SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROSZE!!! o pare porad dotyczacych HST dla POCZATKUJACEGO

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5120

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 304 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3442
Tak A6W jest 7x w tygodniu.
OK

A czy moze byc taka kolejnosc?

1. Uda - przysiady 2 serie.
2. Plecy - ściąganie 2 serie.
3. Klatka - wyciskanie 3 serie.
4. Plecy - przyciąganie 2 serie.
5. Barki - wyciskanie 2 serie.
6. Plecy - ławka rzymska 2 serie.
7. Biceps - sztanga 2 serie.
8. Triceps - linka 2 serie.
9. Łydka - wzniosy 2 serie.
AD1. MÓWIŁEŚ, ZE CHCESZ OSZCZĘDZAĆ. 2 SERIE TO NIE JEST SPECJALNIE DUŻO, ALE JAK MASZ PROBLEMY+HIIT+ROZGRYWKI...
AD2. WEDŁOG MNIE MASZ ZA DUŻO SERII. ĆW2 (2X) + ĆW4 (2X) = 4 SERIE. NA TYM POZIOMIE ZAAWANSOWANIA ROBIŁBYM (I ROBIE) 2SERIE W SUMIE!
W POPRZEDNICH WYPOWIEDZIACH CHWILOWY ZAAKCEPTOWAŁ TAKIE ROZWIĄZANIE, MOJA PROPOZYCJA JEST INNA.
AD3. WG MNIE 2 SERIE NA POCZĄTEK W ZUPEŁNOŚCI WYSTARCZĄ
AD4. J.W.
AD5. TUTAJ TEŻ BYM DAŁ 1S, BO PRACUJĄ PRZY KLATCE, PLECACH
AD6. OK
AD7. DAŁBYM 1S
AD8. J.W. WOLAŁBYM TRANSUZA LEŻĄC
AD9. J.W.

Czy nie robic przysiadow i rzymskiej jednego dnia i robic zamiennie?
JEŚLI ROBIŁBYŚ 2SERIE PRZYSIADÓW TO 2 SERIE NA PROSTOWNIKI DAŁBYM ZAMIENNIE
JEŚLI ROBIŁBYŚ 1SERIĘ PRZYSIADÓW TO 1 SERIE NA PROSTOWNIKI DAŁBYM RAZEM

Przeszłości już nie ma. Przyszłości jeszcze nie ma.
Teraźniejszość to nasze wspomnienia i marzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
W zasadzie nigdzie nie akceptowalem liczby serii - jedynie jej nie kwestionowalem.
Zawsze podkreslam, ze wybor liczby serii jest sprawa bardzo indywidualna i staram sie nie wypowiadac na ten temat.

Ale jak juz jestesmy przy seriach - najbardziej optymalnym wyjsciem wydaje mi sie rozpoczecie od mniejszej liczby serii - powiedzmy te proponowane 2 serie na duze grupy, 1 na male, i dodanie serii albo przy 10 (kierujac sie odczuciami - byc moze nie bedzie potrzebne) albo przy 5 (tu przynajmnniej dla mnie jest to niezbedne).

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 304 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3442
W zasadzie nigdzie nie akceptowalem liczby serii - jedynie jej nie kwestionowalem.
Zawsze podkreslam, ze wybor liczby serii jest sprawa bardzo indywidualna i staram sie nie wypowiadac na ten temat.
ZNAM TWOJE PODEJŚCIE, ŹLE SIĘ WYRAZIŁEM PRZEPRASZAM

le jak juz jestesmy przy seriach - najbardziej optymalnym wyjsciem wydaje mi sie rozpoczecie od mniejszej liczby serii - powiedzmy te proponowane 2 serie na duze grupy, 1 na male, i dodanie serii albo przy 10 (kierujac sie odczuciami - byc moze nie bedzie potrzebne) albo przy 5 (tu przynajmnniej dla mnie jest to niezbedne).
JA NA PIERWSZY TRENINGU 5-TEM CHCIAŁEM DODAWAĆ, ALE STWIERDZIŁEM ŻE JEDNAK DARUJE SOBIE. I DOBRZE ZROBIŁEM, ZAKWASY (DZIEŃ PO), POJAWIŁY SIĘ JUŻ W 3-2 TRENINGU LICZĄC OD KOŃCA MIKRO 5-TEK!

