SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadmiar białka w diecie.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11640

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 274 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1195
Witam.
Założyłem nowy temat, bo tamten jest już za stary, mam nadzieje że nie będziecie mieli mi tego za złe. Przejdźmy do rzeczy.
Otóż przeanalizowałem swoją dietę bo waga zatrzymała się w miejscu oraz wystąpiły liczne gazy w ciągu dnia, okazało się z diety że wyszło za dużo białka i chyba to było powodem - może i nie tylko tych rzeczy.
Pozwolę sobie najpierw przedstawić moją całą dietę, uwzględniając najpierw podstawowe elementy

-Cel: MASA
-Ektomorfik
-Szybka przemiana materii
-Staż: 3 miesiące
-Waga: 63kg
-Wzrost: 186cm
-Trening: FBW + ABS II 3 razy w tygodniu (jak najintensywniejszy i najkrótszy)
-dodatkowo teraz w ciągu roku szkolnego: 3x wf w tygodniu po 45min. (wiem że to minus)


Dieta:

7.00

Płatki owsiane 25g
Otręby pszenne 10g
Mleko UHT 1,5% tłuszczu 150g
Rodzynki suszone 15g.

2 jaja kurze 120g
Chleb żytni razowy 40g
Masło śmietankowe 10g
Orzechy włoskie 10g

B: 22 T: 22 WW: 54 Kcal: 497


10.30

Chleb żytni razowy 25g
Ser twarogowy półtłusty 100g
Jogurt naturalny 90g

B: 24 T: 7 WW: 21 Kcal: 243


12.30

Chleb żytni razowy 50g
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 50g.
2 Banany 180g

B: 15 T: 2 WW: 62 Kcal: 332


Obiad 14.00-15.00

Ryż biały 150g
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 200g
Surówka z marchwi i jabłek 200g

B: 55 T: 4 WW: 140 Kcal 832


17.30
Ryż biały 100g
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 50g
Surówka z marchwi i jabłek 100g

B: 18 T: 2 WW: 89 Kcal: 453


Trening 18.30 - 19.00


19.30
Banan 90g
Ryż biały 100g
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 50g
Surówka z marchwi i jabłek 100g.

B: 20 T: 2 WW: 129 Kcal 624


22.00
Jaja kurze 120g
Chleb żytni razowy 40g

Mleko UHT 1,5% tłuszczu 100g
Płatki owsiane 25
Otręby pszenne 10
Rodzynki suszone 10g

B: 18 T: 11 WW: 48 Kcal 361


23:30

Ser twarogowy chudy 100g
Jogurt naturalny 90g
Chleb żytni razowy 25g
Rodzynki suszone 10g
Oliwa z oliwek 10g

B: 25 T: 13 WW: 27 Kcal 361



Łączna ilość w ciągu dnia:
B: 198 T: 62 WW: 569 Kcal: 3665


I teraz jakim sposobem zmniejszyć ilość białka w diecie? Zamienić go na węglowodany? Spożywać częściej np od jajek, twarogu - ryż, kasze, makarony czy jeść owsianke?
Czy może taka dziwna metoda, zalać go alkoholem a się spali i wyrówna? Żartuje oczywiście
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 861 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17394
Na prawde jestes ekto, ja przy twoim wzroscie mam 92kg, co prawda nie sam tluszcz;) Hm ja bym tutaj na pewno dodal wiecej tluszczy to mi sie rzuca odrazu. Jakie masz przyjete BTW? ile g kazdego produktu. Odpusc wegle wieczorem i wgl dlaczego tak pozno jesz? O ktorej TY chodzisz spac? wstajesz jakos przed 7 tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 274 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1195
2g białka, 1-1,2g tłuszczu, reszta węgle
Jem tak późno bo nie mogę zasnąć gdy jestem głodny, a ogólnie wcześniej niż 24 nie chodzę spać, bo nie mogę, chyba że rzadko. Wstaje o 7 w tygodniu, w weekendy 10.00~
To co z węglami? Wywalić tą owsiankę o 22? Ale czym ją zastąpić? 2 jajkami za bardzo sie nie najem, a jak dodam więcej białka zamiast tych węgli na noc to już na maxa przesadzę z tym białkiem, a potem wciągu dnia ciągle te problemy z gazami.
Co do tłuszczy, jak mowisz żeby było wiecej to mogę zwiększyć po prostu ilość zażywania orzechów włoskich i oliwy.


