SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROSZE!!! o pare porad dotyczacych HST dla POCZATKUJACEGO

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5130

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 515 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12350
Witam ponownie :)

Od poniedzialku zaczynam negatywy, w zwiazku z tym wole sie upewnic o pare rzeczy :)

1. Negatywy jak dobrze rozumiem robie tak ze dobieram taki ciezar zeby 3 potworzenia robic sam a 2 pozostale pomaga mi partner tak??

2. A co w wypadku gdy robie hantelkami czy sztanga bicka, czy tez mi partner ma pomagac??

3. A jak nie ma partnera to Cluster tak? (chociaz nadal nie rozumiem go)

4. Przypomnijcie mi jeszcze co to jest upadek miesniowy? Czy podczas negatywow on nie wystepuje? Sie juz troche skolowalem...

POZDRAWIAM

Zmieniony przez - Bene w dniu 2006-05-12 12:29:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 898 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24602
Przysiad ze sztangą 3 x
Wyciskanie klasyczne 3 x
Podciąganie się na drążku szerokim nachwytem 3 x
Wyciskanie sztangi zza karku 3 x
Martwy Ciąg 3 x

Maj fejwrit. Żadnych pierdółek, tylko podstawowe ćwiczenia angażujące całe ciało. I pozwala to kończyć trening w 35-40 minut co jest bardzo dobrą opcją dla ektomorfików. Bica i trica nie trzeba w ogóle robić bo ten pierwszy ćwiczy się mocno przy MC i podciąganiu na drążku, a triceps na wyciskanie zza karku i klasycznym na ławeczce prostej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 515 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12350
Czy moglby mi ktos prosze odpowiedziec na moje pyt?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 898 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24602
AD.1 NIE. Wykonujesz tylko ruch przeczący grawitacji, powoli, przy napięciu mięśni. Partner pomaga Ci podnieść do góry i tak w kółko. Nie wszystkie ćwiczenia można wykonywać w tej formie. Przykład: wyciskanie na ławeczce prostej: ściągasz sztangę ze stojaków, powoli opuszczasz do klatki, napinasz, przytrzymujesz, partner podnosi itd.
AD.2 Może Ci pomagać przy tych ćwiczeniach, ale nie wszystkie się nadają jak już pisałem.
AD.3 Tego nie wiem to się nie wypowiadam.
AD.4 Upadek mięśniowy na chłopski rozum to stan w którym nie jesteśmy w stanie wykonać ani jednego powtórzenia więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
1.Thamuz w negatywach 2-3 pełne ruche trzeba zrobic samemu a pozostałe( by bylo lacznie 5) robimy tylko faze negatywna, w pozytywnej pomaga nam partner ;)
2. no nie wszystko sie nadaje na negatywy, przysiadow np z jednym partnerem ciezko jest ;)
3 tak
4 tak jak napisal poprzednik

plan uloony przez thamuza nie jest dobry ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 898 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24602
A czemuż to =)?
Wybrałem najbardziej anaboliczne ćwiczenia z możliwych, brakuje może wiosłowania sztanga w opadzie, ale to już by było masakryczne obciązenie odcinka lędzwiowego w połączeniu z przysiadami i mc. Sam robiłem ten plan - efekty były niezłe. Moi koledzy lubią cudować i robili pierdółki typu rozpiętki, wyciągi w konsekwencji czego robili trening 1,5 h a ja 45 minut. A to nie jest raczej sport wytrzmałościowy =0

Zmieniony przez - Thamuz_ w dniu 2006-05-13 16:44:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
w ilosc seri juz nie wchodze, indywidualna sprawa, ale po 3 wszystko to za duzo ;]
mc i przysiady na jenym treningu to za duze obciazenie, wykonuje sie je zamiennie,
jezeli osobie ktora ma stosowac ten trening rece rosna bez wiekszych problemow to wiecej zbytnio zmieniac nie trzeba, a jezeli sa klopoty, lub rece sa priorytetem to proponuje dorzucic po 1 cwiczeniu na bica i trica.
oczywiscie tak jak piszeszzadne cwiczenia izolowane nie sa potrzebne, pod wzgledem doboru cwiczen plan jest dobry oprocz tego mc i przysiady ;)
:) pzdr

Zmieniony przez - Strongbart w dniu 2006-05-13 16:53:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 898 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24602
Co do ilosci serii to zgodze sie - kazdy powinien dobrac pod siebie. Jak dla mnie 15 jest optyamalnie.
Co do przysiadow i MC - dlatego przysiad robie na poczatku treningu a MC na koncu. Przy odpowiedniej technice nic nie boli :) A lepiej wedlug mnie obnizyc ciut ciezar w ktoryms cwiczeniu i jednak je robic, niz calkowicie z niego rezygnowac. Pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
w ilosc seri juz nie wchodze, indywidualna sprawa, ale po 3 wszystko to za duzo ;]

Najpierw piszesz, że to sprawa indywidualna.. potem, że 3serie to za duzo

Zmieniony przez - Ark w dniu 2006-05-14 10:38:48

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
Thamuz nie rezygnowac lecz robic co drugi trening, poprostu na zmiane przysiady z mc

Ark :) mi chodzi o to ze kolega napisal wszystkie cwiczenia po 3 serie, wszystkie po 3 to chyba troche strata czasu jak na ekto :]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja- niby hst

Następny temat

za duze maxy?

WHEY premium