SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Owsiane ciasteczka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 28274

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2581 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19239
to jeszcze taka wariacja:

Ciasteczka owsiane
6 szkl. płatków owsianych, 1/2 szkl. mąki, 2/3 szkl. nasion sezamu, 1/2 szkl. wiórków kokosowych.

Dobrze wymieszać w dużej misce.

Przygotować miksturę:
3/4 szkl. wiórków kokosowych, 1/2 szkl. cukru, 3/4 szkl. wody. Dobrze zmiksować i dodać 1/4 szkl. oleju, 1/2 szkl. miodu, 1 łyżeczkę soli

Dodać do suchych składników, jeszcze raz dobrze wymieszać. Uformować ciasteczka grubości ok. 1 cm, wyłożyć na blachę do pieczenia wysmarowaną tłuszczem. Piec przez ok. 20 min. w temp. 200 stopni C.


znalazłam opcje z kokosowymi wiórkami- brzmi smacznie

Right into the danger zone.. :>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 400 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2658
Oooo fajnie
Ale 6 szklanek płatków i tylko pół szkl.mąki? No ciekawe co z tego wyjdzie.
Zapodawajcie dalej przepisy na ciacha! Wiecęj, więcej!
Kto da więcej
Walczymy o tytuł "ciasteczkowego potwora"

Szpinak żrę - chudnąć chcę :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2743 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12391
kopt dlaczego twierdzisz ze miod jest zdrowszy od cukru?

soap won't wash away your shame.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Kometa, druga opcja bardzo mi się podoba. Czekam na weekend Cora Mietka, Twoja opcja też fajna. Patka, miód jest produktem naturalnym i jako taki zawsze będzie zdrowszy od produktu rafinowanego. O smaku nie wspomnę

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2743 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12391
kopt a dlaczego niersfinowany jest zdrowszy od rafionowanego?

soap won't wash away your shame.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 400 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2658
Kopt - to Ty w weekendy robisz sobie ten słodki "Dzień dziecka"?
A co myślisz o tym ciemnym cukrze - trzcinowym, bądź innych - w skepach ze zdrową żywnością można kupić wiele odmnian cukru. A wiórki kokosowe? Co można o nich powiedzieć? Zawierają jakieś szczególne, przyjazne zdrowiu witaminki, czy tylko podnoszą walory smakowe? Sorry Kopt, że traktuję Cię jak jakąś "Encyklopedię żywienia", ale widzę, że masz wiedzę w tym temacie

Szpinak żrę - chudnąć chcę :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
Patka - rafinacja to proces oczyszczenia, polegajacy m.in. na pozbawieniu produktu witamin i mineralow. Wlasnie dlatego

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
a ten ciemny cukier to wielka lipa, bo z tego co wiem, to zwykly bialy cukier tyle ze z dodatkiem barwnika...

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Patka, odpowiem Ci na dwa sposoby, ok?
1) Najpierw przeczytałem o tym w poście Ellisa, a on jest dla mnie da mada paka bogiem żywienia razem z Quazem
2) Proces produkcyjny cukru wygląda tak: pokrojone korzenie ługuje się wodą w temperaturze 75-85 °C. Otrzymany w ten sposób sok zawiera ok. 15% cukru. W celu oczyszczenia poddaje się go najpierw procesowi nawapniania, a następnie karbonatacji. Po odfiltrowaniu wytrąconych zanieczyszczeń sok zagęszcza się w wyparkach aż do wykrystalizowania surowego cukru, który następnie poddaje się rafinacji polegającej na rozpuszczeniu go w wodzie, odbarwieniu za pomocą węgla aktywnego, powtórnym odparowaniu, odwirowaniu i suszeniu. Odciek, który pozostaje nazywa się melasą. Zgodnie z polską normą cukier biały zawiera nie mniej niż 99,80% sacharozy, cukier rafinowany - powyżej 99,85%.
Po tym procesie w cukrze nie zostaje ani cień witamin czy minerałów. Miód zaś ma w swoim składzie witaminy, fitosterole, kwas foliowy, potas, fosfor, magnez i wapn. W nieco mniejszej ilości występuje żelazo, krzem, siarka, miedź, fluor, cynk i mangan. Spośród innych ważnych biopierwiastków miód zawiera kobalt, molibden, chrom i jod. obawiam się, ze to nie koniec listy, ale i to jest wiele mówiące

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 400 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2658
czyżby karmel ??? :> Bo ten karmel jest teraz wszechobecny - w bułach, w chlebie...
robią takie "podróby" ciemnego pieczywa, a człowiek myśli, że zjada zdrowy ciemny chlebek
Dobrze, ze jestem na SFD i uświadomiłam rodzinę

Szpinak żrę - chudnąć chcę :D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WiElKa PrOśBa o ROZPISANIE DIETY

Następny temat

Suplementacja okolotreningowa

WHEY premium