SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 46008

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63
Hej - nie jest tragicznie :) ale nie będę oszukiwał dobrze tez nie jest... Powiedz mi jeszcze ile masz lat i jak się czujesz po przebiegnięciu tego tysiąca...
Przez najbliższy tydzień codziennie oprócz np. niedzieli masz biegać po 5km w tempie nie szybciej jak 4min 20sek na 1000m - zaufaj mi przez 10 dni masz tak właśnie biegać, powoli z nogi na nogę... Nie interesuje mnie czy jeździsz rowerem do pracy, czy grasz w piłkę i masz treningi - rower to co innego, piłka także a bieganie to bieganie... Jeśli masz możliwość to jak najmniej asfaltu a jak najwięcej ścieżek w lesie czy po łakach a jesli nie masz mozliwości to asfalty... Masz 5tyg więc nawet w deszczu biegaj (po biegu w chłodnym powietrzu zawsze wypij jedną ciepłą herbatę z cytryną) ocieplisz organizm i masz podczas biegu oddychać swobodnie, staraj się wdychać nosem a wydychać ustami - jesli podczas biegu już nie wytrzymujesz oddychania nosowo-ustnego - wtedy oddychaj już ustami... PAMIĘTAJ!!! WOLNO I PLECY PROSTE - PODCZAS BIEGU NIE WOLNO CI SIĘ POCHYLAĆ DO PRZODU I PATRZEĆ POD NOGI - PATRZYSZ PRZED SIEBIE A RĘCE MAJĄ SIĘ RUSZAĆ TYLKO W BARKACH A ŁOKCIE ZABLOKOWANE POD KĄTEM ok 90 STOPNI A TOR RUCHU RĘKĄ MA BYĆ RÓWNOLEGŁY DO LINI BIEGU A NIE np. RĘCE W ŁOKCIACH SIĘ ZGINAJĄ BYLE JAK A CO NAJGORSZE JAKBY PODCZAS BIEGU PIĘŚCI ZBLIŻAŁY SIĘ DO KLATKI PIERSIOWEJ (sposób biegania sprinterów)
To co ci przed chwilką napisałem to zasady aby odciążyć płuca (aby miały jak największą powierzchnię) wtedy zwiększy się twoja wydolność a płuca z czasem troszkę się powiększą :)
Jak 10 dni tak przepracujesz to na forum napiszę ci już specjalistyczny trening - uprzedzam jeśli chcesz mieć efekty to przepracuj solidnie, powinno nam się udać osiągnąć nawet lepiej niż 3.30 - ale obiecać ci nie możemy - postaramy się pomoc jak tylko się da :) a narazie 10 dni po 5km w tempie NIE szybciej jak 4min 30 sek (jesli nie dasz rady przetruchtać 5km to np. przebiegnij sobie najpierw w pierwszy dzien 3km, na następny dzien 4km, na kolejny już 5km) ważne żebyś nie umierał na zakwasy następnego dnia - ale skoro już trochę biegałeś to powinieneś dać radę :) na zakwasy przyjdzie czas za 10 dni :)
Powiesz mi potem jak się czujesz po 10 dniach jesli będzie ok - zrobimy test i wtedy walimy treningiem ostrym jesli nie to dodatkowe 5dni po 5km w tym samym tempie... I wtedy trening ostry.
Dodatkowo uprzedzam - kup sobie Magnez lub Magnez + witamina b12 - i będziesz brał jedną dziennie przy ciężkim treningu - ale to za 10dni - zapobiega to odkładaniu się potasu w mięśniach i niweluje możliwość skurczy (przy dużym zmęczeniu)
Najważniejsze to zaufaj i uwierz w siły :) DASZ yyyy DAMY RADE :)


