SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 46005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 122 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1436
a co powiesz na podciąganie z obciążeniem ???
tutaj dopiero się siła wyrabia !!!
żeby się dużo podciągać musisz próbować wszelkich chwytów :
nachwyt:tak waski jak i szeroki
podchwyt
za kark


ja bym na twoim miejscu zrobił sobie jeden trening z obciążeniem w tygodniu + 2 bez obciązen :
1- nachwyt -4 serie + za kark - 4 serie
2- szeroki uchwyt 4 serie + wąaski uchwyt - 4 serie


90 kg wagi na 100% nie pozwoli Ci się podnieść 24 razy !!!
w tak krótkim czasie chyba że nie trenowałes nigdy a masz do tego cholerne predyspozycje .

Ja uważam że podciąganie trzeba mieć ww genach trudno jest podciągając sie kilka razy zrobić w szybkim czasie wynik jeżeli się tego nie ma w genach.
Tak przynajmniej sądzę . No i jeszcze jedno lekkiemu zawsze łatwiej . Jakbyś zrzucił 10 kg to pewnie być dał radę!POWODZENIA

Nie ma ludzi nie do zajechania....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12
witam
właśnie zakończyłem cykl treningu , który mi zaproponowałeś tj. 6x8 przez 4 tygodnie. Myśle,że nie jest żle ponieważ podnoszę się teraz prawie 20 razy WIELKIE DZIĘKUJĘ w TWOJĄ STRONĘ i mam pytanie
CO DALEJ ?
czy mam tak samo dalej ćwiczyć czy coś zminić
czekam na info
pozdrawiam
paweł

pablo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1926
Gratulacje jesli udalo Ci sie w takim czasie zwiekszyc 2x ilosc powtorzeń.

Z obciążeniem sie raczej nie podciągaj, z tego co wiem możan sobie w ten sposób wyrabiać siłę maksymalną (a nie wytrzymalosc) ktora raczej Ci sie nie przyda.

Ja bym ćwiczyl dalej tak samo ;)

No pain, no gain ;>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 506
Pablo 2327, napisz jak ten trening zastosowałeś do swojej osoby, jakimi chwytami się podciągałeś. Mam te same gabaryty, co Ty. Cel ten sam, potrzebuje zmiany treningu, bo stary mi sie znudził.

Z góry dzięki za odpowiedź. PZDR
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12
Plan na 4 tygodnie:

Poniedziałek
8 serii po 6 powtórzeń

Środa
8 serii po 6 powtórzeń

Piątek
8 serii po 4 powtórzeń

miedzy seriami 1 min odpoczynku z zegarkiem w reku...
po 4 tyg zrob ide dasz rade max i rozpiszemy cos innego

podciągałem się podchwytem, i jakos poszło, czasami stosowałem jak było na prawdę ciężko podnoszenie wymuszone. Aha bym zapomniał na początku nie dawałem rady podnośić się 6 razy przez 8 serii, to robiłem na początku 1 tydzień po 3 podciągnięcia x 8 serii , a jak było już mi lżej dododawałem sobie 4,5 aż do 6.
powodzenia
pozdr
pablo

pablo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 485
nareszcie powazny temat sory, ze dopiero teraz pisze ale wczesniej go niezauwazylem. ja startuje do czestochowy i zaczalem mnw w tym czasie co Ty.
od poczatku z kumplem jedziemy systemem:
(pdchwyt - bo jest latwiej )

3x na tydzien
5-6 serii
ile wejdzie
____________i tak:
na poczatku silowo w serrii bylo 10 (przy ostatnich do 8)
a jednorazowo z krzykiem na ustach 15

teraz: w serii silowo 15 a rzucajac sie jak mlody piskorz 20
JESZCZE CZTERY - nie ma rzeczy niemozliwych
..a co do ludzi startujacych do mon-u
i tak wiadomo, ze macie slabsze normy przyjec, zreszta i tak jak 'odejda' plecaki to malo miejsc zostanie, niestety..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 262
osobiscie robilem przez kilka tyg trening na drazku dosc intensywnie. 4x na tydzien po 14-15 serii x12-8 powtorzen. przerwy w zaleznosci od poziomu energii. czasem szlo lepiej czasem gorzej ale efekt jest. teraz startuje systemem 3 dniowym x tydzien. zawsze przed treningiem silowym startuje drazkiem i dopiero pozniej zasadnicze cwiczenia. kiedy moje samopoczucie jest dobre do na kostki zakladam obciazenie 2x0,5 kg. czasem plecak do 2,5 kg. tak wiec popieram obciazenia.

Wykreśl ze swojego słownika słowo problem i zastąp słowem WYZWANIE!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 262
zapomnialem dodac. zeby podciagac sie na drazku nie zapominaj o treningu grzebietu. na silowni pocwicz conajmniej raz w tygodniu partie plecow, barkow i bicepsu zeby wzmocnic sile podciagniec. plany treningowe sa na tym forum.

Wykreśl ze swojego słownika słowo problem i zastąp słowem WYZWANIE!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3
Mam pytanie jak mam ćwiczyć w domu aby w marcu podciągnąć się z 20 razy nachwytem. Teraz podciągam się 5 razy w 3 seriach a w kolejnych 2 po 3 razy. I jakie można stosować ćwiczenia w warunkach domatorskich na wzmocnienie pleców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3
Zapomniałem dodać mam 19 lat i ważę ok. 75 kg. Nigdy nie ćwiczyłem ale ostatni miesiąc się podciągałem zwyczajnie czyli czubkiem głowy do drążka i z 6 doszedłem do 12 podciągnięć. (Robiłem tak bo był sufit, teraz już drążek mam gdzie indziej.)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na bieg 3000m

Następny temat

Pierwsze kroki w Akrobatyce

WHEY premium