SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najtrudniejszy pierwszy krok...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4458

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
ronie220
Dieta błędów trochę ma. Zbyt mała podaż białka i tłuszczy przede wszystkim.Nie będzie ujędrniania sylwetki (a to skutek wzrostu masy mięśniowej), będzie większy głód (mało aminokwasu, który wpływa na ośrodek głodu w mózgu).Ponadto białko może zwiększać efekt termogeniczny i przyśpieszać spalanie tkanki tłuszczowej. Mało tłuszczy może rozjechać hormony. Węglowodanów zdaje sie być na wyrost i to dodatkowo tych prostych.
Poza tym sam dobór produktów nie jest optymalny- serki wiejskie, które mają sporą ilość chemii, tuńczyk, który zawiera spore ilości rtęci.

Śniadanie jest bardzo ubogie w wartości odżywcze, a kolacja to nie kolacja, tylko jakiś żart.

Jak widać można się przyczepić, choć i warto patrzeć na pewne kwestie z przymrużeniem oka.
Dietetyki na studiach nie kończyłem



Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-01-07 18:54:35

Z bialkiem bym tak nie szalał za dużo ;) zaznaczmy że to jest początek redukcji,wiec z diety jem wszystko nie zrobie nagle 100g weglowodanow dziennie ;) co do tłuszczów to ostatnio rozmawialem z faftaqiem o ile wiesz kto to i wcale sie nie zgadzam z kwestią hormonów,ze wyłacznie wysokie tłuszcze są wskazane dla kobiet. Nie chce Cie brzydko nazwać ale czytajac Twoja wypowiedz troche walcze z nerwem ;) jaką chemie maja serki wiejskie? A o tym że ryby morskie maja rtęć w sobie od dawna wiadomo.Ilości jednak niewielkie by 1-3 razy w tygodniu zjedzone kilkadziesiat gram zle wplynelo na sylwetke
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Tłuszcze niestety, bądź stety w redukcji kobiet i ogólnym ich odżywianiu są jedną z piorunująco WAŻNYCH kwestii. Obniżanie ich niczemu dobremu nie wróży. Rozwalona gospodarka hormonalna, to szerokie pojęcie, co się za tym kryje na pewno powie Ci nie jedna dziewczyna/ kobieta która bawiła się w niski podaż tłuszczy. Skrajny brak miesiączki, to jedna z tych "małych jakże skutków"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie można nazwać jednej marchewki przekąską bo przekąska nie jest traktowana jako pełne danie, tylko takie które zaspokaja mały głód między posiłkami.

JEDNA marchewka TO NIE JEST posiłek i NIE JEST TO PRZEKĄSKA, bądźmy poważni. To jakiś żart, wyobrażasz sobie kogokolwiek kto ma 4 posiłki wcześniej wstaje o 6, je śniadanie o 7:30, kolejny posiłek około 11, kolejny o 14 i ostatni o 17 a idzie spać po 22 i chrupie jedną marchewkę między 17 a 22? Bo ja mam chyba za słabą wyobraźnie.

2 posiłek nie ma białka i jak dla mnie to za mało warzyw ale może dlatego, że jestem przyzwyczajony do większych ich ilości.

W sumie to się nie wypowiadam już bo dietetyki nie skończyłem ale ta marchewka poprawiła mi humor na cały wieczór, dzięki!




Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-01-07 19:39:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
blue_hope
Tłuszcze niestety, bądź stety w redukcji kobiet i ogólnym ich odżywianiu są jedną z piorunująco WAŻNYCH kwestii. Obniżanie ich niczemu dobremu nie wróży. Rozwalona gospodarka hormonalna, to szerokie pojęcie, co się za tym kryje na pewno powie Ci nie jedna dziewczyna/ kobieta która bawiła się w niski podaż tłuszczy. Skrajny brak miesiączki, to jedna z tych "małych jakże skutków"

skrajny brak tłuszczów owszem, jednak faftaq ostatnio na swoim profilu pokazywał babeczke ktora schudła na wysokich weglach ;) nie trzeba wszystkiego umieszczac w schematy . Stała obserwacja i jedziem. Tłuszcze na poziomie ok 1-1.2g to jest standard a nie niskie tluszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
vir- ja jadłem w ten sposob.Przekąska złe słowo, coś na ząb na wieczór. Po prostu :) Nieraz jadłem 1 albo 0.5 pomidora na głoda.Pomagało ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Owszem minimum 1g na kilogram masy ciała.
Zredukowanie tkanki tłuszczowej sądzę (bo w moim mniemaniu tak jest) ma odbyć się z jak najlepszej strony, ( nie porównujmy diety bikiniar, tylko zwykłej przeciętnej Panny XYZ), która schudnie...i po 3 miesiącach od zakończenia redu nagle okaże się, że bez hormonów się nie obejdzie.

