SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 46012

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63
A na pobór idziesz - tez dobrze :)
Pamiętaj że nie ma takiego czegoś, że Ci wystarczy... w zwykłym poborze liczy sie każdy punkt czyli i czasy i podciąganie i pkt preferencyjne musisz zbierać jak idzie i ile tylko możesz - za szkolenia tak samo... :) Ja pkt dodatkowych mam w cholerę za przynależność do OSP (ponad 5lat), szkolenia m.in. ratownika, itp.
Skąd jesteś?? Bo jeśli się do szkoły nie dostane to na pobór idę a wtedy mozemy się na egzaminach spotkać :) Tylko gdzie na ten pobór idziesz i kiedy go masz??

Zmieniony przez - Ammurabis w dniu 2010-05-22 16:14:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 297
dokładnie kazdy punkt ważny..
ja mam w poznaniu wiec kawałek od krakowa jest..
do podciagania sie na drążku dołozyłem sobie 25kg na biceps 3serie po 20 powtórzeń.. w dni nie treningowe tak jak wtorek i czwartek..
myslisz ze te podciaganie w trzy dni 8 seri 6 sprawdzi sie..?? a na biegi zastosuje twój plan:)

Zmieniony przez - wachuuu w dniu 2010-05-22 18:08:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63
jesli potrafisz podciągnąć się w jednej serii 20 razy (z tego co mówisz, że dokładasz 25kg i robisz 3 serie po 20 podciągnięć to powinienes robić 24 bez problemu)... chyba ze mówisz o negatywnych podciągnięciach to co innego...
Liczy się tak...
8 serii - to się nie zmienia - ale ilość powtórzeń w serii ma znaczenie... bo ilość powtórzeń w serii to nic innego jak ok 50-60% twoich możliwości... czyli np. podciągniesz się w jednej serii maksymalnie 10 razy to będziesz robił 8serii po 6 powtórzeń... jeśli dasz rade maksymalnie podciągnąć się 16 razy to będziesz robił 8 serii po 9-10 powtórzeń... Jeśli dasz radę zrobić ponad 20 powtórzeń w jednej serii to już powinno się stosować obciążenie... ale nie przesadzaj z tym obciążeniem... Chłopie ja sobie dawałem 5-7 kg na plecak żeby wzmocnić uścisk - ale 25kg to za dużo na początek... ważne jest abyś nie zaczął treningu dla zaawansowanych skoro się jeszcze zaawansowanym nie jest... trzeba się przyznać... ja robie średnio 12-15 powtórzeń i robie serie 8x7 podciągnięc ale jeszcze bez obciążenia...
A głównie chodzi o to żebyś podczas całego treningu w jednym dniu zrobił 2 do 2.5 raza wiecej podciągniec niż próg który chcesz osiągnąc czyli 24 powtórzenia = 18pkt czyli max... To już tak ospisałem teoretycznie... Z tym bieganiem to uważaj... bo jesli zaczniesz trenować sumiennie a nie będziesz rozbiegany tzn. ok 2 miesięcy nie przebiegasz codziennie wolnym truchtem około3-5km w tempie nie szybciej jak 4min 30 sek na 1 kilometr czyli 5 km nie możesz przebiec szybciej jak 22min 30 sek to ważne (czyli nie przygotujesz mięśni i organizmu) do takiego biegania na treningu to odżywki ci nie pomogą... zmniejszą straty ale nie pomogą... trening rozbiegania służy do zmiany lekko budowy mięśni i przygotowania serca itp. to wiele zjawisko o ktorych wiele ludzi pojęcia nie ma :) sam wiem ze to co wiem to nadal mało :D a jak teraz walniesz bez przygotowania taki trening to będziesz spalał mięśnie... męczył się... to prawda ze podczas odpoczynku czy z odżywkami będziesz miał lepsze efekty... ale szczerze ci powiem - nie licz na to że zejdziesz np. o 10-15sek na 1000 w 4 tygodnie... taki skok zdarza się bo znam przypadek skoku o 20sek ale z treningiem przygotowawczym... ja sam skoczyłem w 4 tygodnie o 15sek ale miałem trening przygotowawczy 3 miesiące a potem mocno w dupe z ta rozpiska co ci dałem... potem zastój i skoki co jakiś czas... teraz powinienem zamknąć się w 3.00 :)
Tak więc z tym obciążeniem uważaj (łokcie barki kręgosłup przy zbyt szybkim opuszczniu) :) i z bieganiem także - w razie czego pytaj - powiedz czy biegałeś wczesniej czy nie a jesli tak to ile i po ile i w jakim tempie - to pomogę ci delikatnie przerobić mój plan :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63
Aha ja startuje do krakowa na SA PSP a mieszkam w okolicach rzeszowa :) na podkarpaciu
JAk się nie dostane do szkoły to spróbuje w zwykłym naborze :)

Zmieniony przez - Ammurabis w dniu 2010-05-24 00:17:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 297
nie zrozumiałeś.. w wolnych dniach biore gryf i cwicze tylko biceps.. hehe ale luz..a co do biegania to skupiam sie na 2km i staram sie jak najszybciej przebiec w jedna strone a w druga delikatny truch, nozyce skip A C i 2 x po 60 metrów na maksa:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63
Pomysł dobry - ale jesli będziesz ciągle biegał 2km jak najszybciej to dojdizesz do pewnego momentu i zaczniesz sie cofac... :P
no ale już ty wybierz co wolisz :)
jesli chcesz szybko biegać na 60m to biegaj 60m ale pog górkę (lekkie wzniesienie) zwiększysz siłę nóg a to da ci większe przyspieszenie na starcie jak i prędkość :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 297
to moze ustal mi jakiś plan wspólne z Twoim trenerem.. na biegi co?? bede wdzieczny.. taki do 1 lipca czyli na 5 tygodni.. zebym poprawił swoje osiagniecia.. jutro zmierze ile mam na 1000m i Tobie napisze..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63
Ok :) to da się zrobić :)
Zmierz sobie czas - tylko pobiegnij jak najlepiej... i napisz jeszcze ile biegałeś do tej pory (chodzi mi od kiedy trenujesz) :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63
No i jak tam z wynikiem na 1000m ??? Bez tego nie rozpiszmy ci odpowiedniego treningu...
Ile razy podciągniesz się na maksa na drążku tak z ciekawości pytam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 297
na 1000m mam 3.50s troche słabo.. a chciałbym mieć 3.30s a nic wczesniej nie biegałem.. wiec jak to widzisz?? moze jakas diete co.. jaka Ty stosujesz?? a co do podciagania sie to robie 16 i stoje w miejscu juz..;/

Zmieniony przez - wachuuu w dniu 2010-05-26 21:41:19
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na bieg 3000m

Następny temat

Pierwsze kroki w Akrobatyce

WHEY premium