SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pół przysiady

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2908

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
ok, dzięki SOG daje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Właściwie chyba największy spec od treningu siłowego na całym forum Knife twierdzi, że lepiej, także w kwestii zdrowotnej robić pełne. Jemu to chyba można wierzyć.

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 569 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13053
To jak w końcu lepiej ? Bo Jedni piszą to drudzy tamto heh :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 309 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2734
Ja osobiście robię różnie. Jak jestem na pełnych siłach to robie pełne przysiady. Jak jestem po ciężkim treningu SW to na drugi dzień robię półprzysiady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
Z tego co tu wypisano w tym temacie to ja uważam że jednak będe robił pół przysiady, a knife radzi robić pełne pewnie dlatego że pół przysiady obciążają mocno kolana ale to tylko moje przypuszczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
tylko pelne. Biceps tez robisz do polowy ruchu? Kolano musi pracowac w pelnym zakresie bo pozniej beda kontuzje (juz pomijam pelny rozwoj miesni itp). Musi byc odpowiedni balans miedzy miesniami, robienie polprzysiady pomimo tego ze mocniej obciaza staw kolanowy to dodatkowo mniej obciaza dwuglowe i posladkowe. Jak sie nie ma sily to sie robi poprostu mniejszym ciezarem pelne a nie polowki na maksa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
Ale ja mam podkurcz w ścięgnie przy pięcie i pełnego przysiadu na całych stopach nie zrobię Z resztą ja chce to wpleść w stacje.
Ale skoro na treningu każą mi robić pół przysiady to muszą się znać chyba co nie?

Zmieniony przez - HiDude w dniu 2012-02-06 21:09:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 569 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13053
ja raczej używam małych obciążeń na nogi więc chyba raczej nie ma większego znaczenia czy pełne czy pół ? Chyba że się mylę to mnie poprawcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
HiDude nie musze i przewaznie sie nie znaja. Polprzysiady sie robi, ale okresowo. Podstawa powinny byc pelne przysiady.
Olek2 ma znaczenie bo pelna sa lepsze i zdrowsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Ale tak nawet na zdrowy rozsądek to chyba lepiej wykorzystywać pełen zakres ruchu, choćby po to, żeby w razie konieczności mięśnie były dostosowane do takiego ruchu. Jak się podciągamy przecież, to też do pełnego wyprostu rąk, wyciskanie na klatkę - sztanga do mostka, pompki do ziemi(wyjątek - krótkie pompki z rękami wąsko, na triceps), itd... No i choćby jak kopiemy, to też najpierw się piętę do dupska podciąga, może nie na maksa, żeby się pięta z pośladkiem stykała, ale jednak dość mocno. I przy pełnych też trochę dwugłowe pracują.

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Korekcja kategori wojskowej ?

Następny temat

Satria silat

WHEY premium