Co do kolacji - to śmiech na sali. Gdzie węgle, gdzie białko i gdzie tłuszcz ;o?
Przegryzka to coś pomiędzy śniadaniem i obiadem, jak już się czepiamy...kolacja - to stały posiłek, w mowie dietetycznej "3ci ostatni posiłek" Więc ta marchewka to tak wiesz...nie koniecznie. Jedyne co to spowoduje, to skok insuliny w ciągu nocy, albo zaraz z rana. Kłopotliwą regenerację i możliwe kłopoty ze snem w późniejszym czasie.

Tyle ode mnie ; )!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Tyle co czytałem, to głodzenie się na noc na tyle spowalnia metabolizm, że lepiej już napierdzielać się ww. Nawet coś chyba o tym jest w grudniowym MD.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
niebianska nadziejo :D wiesz co to jest marchew? http://www.dobradieta.pl/tabele.php?cmd=show_entry&lp=290 100g produktu wiec wiecej niz jedna marchewka - co Ci spowoduje ten wyrzut insuliny? 3g błonnika ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
TomaszAZ
ronie220
Dieta błędów trochę ma. Zbyt mała podaż białka i tłuszczy przede wszystkim.Nie będzie ujędrniania sylwetki (a to skutek wzrostu masy mięśniowej), będzie większy głód (mało aminokwasu, który wpływa na ośrodek głodu w mózgu).Ponadto białko może zwiększać efekt termogeniczny i przyśpieszać spalanie tkanki tłuszczowej. Mało tłuszczy może rozjechać hormony. Węglowodanów zdaje sie być na wyrost i to dodatkowo tych prostych.
Poza tym sam dobór produktów nie jest optymalny- serki wiejskie, które mają sporą ilość chemii, tuńczyk, który zawiera spore ilości rtęci.

Śniadanie jest bardzo ubogie w wartości odżywcze, a kolacja to nie kolacja, tylko jakiś żart.

Jak widać można się przyczepić, choć i warto patrzeć na pewne kwestie z przymrużeniem oka.
Dietetyki na studiach nie kończyłem





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-01-07 18:54:35

Z bialkiem bym tak nie szalał za dużo ;) zaznaczmy że to jest początek redukcji,wiec z diety jem wszystko nie zrobie nagle 100g weglowodanow dziennie ;) co do tłuszczów to ostatnio rozmawialem z faftaqiem o ile wiesz kto to i wcale sie nie zgadzam z kwestią hormonów,ze wyłacznie wysokie tłuszcze są wskazane dla kobiet. Nie chce Cie brzydko nazwać ale czytajac Twoja wypowiedz troche walcze z nerwem ;) jaką chemie maja serki wiejskie? A o tym że ryby morskie maja rtęć w sobie od dawna wiadomo.Ilości jednak niewielkie by 1-3 razy w tygodniu zjedzone kilkadziesiat gram zle wplynelo na sylwetke



Nie będę nawet odnosił się do tego posta, gdyż brzmisz po prostu niegrzecznie Jeśli znasz Tadeusza to polecałbym przeprowadzać z nim jak najwięcej rozmów, gdyż trudno spotkać bardziej rzeczową osobę.

Życzę sukcesów w życiu zawodowym i trochę więcej kultury wypowiedzi, bo to też jest istotne. Dietetyk musi posiadać umiejętność prowadzenia merytorycznej dyskusji i wymiany poglądów/argumentów, unikając przy tym "szczekania" i bezczelnych odzywek.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-01-08 12:36:49

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A tak na marginesie gotowana marchew ma wysoki poziom IG i naturalnie może spowodować wyrzut insuliny. Doczytaj.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening karku

Następny temat

pozbycie się tłuszczu z brzucha

WHEY premium