SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nogi

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1290

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 272 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14143
Mam problem z rozwojem nóg. Co polecacie na rozwój czworek zwłaszcza w obrębie kolana? Ciezarowcy mają bdb rozwinięte te miejsca więc może głęboko siadać z ciężarem na ok 3 powtórzenia? Mam mały problem z tzw butt winkiem i aktualnie staram się to wyeliminować bo przez lata źle robiłem przysiady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679754
Nie ma jednej złotej recepty - na każdego działa co innego. Próbuj: przysiad bułgarski, przysiad z podwójnym dnem, wyprosty nóg na maszynie, przysiad wykroczny, wypychanie jednonóż na suwnicy. Możesz też poeksperyentować z ćwiczeniami takimi jak np. Tom Platz poleca - czyli hack przysiady wąsko z mocnym wyjściem kolan w przód i jednocześnie odrywaniem pięt - taka jego wariacja przysiadu żabiego (który też możesz wypróbować) - ale to są killery dla kolan, a przynajmniej w moim przypadku odpadają. Można sobie w ćwiczeniach na nogi wprowadzać w co którymś ruchu zatrzymanie w różnym punkcie ruchu, spięcie i przytrzymanie przez kilka-kilkanaście sekund. Ogólnie - każdy reaguje inaczej na każde ćwiczenie i trzeba szukać swojego sposobu na kopyta.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Trenuj systematycznie i ciężko. Do tego dieta i z czasem wszystko zacznie wyglądać jak powinno. Każdy jest inaczej zbudowany i tak jak wspomniał przedmówca nie ma złotej recepty. Jedni mogą nie trenować prawie wgl nóg, a mają je dobrze rozwinięte. Drudzy zaś mogą robić je bardzo ciężko i intensywnie i dupa z tego wychodzi ;p.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Ćwicz nogi dwa razy w tygodniu z podziałem na czwórki + łydki i dwugłowe + łydki.
Przysiady proponowałbym w zakresie 5-6p po czym 2-3 serie regresji nawet po 20p.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Dużo jest przyczyn osobiście dochodzę do wniosku ze najważniejsze to opierać się na podstawach i ostro trenować. Widzę na siłowniach E dużo oso trenuje np martwe ciągi co jest dobre w mojej opini,jak twierdzą chcą zrobić mocne plecy ale jak im się to udać gdy 18 letni zdrowy ,ważący 80kg chłopak robi serię z 60kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679754
no ja cały czas widzę "ciężko" trenujących ludzi, którzy jeszcze nigdy na treningu się nie spocili

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Chociaż ja uważam, że nie wystarczy trenować ciężko Na początku katowałem się naprawdę mocno a efektów nie było.

"Nie trenuj ciężko, tylko mądrze".

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679754
No niestety nie znam nikogo, kto by trenował lekko i wyglądał. Ale wiadomo, że warto kombinować i dopasowywać trening pod siebie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Oczywiście, że trzeba ciężko pracowac. Ale chodzi mi o to, że jeśli nie stoi za tą ciężką pracą jakaś mądrośc i logistyka to za wiele nie zdziałamy-szczególnie, kiedy nie jesteśmy obdarzeni dobrą genetyką.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679754
Zgadza się.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 154 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9231
ronie220
Chociaż ja uważam, że nie wystarczy trenować ciężko Na początku katowałem się naprawdę mocno a efektów nie było.

"Nie trenuj ciężko, tylko mądrze".


100% popieram, tym bardziej w naturalu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW zaawansowany ( OCENA )

Następny temat

przepuklina brzuszna

WHEY premium