SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowe czarne pasy BJJ w Polsce

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 63259

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Ale to tylko było by takie przypieczętowanie-bo ogólnie to już dawno mu sie należy

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
No jest w kim przebierać teraz, myśle że w tym roku doczekamy się conajmniej 3 kolejnych. Dudu, Sylwek Dziekanowski, i Sławek Szamota moim zdaniem.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4984
Myśle że Mamed Khalidov mógłby ze swoimi umiejętnościami pretendować do czarnego paska BJJ

Ring Jest Moim Kościołem,Walka Moim Niebem,Mixed Martial Arts Moją Religią

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Myślę, że nie sądzę.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 452 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10407
Mamed ma bardzo wysokiego skilla na glebie - problem z nim jest jedynie taki, że on chyba nie walczy w gi .... ;)

Zmieniony przez - Encanto w dniu 2009-04-23 12:47:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
To nie jest istotne czy walczy w gi. Jest wielu zawodników z czarnymi paskami, którzy gi widzieli najwyżej w TV.
To jak wysoko jest w umiejętnościach czarny pas świadczy m in fakt, że Jeff Monson, będący doświadczonym zapaśnikiem, świetnym grapplerem, mistrzem swiata ADCC i FILA czarny pas dostał po tym jak 2 raz wygrał Abu Dhabi. A Jeff ćwiczy w klubie gdzie jest 18 innych czarnych pasów, więc ma od kogo się uczyć.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
A Silva? Dostał czarny pas po Pridzie (i to nie od jakiegoś przypadkowego mistrzunia) w uznaniu tego co robi na ringu raczej niż swoich umiejętności w BJJ

Zmieniony przez - renegat44 w dniu 2009-04-23 13:59:21

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 452 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10407
dziwna sprawa z tym dawaniem pasów o którym wspomnieliście... bo jednak bjj to sport w którym gi jest nieodłącznym elementem, więc jeśli ktoś w nim nie walczy (lub nie trenuje), bo uprawia submission fighting, zapasy, mma itp. to mimo wszystko trochę dziwne, że uzyskuje najwyższy stopień w bjj.
tylko mnie nie krytykujcie, bo ja w żaden sposób nie kwestionuje umiejętności tych ludzi w walce na glebie, chodzi mi tylko o pewne różnice w sportach walki związanych z parterem ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Moim zdaniem też pas powinno się dostawać za to,co się stricte robi, a nie za to,że jest się ogólnie dobrym w podobnym sporcie Ale ja mam chyba bardzo tradycyjne do tego podejście.

Z drugiej jednak strony, jeśłi ktoś jest bardzo dobry, to i w gi bardzo szybko "douczy" się technik, zresztą większość technik jest dokładnie taka sama w gi,jak i w no-gi.

Zmieniony przez - Saida w dniu 2009-04-23 20:47:07

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 452 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10407
zgadzam się z Tobą Saida... uważam jednak, że czarny pas w bjj powinny otrzymywać osoby, które uprawiają bjj (czyli trenują/walczą w gi).. bo w innym wypadku wygląda to trochę tak jakby np osobę grającą doskonale w squash'a uznać automatycznie za autorytet w dziedzinie tenisa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trenuje MMA!!! Mam kilka pytan!

Następny temat

Trening Bokserski

WHEY premium