucam sie na inne jedzenie tylko od razu mam gotowe)/ ryba z brazowym ryzem i warzywami
478kcal B/T/W 27,49/27,41/68,17

Poobiad:
Makrela wędzona/ tuńczyk w wodzie/ sardynki ok 100g + warzywa
223kcal B/T/W 20,7/15,5/0
15g migdałów
86,55kcal B/T/W 3/7,8/1,14

Kolacja:
Twaróg półtłusty z rzodkiewkami
247,08kcal B/T/W 33,03/8,254/11,118

Suma: 1718kcal 125/88/155

czy teraz jest dobrze? przepraszam za to meczenie, ale naprawde mi zalezy na tym aby sie dobrze odzywiac :).
pozdrawiam,
Paulina
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1263 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 44823
co do treningu naczczo z rana jest on najbardziej skuteczny w spalaniu fatu, juz po 15-20 minutach cwiczen aerobowych , po spaleniu glikogenu z miesni organizm siega po rezerwy tluszczu. Hardcorowcy przed takim treningiem dowalaja kofeine- kawe badz inne specyfiki, co do kawy z rana szkoda jednak zoladka.

Dieta widze poprawiona , ale pewnie znajdzie sie ktos kto rzuci na nia bardziej fachowym okiem...

pozdrawiam

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 215
hej hop!
czy ja pisze cos nie tak, ze nikt (procz Zyrafki i Andrieja) nie chce odpowiedziec na moje prosby i pytania?
naprawde zalezy mi na fachowej opini, bardzo chce schudnac a nie wiem czy moj trening i dieta sa poprawne!
Naprawde czekam na jakas odpowiedz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 215


Tak dla urozmaicenia :). Moje dzisiejsze śnaidanko.
Z przepisu https://www.sfd.pl/Placuszki_owsiano-_jabłkowe.-t445315.html

Naprawde pycha, niestety nie mialam jogurtu naturalnego a pewnie wtedy jeszcze lepsze. Myślę, że dla dziewczyny spokojnie starczy na śniadanie na dwa dni :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 215


A to moje drugi snaidanko, z własnego pomysłu.
Przepis:
200g piersi z kurczaka doprawic, zawinac w folie aluminiowa i upiec. Ugotowac 200g albo wiecej brokulow i jeszcze do tego pomidor.
Wszystko pokroic w kosteczke i salatka gotowa, mnie starcza na dwa dni. Bede jeszcze do niej dodawac oliwy z oliwek jak juz sobie kupie :). Naprawde smaczna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 215


I jeszcze obiadek :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
elaine FitMax
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 16752 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 67661
hmm Paulis wydaje mi się, że takie drugie śniadanko, spokojnie możesz wciągnąć na jeden dzień a nie rozbijać na dwa:) Wtedy też nie będziesz miała problemów z brakiem kalorii. A 200 gram kuraka plus warzywa, to serio akurat idealnie na jeden posiłek:)

:):)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184
Paulis mam nadzieje, ze ty przed sniadaniam tylko aeroby robisz?
Jesli nie, to musisz wstac odrobine wczesniej i zjesc sniadanie przed treningiem silowym.

w drugim posilku za malo weglowodanowm. mozesz tu wrzucic troche ryzu z obiadu.

jak masz makrele to w tym posilku moze juz nie byc migdalow. migdaly mozesz jesc na zmiane z orzechem wloskim jak lubisz.

sardynki sa pewnie w jakims podlym oleju. jak bardzo lubisz to jedz od czasu do czasu, ale odsaczone.

banany nie zabardzo. poszukaj owocow z niskim IG np grejpfrut

powodzenia i czekamy na relacje z treningu

Zmieniony przez - agak w dniu 2009-04-30 18:04:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia 3x w tyg + SW 3x w tyg= Przemęczenie??

Następny temat

Plan do oceny, po 2miesięcznej przerwie...

WHEY premium