Kiedy osiągniesz dorosłość i wejdziesz w taki klasyczny rytm życia pt. praca — dom, wówczas nawiązanie przyjaźni może być naprawdę trudne. Najwięcej przyjaźni nawiązujemy w szkole i na studiach. Spędzamy wtedy ze sobą dużo czasu, jesteśmy młodzi, korzystamy z życia, mamy zupełnie inne zmartwienia i poczucie obowiązków. To również wtedy najczęściej znajdujemy miłość swojego życia.

Przyjaźń, a nawet miłość

Można powiedzieć, że nowe znajomości nawiążemy także w pracy. Oczywiście, że tak, ale nie każdy ma taką możliwość, bo np. pracuje zdalnie albo zwyczajnie woli w pracy być trochę na dystans — znajomości w porządku, ale z tą przyjaźnią nie przesadzajmy. Osiągając dorosłość, trochę inaczej też spędzamy czas. Spotykamy się ze znajomymi, ale zwykle z tymi, których poznaliśmy wcześniej. Rzadko pojawiają się tam nowe osoby. Gdzie zatem można kogoś poznać? Niezależnie czy chodzi nam o przyjaźń, czy miłość...

przyjaźń siłownia

Siłownia, miejsce nowych przyjaźni

Może wyda Ci się to śmieszne, ale siłownia może być miejscem, w którym poznasz nowych ludzi, a wspólne pasje sprawią, że narodzi się całkiem ciekawa przyjaźń. Poza nowymi znajomościami wejdziesz w społeczność, która samą swoją obecnością będzie Cię motywować do regularnych treningów i tych ostatnich najcięższych powtórzeń w serii, kiedy Ci się już wydaje, że nie dasz rady.

Jak zatem znaleźć przyjaciół na siłowni?

Na pewno nie znajdziesz ich, jeśli będziesz wchodzić na salę ze słuchawkami na uszach i wpatrzony w swoje buty. Nawet jeśli przychodzi Ci to z trudem, postaraj się być bardziej otwartą osobą. Na siłowni wszyscy są przyjaźnie nastawieni do siebie i do nowych osób. Chętnie pomogą, będą asekurować lub po prostu pogadają o swoim doświadczeniu.

Tak naprawdę to wystarczy się zacząć witać wchodząc na siłownię — koniecznie z uśmiechem! Każdy, kto się uśmiecha, sprawia wrażenie bardziej przystępnej osoby. Zwróć uwagę na to, jacy jesteśmy na co dzień. Czy jak mijasz ludzi na ulicach, to uśmiechacie się do siebie nawzajem? Raczej nie. Każdy ma minę pt. myślę o swoich sprawach, nie zawracaj mi głowy. Chcąc pokazać gotowość do rozmów, do znajomości dużo się uśmiechaj.

Nie zaszkodzi też zagadać na powitanie albo skomentowanie czegoś związanego z treningiem. Pamiętaj, że najtrudniej jest wyjść ze swojej strefy komfortu. Taką sytuacją jest pojawienie się w nowym miejscu, wśród nowych osób. Przełam się i spróbuj nawiązać pierwszy kontakt. Nim się obejrzysz, będziesz się czuć na siłowni jak u siebie.

A jak nie zachowywać się na siłowni?

O tym w kolejnym tekście: 6 najgorszych typów ludzi, którzy ćwiczą na siłowni

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)