Zmieniony przez - Ammurabis w dniu 2010-05-28 20:08:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63
I jak Ci idzie???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 297
oj ciezko ciezko.. myslałem ze lepiej pójdzie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63
Więc dopasujemy ci lżejszy jesli tak... :)
Poniżej masz legendę... jak byś nie wiedział co to jest
10x 1'/1' :)
Od 7 Czerwca (poniedziałek) do 14 Czerwca (Niedziela) masz już zacząć biegać tak:
Poniedziałek : 4-5km
Wtorek : 2km rozgrzewki, 10x 1'/1', 2 km rozbiegania
Środa: 5-7km
Czwartek: 5km
Piątek: 2km rozgrzewki, 10x 30"/30", 2km rozbiegania
Sobota : REZERWOWA
Niedziela: Odpoczynek
Od 15 Czerwca (poniedziałek) do 25 Czerwca (Piątek włącznie) biegasz tak:
Poniedziałek: 5km
Wtorek: 2km rozgrzewki, 10x200m po 40"/200m przerwa około 1min w truchcie, jak przebiegniesz 200m i biegasz na bieżni, to po 200m przebiegnij sobie truchtem 200m żeby zatoczyć koło, powinno zejść ci około 1 min potem na start i znowu tak samo :)
Środa: 5-6km
Czwartek: 2km rozgrzewki, 4km po 3min 50 sek na 1000m
Piątek 5km
Sobota 2km rozgrzewki, 6x300m po 60sek na 300m, przerwa 3min po każdym biegu, przerwa aktywna czyli spacerek


LEGENDA :P
10x1'/1' to znaczy w ciągłym biegu (nie możesz stanąć) po rozgrzewce robisz z zegarkiem na ręce!! 1 minutę szybkiego biegu i 1 minutę bardzo wolnego truchtu... masz zrobić 10 szybkich i 10 wolnych. Szybkie to tak na około 60-70% twoich możliwości a wolne to bardzo wolne (tylko nie chodzenie!!)


Rozpisałem ci do 23 bo jesli testy masz 1 lipca to będziesz miał 5 dni na regeneracje i odpoczynek - całkowity odpoczynek...
Po każdym treningu, po każdym bieganiu masz się rozciągać około 3-5min !!! To ważne - bo możesz mieć cholerne zakwasy jeśli się pożadnie nie porozciągasz... Jeśli około 10-11 (to będą dni po ciężkim treningu - założę się o głowę, że jeżeli zrobisz dobrze trening w poniedziałek to poczujesz nogi i to bardzo) czerwca napiszesz mi że jest za ciężko albo masz zakwasy - TO MÓW OD RAZU... Zrobimy lżejszy trening bo takie żyłowanie nic wiele ci nie da... :/
POWODZENIA :)

Zmieniony przez - Ammurabis w dniu 2010-06-03 21:14:49

Zmieniony przez - Ammurabis w dniu 2010-06-03 21:15:14

Zmieniony przez - Ammurabis w dniu 2010-06-03 21:15:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 297
dobra to od poniedziałku ostro :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63
Tylko pamiętaj... jak będzie za ciężko to trzeba rozpisać lżejszy trening... :)
POWODZENIA i tak trzymaj :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 297
jakoś idzie w niedziele dałem sobie troche bo grałem w piłke heh w poniedziałek ruszać sie nie mogłem taie zakwasy miałem ale juz po przebiegnieciu 4 km było lepiej.. we wtorek zrobiłem to co trzeba i juz coraz mniejsze sa zakwasy:) mysle ze z tym planem damy rade.. a co do podciagania sie to jest juz 19:) a u Ciebie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63
U mnie podciąganie hmmm nie sprawdzałem jeszcze... ale powinno być coś kolo 15-18 ale mam jeszcze 3 tygodnie czasu :)
Jesli po wtorku byles w stanie biegac to szacunek :)
W piątek zrob szybsze tempem niż miales we wtorek... :) Masz krotszą pracę i odpoczynek ale nie szybciej jak 80% mozliwosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 297
no ja biegam o 21 godzinie dopiero moze zmienic ten czas na ranny czy południowy??
moze na meila sie przerzucimy ?



Zmieniony przez - wachuuu w dniu 2010-06-09 19:54:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 297
A jaka diete stosujesz??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na bieg 3000m

Następny temat

Pierwsze kroki w Akrobatyce

WHEY premium