SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5376

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2546
Witam
Jestem nowym czytelnikiem działu i postanowiłam poprosić o pewne opinie!
A mianowicie, odchudzam sie od poczatku tego roku, zapewne popełniłam wiele błędów, ale za późno was znalazłam. Ważyłam 74 kg, przy wzroście 162, ( o zgrozo!)Teraz waże 65 kg, ( chyba za szybko mi poszło). Niestety od ok. 3 tygodni moja waga ani drgnie, nie wiem dlaczego i co robie źle. Stosuje diete ok. 1000 kalorii, i jezdrze na rowerku stacjonarnym ok 1 godz dziennie. Oczywiście staram sie tez stosować do zasad odrzywiania , jakie tu wyczytałam, tzn, jem 4 razy dziennie, staram się zachować proporcje między BTW, (chociaż, ww, zawsze mi jakos za dużo wychodzi). No i ogólnie nie jem tłusto i kalorycznie. Mimo to nie chudne już, co powinnam zrobić? czekac cierpliwie, aż waga zacznie spadać?
Dodam ,że nie obcy mi jest efekt ja-jo, gdyz to nie jest moja pierwsza próba odchudzania, ale teraz juz nie chce robic tego w głupi i niekontrolowany sposób. Wiem tez ,że chyba nie powinnam zmniejszać, ilości kalorii, a więc co jest??
Dziękuj z góry,
Prosze o oodpowiedź, gdyż jakoś nieswojo się czuje z tym uczuciem,że stosuje diete, "trenuje" a nie chudne.
Pozdrawiam Aga
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Osiągnęłaś stan równowagi. Wraz ze spadkiem wagi spada metabolizm podstawowy, czyli ilość kalorii, potrzebna do podtrzymania egzystencji istniejącego ciałka . Te 1000kcal to chyba lekko niedoszacowane? ostatnio kilkakrotnie cytowałem przykład mojej koleżanki, która wręcz tyła na 1000kcal. Dopiero gdy dostała porządną elektroniczną wagę z licznikiem kalorii, wyszło jej, że to 2000kcal . Na początek spróbuj prostej sztuczki z podbiciem metabolizmu: tyle samo, co jesz teraz, podziel nie na 4, a na 6 części. Zwiększenie aktywności przewodu pokarmowego zaowocuje większym zużyciem kalorii.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2546
Dzięki Ci bardzo Jogger za odpowiedź, stosuje i mam nadzieje ,że pomoże. Hmm,niedoszacowałam kalorii?? ale numer, a ja bidulka myśle,że jem 1000
. Już troszke wskazówka wagi zaczyna mi sie ruszac w lewą stronę, to chyba jeszcze nie na skutek tych 6 posiłków, może bardziej od autosugestii. No i jeszcze jedno pytanko, jeśli można, Czy skakanie na skakance to tez rodzaj ćwiczenia areobowego? Tak pytam, bo mam zamiar zainwestować w sprzęt do terningu, a na razie mam kase tylko na skakankę, czy na skakance też będe spalać tłuszczyk, czy tylko się umęcze?
Z góry dzięki za odpowiedź,
Aga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Tłuszcz na dobre zaczyna się spalać po 20min aerobów, więc 40min to minimum 'ekonomiczne' 40min na skakance - trzeba mieć kondycję boksera, żeby tyle skakać bez zadyszki (a wejście w zadyszkę to koniec zakresu aerobowego i koniec spalania tłuszczu). Oczywiście spalone kalorie - niezależnie z czego - mogą pomóc uzyskać negatywny dobowy bilans kaloryczny.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2546
Ju 62 kg, albo dopieri, sma nie wiem co o tym myśłieć, ale chyba zmierzam powoli do 55 kg, bo taki ma cel, a co u Ciebie Jogger słychać? jak sięmasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Się mam dobrze... ale zachciało mi się zrobić trochę masy i już parę cm w talii do przodu

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
i jogg tak jak mowiles?
500mg enantanu i 10tab mety dziennie?

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2546
Uff, dopiero 60, wolno mi idzie, ale powoli do przodu, ale podobno cięzej jest chudemu przytyć niż grubemu scgudnąć, !!papap
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 839
Witam wszystkich!Mam dylemat.Nie wiem co mam zrobić.Kumpel polecił mi ponoć rewelacyjny spalacz termogenic- TIGHT amerykańskiej firmy San.Jednak mam obiekcję.Skoro jest faktycznie taki dobry,do wyrzezbienia swojej sylwetki,to dlaczego nie jest dostępny na rynku,tylko poprzez zamówienie??Bardzo proszę o poradę,jeżeli ktoś z Was stosował juz ten specyfik i może się wypowiedzieć na ten temat:)POZDRAWIAM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4438 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20875
Flwers, witamy
dla porządku proponowałabym założyć osobny topic.
Poza tym zanim zapytasz dlaczego ten produkt jest dostępny w taki czy inny sposób należy stwierdzić czy jest on Tobie w ogóle potrzebny?
Napisz jaki masz staż treningowy - jak trenujesz, ile. Opisz przebieg diety oraz jakie sobie stawiasz cele.
Stosowanie suplementów jest jednym z czynników które poprawiają sylwetkę nie należy jednak ich przeceniać i stawiać na pierwszym miejscu przed odpowiednią dietą i treningiem.
Napisz coś więcej o sobie w osobnym poście, tak by ludzie znający się na temacie mogli Ci pomóc

Pozdrawiam

<...be nobody's darling- be an outcast...>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 839
Dzięki Shelly za odpowiedz i za podpowiedz:)Masz rację założe osobny topic i tam zamieszczę swoje pytanie.Pozdrawiam serdecznie!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pare kg

Następny temat

Moge tak to robic?

WHEY premium