Przeszłości już nie ma. Przyszłości jeszcze nie ma.
Teraźniejszość to nasze wspomnienia i marzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
ja odwrotnie - nie dodalem, i przyrosty zwolnily, oj zwolnily

co tylko dowodzi, ze kazdy jest inny

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 304 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3442
No fakt.

Ja się bardzo zdziwiłem tymi zakwasami, bo co by nie było zakwasy na barkach po 1 serii i 5 powtórzeniach wyciskania żołnierskiego...
a barki to mięśnie na których zakwasy robiły mi się tylko na pierwszym lub drógim treningu splitu, po dłuższej przerwie, przy 2-3 seriach wyciskania, i 2-3 seriach unoszenia bokiem w zakresie 10-12powt.
kurde, dalej jestem zdziwiony i to chyba dowodzi tego, że HST pomaga dojść do wniosków na temat najlepszego dla siebie zakresu powtórzeń i to w sposób bardzo bezpieczny.

Przeszłości już nie ma. Przyszłości jeszcze nie ma.
Teraźniejszość to nasze wspomnienia i marzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 515 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12350
Mam jeszcze pytanie, jak rozplanowac posilki w dzien silowni - na ile godzin przed i ile po treningu?
Tak samo z dniem kiedy robie HIIT + A6W - na ile przed i po jesc cos?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
1-1,5godz. przed oraz po treningu.

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 515 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12350
Witam ponownie :)

Jestem w trakcie drugiego mikrocyklu (10tki) i dzis bede robil 4 dzien. Z przebiegu treningu jestem zadowolony, efekty zobacze po SD. Mam pare nowych pytan, bo nie chce czegos spierniczyc :)

1. Jak wyglada sprawa z 4 mikrocyklem (negatywnym). Tzn koncze 3 mikrocykl (5tek) i jakim ciezarem powinienem cwiczyc 4 mikrocykl? Czy w nim stosowac progresje tez czy 2 tygodnie cwiczyc tym samym ciezarem?

2. Chce troche zmienic cwiczenia przed nastepnym HST i tu mam tez pytanie bo bede musial sprawdzic maxy. Czyli jak dobrze rozumiem, koncze 4 mikro cykl i sprawdzam maxy przez tydzien po 4 cyklu i potem 2 tygodnie SD?? Czy sprawdzanie maxow przed SD po 4 mikro nie spiernicza efektow HST??

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 304 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3442
1. Jak wyglada sprawa z 4 mikrocyklem (negatywnym). Tzn koncze 3 mikrocykl (5tek) i jakim ciezarem powinienem cwiczyc 4 mikrocykl? - TAKIM ABY SAMEMY WYKONAĆ 2-3 POWTÓRZENIA,A W KOLEJNYCH W FAZIE POZYTYWNEJ POMAGA(JĄ) PARTNER(ZY)
Czy w nim stosowac progresje tez czy 2 tygodnie cwiczyc tym samym ciezarem? - JEŚLI BĘDZIE KONIECZNOŚĆ/MOŻLIWOŚĆ TO STOSUJ PROGRASJE

2. Chce troche zmienic cwiczenia przed nastepnym HST i tu mam tez pytanie bo bede musial sprawdzic maxy. Czyli jak dobrze rozumiem, koncze 4 mikro cykl i sprawdzam maxy przez tydzien po 4 cyklu i potem 2 tygodnie SD?? Czy sprawdzanie maxow przed SD po 4 mikro nie spiernicza efektow HST?? - A DLACZEGO MA SPIERNICZYĆ? ZROBIŁEŚ HST I UZYSKAŁEŚ PRZYROSTY? CO MA WSPÓLNEGO Z HST(MINIONYM LUB KOLEJNYM) ZROBIENIE 2-3 TRENINGÓW PRZED SD. SPRAWDZANIE MAKSÓW TO TEŻ DOŚĆ OBCIĄŻAJĄCY TRENING DLATEGO PO NIM ROBI SIĘ SD

Przeszłości już nie ma. Przyszłości jeszcze nie ma.
Teraźniejszość to nasze wspomnienia i marzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 515 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12350
Czyli przy 4 mikrocyklu nie konieczne jest robienie progresji jezeli nie dam rady?

I jak koncze 4 mikrocykl, robie przez 1 tydzien sprawdzanie maxow, a po tym 2 tygodnie SD, po czym nowy HST tak? :)

Dzieki i pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja- niby hst

Następny temat

za duze maxy?

WHEY premium