SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POMOC W DOKOŃCZENIU I POPRAWIE PLANU TRENINGOWEGO.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1640

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 290
Płeć: mężczyzna
Wiek: 15/16
Waga: 78kg
Wzrost: 189,5 xD
Cel treningowy: nabrać masy mięśniowej.
Staż treningowy na siłowni: miesiąc głownie taki przygotowywaczy jak ćwiczyć :D
Uprawiane inne sporty: krav maga
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławeczka regulowana, dwie sztangielki, gryf prosty (łamany do kupie) drążek.
Dieta: czytam jak ją ulożyć
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje): lekkie skrzywienie kręgosłupa ( nie skolioza ).
Zażywane suplementy: po paru miesiącach mam zamiar brać kreatyne.

Narazie ułożyłem mniej więcej trening na pare parti mięśni
KLATKA
1. wyciskanie na płaskiej 12-10-10-8
2. wyciskanie na skosie w górę 12-10-10-8
3. rozpiętki na ławce skośnej 10-10-10
TRICEPS:
1. wąskie wyciskanie - 12-10-8
2. franc. - 12-12-12
PLECY
1. ściąganie drążku wyciągu górnego szeroko do klatki 12-10-10
2. przyciąganie drążku wyciągu do pasa 12-10-10 -8
3. ściąganie drążku wyciągu górnego za kark 12-10 -10
4. wiosłowanie hantlem jednorącz 12,12,12
5. wyprosty tułowia 4s
BICEPS:
1. uginanie ze sztangą stojąc 12-10-8
2. uginanie z hantlami siedząc - 10-10-10
3. młotkowo 10-10-10
BARKI
1. unoszenie rąk w przód ze sztangą 12-12-12
2. unoszenie rąk na boki z hantlami siedząc 10-10-10
3. unoszenie rąk w opadzie tułowia z hantlami 10-10-10
4. podciąganie sztangi do brody 12-12-12

Prosze pomóżcie mi go dokończyć i zmodernizować. Największy problem będzie chyba z plecami i nogami aby kręgosłupa nie obciażać i dlatego prosze o waszą pomoc. Czy ćwiczenia które wybrałem nie będą obciążać kręgosłupa ?. Możecie mi również polecić jakieś ćwiczenia na trening brzucha. Z góry dziękuje :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Ile dni w tygodniu chcesz ćwiczyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 290
Mam zamiar trenować 3x w tygodniu. Przeczytałem ostatnio poradnik dla początkujacych i tam pisało że przez pierwsze około 3 miesiące lepiej jest trenować trening FBW. Moglibyście mi takowy ułożyć który nie obciąża kręgosłupa ?. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Dlaczego nie chcesz obciazac kregoslupa? Ja bym sie na nim glownie skupił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 290
190cm w wieku 15 lat i lekkie skrzywienie kręgosłupa to myślę że może być nie ciekawie ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 290
Ref :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
Jak sie chodzi na gimnastyke korekcyjna to wlasnie sie cwiczy tzw. gorset miesniowy- im silniejsze plecy , brzuch tym latwiej o prosta postawe. Zacznij od FBW a bedziesz zadowolony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 290
To możecie mi podać jakiś dobry trening FBW ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 290
Ja nie chodze na zajęcia korekcyjne bo skrzywienie kręgosłupa u mn jest minimalne ale nie chcem aby sie pokrzywił od martwego ciągu i przysiadów ze sztangą :P można je zastąpic jakimiś cwiczeniami nie obciążającymi kręgosłupa ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
Ortopeda nie jestem, ale skrzywienie kregoslupa od cwiczen- nie slyszalem o czyms takim. Plank , przysiady bulgarskie, hack-przysiady. wykroki , dzien dobry, szrugsy sztanga, wyciskanie zza glowy, wioslowanie hantlem itd..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1746
Wszystko czego potrzebujesz na temat FBW w poniższym linku...

https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

Masz tam gotowe idealne plany na początek

GNLS
Jesteśmy e(L)itą, nie tłumem, w sercach nosimy dumę. (L)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co myślicie o tym planie??

Następny temat

Progresja a brak siły oraz długość przerw

WHEY premium