SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pare pytan do specow.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1150

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 635 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19878
Witam

Jade z redukcja (zbilansowana), forum juz sie naczytalem, ale jeszcze pare pytan, zeby sie upewnic i byc pewnym ze sie dobrze wszystko robi.

Glownie chodzi o posilki okolotreningowe, wiec zaraz po treningu, carbo plus wpc, przy wadze 98, moze byc 50g carbo i 30 wpc ? I tu kolejne pytanie po jakim czasie posilek pelnowartosciowy ? Ja jem do max godziny po tym carbo, ale widzialem niektorzy twierdza ze dopiero 2h po, mi osobiscie pasuje ta pierwsza wersja, a jak powinno byc ?

Czy jesli po silowym daje aeroby to sytuacja wyglada tak samo, ze po aerobach carbo plus wpc?

I jak to wyglada przy porannych aerobach na czczo, czy po skonczeniu zarzucic wpc, jesli tak to ile, czy raczej od razu pelnowartosciowy posilek ? Bo jesli chodzi o te sprawy, to widzialem sporo roznych opini i juz troche zglupialem, a lubie miec wszystko zapiete na ostatni guzik:P

Warto dodac kreatynke? Z tego co widzialem to qazar zachwalal w paru miejscach, coby sily i miesnia tak nie tracic :P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Glownie chodzi o posilki okolotreningowe, wiec zaraz po treningu, carbo plus wpc, przy wadze 98, moze byc 50g carbo i 30 wpc ?

Zależy od ilości węgli w diecie, ogólnej na nie wrażliwości i intensywności treningu. Standardowo zaleca się 0,8gw i 0,3-0,4gB/kgmc Jaki masz %bf? Przed treningiem też zadbaj o odpowiednią (ok 30g) podaż białka. Posiłki okołotreningowe to najważniejsze posiłki.

I tu kolejne pytanie po jakim czasie posilek pelnowartosciowy ? Ja jem do max godziny po tym carbo, ale widzialem niektorzy twierdza ze dopiero 2h po, mi osobiscie pasuje ta pierwsza wersja, a jak powinno byc ?

Godzina będzie ok. To raczej zależy od danej osoby, niektórzy mają bardzo duży apetyt po treningu, inni przeciwnie.

Czy jesli po silowym daje aeroby to sytuacja wyglada tak samo, ze po aerobach carbo plus wpc?

Jeżeli nie walczysz z ostatnimi resztkami tłuszczu aeroby po treningu siłowym nie są potrzebne. Jeżeli to jest konieczność, to musisz się liczyć z ewentualną utratą umięśnienia, chociaż to też zależy od %bf, antykatabolik i trochę carbo między siłowym a aerobami byłyby wskazane. Aeroby powinny też być niskointensywne.

I jak to wyglada przy poranych aerobach na czczo, czy po skonczeniu zarzucic wpc, jesli tak to ile, czy raczej od razu pelnowartosciowy posilek ? Bo jesli chodzi o te sprawy, to widzialem sporo roznych opini i juz troche zglupialem, a lubie miec wszystko zapiete na ostatni guzik:P

Zwykły posiłek bogaty w szybkoprzyswajalne białko starczy. Aeroby na czczo, tak samo jak po treningu siłowym bym odradzał.

Warto dodac kreatynke? Z tego co widzialem to qazar zachwalal w paru miejscach, coby sily i miesnia tak nie tracic

Skoro zachwalał, to pewnie tak jest

Zmieniony przez - Charon w dniu 2006-04-26 11:49:40

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 635 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19878
bf ciezko powiedziec, kalkulatory roznie pokazuja, a na razie zadnego lepszego sposobu nie mam, tak wiec waha sie 23% do 29%, skoro aeroby nie na czczo i nie po silowym to kiedy ?:) jesli pomiedzy posilkami to zapewne by musialy byc dluzsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
przy twoim bf bez róznicy czy robisz aeroby na czczo czy popołudniu , najlepiej biegać 1.5-2h po posiłku

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 635 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19878
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ORBITREK-pytanie

Następny temat

Dieta CKD. Poprawki i opinie

WHEY premium