SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2062

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

31

Waga

87

Wzrost

175

Cel treningowy

redukcja

Staż treningowy na siłowni

około 3 lat (ale z przerwami)

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

CKD

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

po kontuzji prawego kolana

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

8x8 metodą Girondy

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wyciskanie sztangi na ławce poziomej - 100 kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie. Moglibyście ocenić mój plan treningowy nastawiony na redukcję przy jednoczesnej poprawie jakości umięśnienia? Wiem, że nie można jednocześnie redukować i nabierać masy mięśniowej, dlatego główny nacisk kładę właśnie na redukcję przy trochę nietypowym treningu. Wygląda to tak, że nie wykonuję żadnych kompleksów sztangowych ani też nie stosuję FBW treningu. Znalazłem niedawno artykuł na temat Girondy i jego metod treningowych, i postanowiłem spróbować. Oto jak wygląda mój plan:
Dzień 1: Nogi + Barki;
Dzień 2: Klatka + Biceps;
Dzień 3: Plecy + Triceps.
I wszystko jest niby ok, bo są trzy dni a w tygodniu mamy 5, a nawet 6 jakby się ktoś uparł, ale w moim przypadku wygląda to trochę inaczej. Otóż, w związku z moją pracą, trochę nietypową, te dni treningowe wyglądają tak, że np przerwa między kolejnymi dniami oznaczonymi jako 1 wynosi 4-6 dni. Może inaczej:
Przykład:
Poniedziałek-Nogi+Barki;
Wtorek:Klatka+Biceps;
Środa:wolne;
Czwartek:Plecy+Triceps;
Piątek-Niedziela:wolne;
Generalnie wykonuję serie pojedyncze i serie łączone od 6 do 8 takich serii, przy stałej liczbie powtórzeń na poziomie 8. Obciążenie zakładam za każdym razem takie, aby te ostatnie powtórzenia były naprawdę ciężkie, ale do zrobienia. Oprócz tego aeroby minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut na bieżni z tętnem na poziomie 70-80 % HRmax (Obliczyłem to na podstawie 220-wiek). Zamierzam to coraz bardziej rozkręcać to aerobów po każdym treningu oraz z samego rana też w okolicach 20-30 minut (Nie chce też przesadzić z tą ilością,ale chyba będzie ok).
Jeżeli chodzi o dietę to tak jak w ankiecie CKD. Od poniedziałku do piątku węgle spożywam tylko na pierwszym posiłku, i są to głównie płatki żytnie,siemię lniane i rodzynki (łącze to z 4 jajami w omlet) a potem tylko białko i tłuszcz. Używam oleju z ryżu na zmianę z oliwą z oliwek i orzechami (głównie ziemne, ale też i włoskie). W weekendy raczej nie żałuje sobie węgli, ale też nie przesadzam z ich jakością i ilością.
Bardzo prosiłbym o ocenę tego planu fachowym okiem.
I jeśli możecie, powiedzcie jak mam rozumieć wzrost wagi po 10 dniach o 1 kg przy jednoczesnym spadku obwodów o 0,5 cm, a w pasie aż o 3? Czy to może ja źle dokonuję pomiary?
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4270
witam spadki obwodów są spowodowane utratą tkanki tłuszczowej ,
połączenie partii jest ok tylko najlepiej jakbyś wkleił cały plan co i jak i byśmy ocenili i dokładnie co robisz w pon wt itd ,.
twoim celem powinno być systematyczne ćwiczenie , i aeroby i nie przejmowanie się czy tam ci jeden centymetr ubył czy przybył powinieneś skoncentrować się na utracie tkanki tłuszczowej dietę widzę masz .
jak już stracisz tkankę tłuszczową to powinieneś zmienić dietę na masę ( w twoim przypadku z głową żeby się nie zalewać ( ale na to przyjdzie czas )
pozdrawiam

practice makes perfect

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4270
barki nie powinny być robione w przed dzień klatki

practice makes perfect

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4270
ja zrobiłbym tak :
Poniedziałek-Klatka+triceps
Wtorek:nogi + biceps
Środa:wolne;
Czwartek:Plecy+barki
Piątek-Niedziela:wolne;

practice makes perfect

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to ułożenie też jest ok i brałem je pod uwagę, przy czym ja czasem mam takie ułożenie dni treningowych:
poniedziałek: trening
wtorek:nie mam możliwości
środa:trening;
czwartek:nie mam możliwości;
piątek trening;
weekend:nie mam możliwości
Stąd te odstępy między poszczególnymi dniami.

Zmieniony przez - novyneo w dniu 2013-01-10 16:46:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4270
barki nie powinny być trenowane w przeddzień klaty a biceps w przed dzień pleców a triceps w przed dzień barków

practice makes perfect

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rozumiem, to może tak:
dzień 1: nogi+barki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4270
poniedziałek: trening
wtorek:nie mam możliwości
środa:trening;
czwartek:nie mam możliwości;
piątek trening;

no to jest jak najbardziej odpowiednio

practice makes perfect

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a w przypadku:
pon:trening;
wt:trening;
śr:trening;
czw:trening;
pt-nd:nie mogę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4270
pon - nogi barki

środa- plecy biceps

piątek -klata triceps
tak by mogło być

practice makes perfect

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ricardo, a co powiedz na dwa dni treningowe w tygodniu? bo czasem i tak mi wypada (na szczęście rzadko)

Zmieniony przez - novyneo w dniu 2013-01-10 16:52:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Do Oceny

Następny temat

FBW - Ocena

WHEY premium