SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2130

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej. Mam problem - wiem, ze moge szukac odpowiedzi w poprzadnich watkach - ale jesli to nie problem wole taka konsultacje osobista
Moje dane:
Wiek: 17 lat
Wzrost: 183cm
Waga: 135kg
W czerwcu wazylem 145kg - w wakacje schudlem - ale wiekszosc kg to byla woda :(
Moje pytanie: Co robic :) ? Tzn jaka dieta najlepsza, zapisac sie na silownie czy nie ? Moze przez nia zamias spalic rozrosne sie jeszcze bardziej? Hmm.. napiszcie jak zmienic swoje zycie i kiedy moge liczyc na minimalne efekty ? dla mobilizacji - dzieki, pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moje dane:
Wiek: 17 lat
Wzrost: 183cm
Waga: 135kg

napisz co jesz obecnie i jakich diet probowales zobaczymy co da sie zrobic; jestes jeszce mlody wiec jakiekolwiek drastyczne diety moga przyniesc szkody;



"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler."

--Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Byłem 4 razy w sanatorium z dietami 1000cal - chudlem.. tylem - efekt jojo, niestety troche z mojej winy - zaczynalem po diecie wiecej jesc - teraz jest inaczej - od czerwca schudlem 10kg - (czerwiec - 145kg), teraz 135. Jestem pod kontorla osrodka zywienia w warszawie - mam ich diete - troche nie przestrzegam ale chudne.. i tak bedzie - tu sie nie dam zlamac :) teraz sie zastanawiam czy warto zapisac sie na silownie, jesli tak - napiszcie jak najwiecej jak mam cwiczyc .. zeby pomoglo mi to jak najlepiej a nie .. - dzieki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Wiek: 17 lat "
w Twoim wieku stosowanie diety 1000 kcla (podejrzewam ze z minimalnym udzialem tluszczu) moze sie niekorzystnie odbic na dojrzewaniu organizmu (system hormonalny, budowa kosci, itd) i mozesz miec problemy w przyszlosci;

"Wzrost: 183cm
Waga: 135kg "
ze wzgledu na wage i zapewne duze otluszczenie mysle ze w Twoim przypadku najlepszy bylby basen bo pozwalalby dosc intensywnie cwiczyc bez zbednego obciazania stwow; jezeli silownia to tylko pod okiem trenera i na poczatku bardzo delikatnie;
z aerobow lepszy rowerek niz bieganie (to samo ze wzgleduna stawy)

wazne zebys sie ruszal bo ruch pozwala kontrolowac laknienie

jak ja bym Ci mial poradzic diete to bym Ci poradzil albo nisko-srednioweglowodanowa albo np Zone ale w Twoim wieku i z taka nadwaga trzeba ostroznie;

jak chcesz (a mysle ze powinienes) to zrobic pod kontrola lekarza to znajdz jakiegos lekarza optymalnego bo tylko oni w Polsce jako tako znaja sie na dietach niskoweglowych;

na pewno jedzac 1000 kcla zrobisz sobie szkode nie mowiac o tym ze i tak kiedys nastapi jo-jo

"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler."

--Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie pocieszyles... teraz mam diete 1500cal - pod okiem instytutu zywienia w warszawie.. co z tego wyjdzie zobaczymy :) - basek TAK - zapisuje sie juz nidlugo. a silownia ? napisz jak mam cwiczyc :) dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1500 czy 1000 wg mnie nie robi roznicy;
jezeli jest to pod okiem instytutu zyweinia to podejrzewam ze jest to wysokoweglowa bardzo nisko tluszcowa diet (najlepiej jakbys wrzucil jakies przykladowe menu)
a w tym dziale panuje opinia (przetestowana na kilku piszacych) ze nie jest to do konca zdrowa dieta ;)

co do cwiczen to najlepszym spalaczem tluszczu jest wbrew temu co sie uwaza wlasnie traning na silowni a nie aeroby;
jak masz dostep do silowni to proponuje najpierw przez 1-2 miesiace pocwiczyc z instruktorem zebys nauczyl sie prawidlowo wykonywac cwiczenia
jakikolwiek schemat ktory Ci polecie bedzie dobry na poczatek;

jak nie masz silowni na miejscu to poczytaj w Atlasie Cwiczen (menu na gorze) o cwiczeniach w domu

pozniej mozesz zaczac HST (poszukaj w tym dziele); jak juz bedziesz na to gotowy to sie odezwij ponownie to bedziemy pomagac dalej;

jak masz wiecej pytan to daj znac

"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler."

--Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 268 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10155
trening szybki (tętno w czasie 180 minus wiek) i długi (dopiero po 10, 20 minutach organizm sięga po zapasy tłuszczu).
dlatego nie basen raczej aerobik, siatkówka, siłownia.
W Katowicach jest świetna poradnia leczenia otyłości 032 252-60-91.
Świetna dlatego, że nie dają ci konkretnej diety ale uczą jak jeść aby schudnąć. Bo co z tego że każą ci jeść 3 razy dzennie marchewkę z jabłkiem, jeżeli jabłek nie trawisz a rzygasz po marchewce to zaraz rzucisz to wsystko w piguły.
Dietę musisz wymyślić sobie sam pamiętając że 1 g tłuszczu to 9 kcal a 1 g białka to 3 kcal a poza tym to tłuszcz (z wyj wnkt) jest ci o d**ę roztrzaść.

ginekologiem nie jestem ale zajrzec moge

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jeżeli twoja masa nie będzie ci przeszkadzała w jezdzie na rowerze to polecam to. na bieganie raczej się nie nastawiaj bo w twoim wypadku szybciej zniszczysz sobie stawy, nim schudniesz.
w wakacje jedzilem sporo na rowerze tzn. 4-5 razy w tygodniu x 1 godzina i brałem do tego CLA i bez problemu schudłem ponad 5 kg. nie ma efektu jo-jo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja też się nie dziwię że miałeś efekt jojo. Nie obwiniaj się o to, że po zakończeniu diety 1000 kalorii rzuciłeś się na jedzenie. Normalna sprawa, byłeś przygłodzony. A na domiar złego pewnie przy dakiej podaży kalorii obniżyła Ci się przemiana materii tak że przytyłbys pewnie od zjedzonego w nadmiarze jabłka. Co tu się dziwić, tak organizm reaguje na skutek "klęski głodowej" i ubezpiecza się na wypadek następnej. Zwracaj baczą uwagę na to co jesz. Rano węglowodany, ale tylko te dobre. Może to być musli (koniecznie bez cukru, naturalne) z chudym jogurtem lub mlekiem, albo pełnoziarnisty chleb z chudym twarożkiem. Na obiad mięsko, oczywiści chude :) z wielką ilością warzyw i odrobiną brązowego ryżu, lub kaszy. O ziemniakach raczej na razie zapomnij. Dużo rybek, jak nawięcej. Mogą być nawet tłuste (to dobry tłuszcz, który nawet sprzyja chudnięciu). Na kolacje nailepiej jeść białko. Unikaj łączenia tłuszczu i węglowodanów, to najgorsze połaczenie w diecie redukcyjnej (wszystkie słodycze to takie właśnie połączenie) I nie staraj się chudnąć szybko. Wszystko przyjdzie z czasem. I jak najwięcej spacerków. Nie trzeba się specjalnie katować na siłowni jeśli się tego nie lubi. Ale każdy rodzaj ruchu jest wskazany. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Nie trzeba się specjalnie katować na siłowni jeśli się tego nie lubi

OCZYWISICE ZE NIE, PRZYMUSU NIEMA, ALE TO WALSNIE MIESNIE SA TKANAKA NAJBARDZIEJ AKTYWNA METABOLICZNIE (SPALAJACA KALORIE)
IM ICH WIECEJ TYM WIECEJ SPALONYCH KALORII

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ćwiczenia na masę dla karateków

Następny temat

kregoslup

WHEY premium