SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Objętośc klaty

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3311

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2666
Witam!
Pytanie brzmi: jak efektownie zwiększy objętość klatki piersiowej.
Jedyne znane mi ćwiczenie to przenoszenie hantla, ale niestety nie jest zbyt skuteczne. Mozna mieć duże cycki (mięśnie klatki) ale jak jest mała jej objętość to jest az taka duza.
Jesli zna ktoś jakiś sposób to proszę pisac.
Nurkowie mają ponoc duzą objetosc...

Jakbym robił takie ćwiczenie, które sobie wymyśliłem teraz to czy dałoby to efekty:
robimy jak najgłębszy wdech taki ze az klatka lekko boli, wstrzymujemy na dajmy 5 sec powietrze i tak kilka razy...
to mi sie z nurkami skojarzyło wiec...moe ktoś sie wypowie
i nie śmiejcie się z tego bo wiem ze trochę głupie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 54 Wiek 49 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 508
Najlepszym sposobem jest systematyczny trening, bez patrzenia na innych i słuchania pierdół o wdechach przy podciąganiu etc. Klatki nie zrobisz czytając posty. Tym bardziej że twoje info o tobie to "bd". Ślepemu pomóc w informacji o kolorach....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 978 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15649
Wiele nie zmienisz, rozciagaj klate. Przenoszenie, rozpietki, glebokie pompki na poreczach.

Gdy przychodzi pacjent z dusznosciami i kaszlem widze limfangioleiomiomatoze, a nie zapalenie płuc...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2666
ale to cwiczenie co wymyslilem cos da? bo jak tak zrobie to sie zwieksza objetosc klatki po tym cwiczeniu, lecz pozniej schodzi (chociaz dokladnie nie mierzylem) czy takie coś mi rozciągnie klate?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
trenuj dobzre klate i nie wymyślaj
miesien bedzie ładnie wygladał tylko trzeba umieć go trenować, musisz nauczyć sie atakować go z róznych stron, tak boczne jak i srodkowe itp jego rejony,uda sie to poprzez dobrze dobrany plan a z czasem jak jesteś kumaty wypracujesz dobra klate (choc genetyka tez ma ogromne znaczenie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577


nurkowie nie mają dużej klatki tylko mają dużą objętość płuc, tzn większą niż normalny człek
wyobrazasz sobie ronniego schodzącego pod wode ??
rozumiem, że chodzi Tobie o rozmiar i wygląd wizualny ??
cóż klatka to jak każdy mięsien- genetyka + dzisiątki czynników...

często mówi się żeby miec ładną klatkę, trzeba mieć do***ane plecy

wnioskuj

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2666
ok dzięki czyli nici z dużej objętości zostało mi tylko budowanie mięśnia .

a co do plecow racja bo to motyle poszerzają i wtedy lepiej wygląda...moze na tym sie lepiej skupic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577
brawo

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 296 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4101
ćwicz dużo na drążku, a jeżeli chodzi o to Twoje ćwiczenie to poprostu rób tak przy każdym ćwiczeniu, np. jak opuszcasz sztange to rób namocniejszy wdech jaki umiesz, a później wupuszczaj powietrze, mi kiedyś o tym nauczyciel W-fu powiedział że przez to zwiększa sie objętośc klatki troche..
...
Napisał(a)
Usunięty przez krzych666 za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Układ kostny też się rozrasta ale powoli. Przenoszenie jest bardzo dobrym efektem i daje ładne efekty - ale na pewno nie po miesiącu.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 183 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10757
Jak się mylę to proszę mnie poprawić.
Na http://www.kulturystyka.pl/atlas/ i chyba nawet na tym forum, czytając artykuły z serii "godzilla" ( )
Wywnioskowałem, iż najlepszymi ćwiczeniami są:
-drążek
-wyciskanie sztangi leżąc w szerokim chwycie
-wyciskanie sztanga zza karku (siedząc - to ćwiczenie na barki)

Nie wiem czy to efekt placebo czy co, ale patrząc długoterminowo to chyba jest racja ?

Zmieniony przez - 700mb w dniu 2008-01-24 20:11:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak ruszyc nogi?

Następny temat

czy streching, rozciaganie uposledza przyrost siły?

WHEY premium