SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w decyzji oraz doborze planu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18
Witam,

Jestem tu nowy... Mam 18 lat, ok 181cm wzrostu i ważę ok 70kg ( BMI = ok. 21,7 ). Chciałbym Was zapytać o to, czy lepiej w tym momencie polecieć na masę czy może zacząć wycinanie ( redukcję ) ? Jak wiadomo idzie do lata, wiec chciałbym jakoś lepiej wyglądać.

Ogólnie prowadzę bardzo aktywny tryb życia, jeżdżę w klubie kolarskim ( treningi, wyścigi, dłuższe trasy, czyt. 200-300km ) oraz gram w klubie siatkarskim ( aktualnie sezon się skończył, aż do października ) i 2 razy w tyg. ćwiczę na wf.

Rok temu chodziłem przez ok 4/5mies. na siłownię i coś tam ćwiczyłem, także to nie jest tak, ze zaczynam od zera.

Pasuje jeszcze dodać, że aktualnie nie mam jak chodzić na siłownię, chwilowy brak funduszy oraz brak czasu... ( szkoła, prawo jazdy, treningi kolarskie ), więc zostają mi ćwiczenia domowe + ekspander.

Proszę o pomoc, pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Masy ćwiczeniami w domu praktycznie nie zbudujesz, także nie napalałbym się na jakieś przyrosty, zwłaszcza przy tej aktywności aerobowej. Pytanie tylko co Ty chciałbyś wycinać przy tej wadze.

Nie do końca rozumiem czego oczekujesz albo z czym masz problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18
Chodzi mi o to, że chciałbym zacząć konkretniej ćwiczyć i nie wiem czy przy mojej wadze redukować, czy iść bardziej na masę, wiem że nie zbuduję masy w domu, ale z czasem przerzucę się na siłownię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie wiem ile Ty możesz mieć na sobie tłuszczu przy tym poziomie aktywności... Redukcja raczej odpada. A masy nie zbudujesz robiąc pompeczki w domu (jeśli jesteś już sportowo aktywny).

Jak chcesz "masy", to zapisz się na siłownię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18
Myślę, że około 20% tkanki tłuszczowej będzie ...

Okej dzięki, w takim razie poczekam jeszcze chwilę i zapisze się na siłownie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukacja by Jokay

Następny temat

Jaka progresja do push pulla?

WHEY premium