Zmieniony przez - avert w dniu 2010-10-04 15:32:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 154 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4641
Jezeli przypada Ci 2 gramy bialka na kg to 63 x 2 = 126 a nie tyle co podales, moim zdaniem danie tak duzej ilosci wegli nie jest zle ale jezeli bedziesz to robil stopniowo , danie tak duzej ilosci pewnie spowoduje wzrost wagi ale nie na dlugo ,poniewaz organizm sie przyzwyczai . jezeli wazysz 63 kg to pewnie wczesniejsza ,,dieta" nie byla zbyt obszerna i zaczecie od 5-6 g wegli na kg bedzie odpowiednie i pozwoli Ci na stopniowe zwieszkanie kalori wraz z zahamowaniem przyrostu wagi.Co do wegli na noc to wydaje mi sie ze nie powinny Ci zaszkodzic przy twoim metabolizmie ale to juz musisz zaobserwowac sam.Ostatni posilek radzilbym spozyc godzine przed zasnieciem a to z tego powodu ze jezeli zasniesz odrazu po spozyciu zarcia to rano mozesz wstac niewyspany i organizm zamiast odpoczywac bedzie musial zuzyc czesc energi na przetrawiene tego wszystkiego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 274 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1195
No właśnie wiem że za dużo mam tego białka, i dlatego nie wiem co mam z tym zrobić. A jak jem mniej to chodzę głodny. A wiem że nadmiar ma różne szkodliwe skutki więc nie chce sobie jeszcze zaszkodzić przez tą dietę, a te okropnie śmierdzące i częste gazy i czasami bóle brzucha nie za bardzo mi się podobają.

"2g białka, 1-1,2g tłuszczu, reszta węgle " - takie dane polecono mi na początek, być może powinienem je teraz zwiększyć, sam nie wiem.
Co do ostatniego posiłku to tak jak napisałeś postaram się to teraz zmienić i będę jadł 1h przed zaśnięciem, wyjdzie wtedy że o 23.00, jednak takim twarogiem z jogurtem nie za bardzo się najem + chleb, chyba że zaleje go jeszcze np 20g oliwy z oliwek + 2 jajka, wtedy może przed snem nie będę czuł takiego głodu. No ale ciągle te białko i białko, sam nawet odczuwam że jest go za dużo.

Zmieniony przez - avert w dniu 2010-10-04 16:19:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 154 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4641
powiem Ci tak polanie tego wszystkiego oliwa z oliwek moze nie byc ciekawe (smak) ja na twoim miejscu postaralbym sie dorzuc jakies orzechy , zrodlo tluszczy masz i syca, przez co nie bedzie Ci sie chcialo jesc . minie kilka dni i organizm sie przestawi ibedziesz mogl zasypiac bez problemu . Powiem Ci tak nie dziwie sie ze chodzisz glodny a to z tego powodu ze czestymi posilkami rozkreciles metabolizm przez co pali ciagle te zarcie i chce wiecej , ale poradzilbym Ci jesc makro skladniki w takich ilosciach jak Ci podalem i po tyg. moze 2 sprawdzic wage . jezeli bedzie stala to dorzucaj po 300 kcal oczywiscie z wegli az do skutku. Jezeli masz gazy i bole brzucha to moze to oznaczac ze organizm nie przyzwyczajony na taka ilosc pozywienia ma problem z jego absorpcja , wiec mozesz dorzucic enzymy trawienne to jest koszt okolo 30 zl. i pamietaj ze na kazdy 1000 kcal powinien przypadac 1 l wody aby wszystko ladnie sie przyjelo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 274 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1195
z oliwą nie ma problemu, ponieważ biorę ją po posiłku na łyżkę i połykam popijając wodą, wiec smak tu nie ma znaczenia.
Zrozumiałem że:
-mam zwiększyć ilość tłuszczy? lecz do ilu? 100g? fatu nie chce, czy chodzilo Ci zebym kończył posiłki tłuszczem, orzechy, oliwa?
-Duże posiłki, nie za częste
-126g białka, 5g węgli (z czasem 6g) ?


Zmieniony przez - avert w dniu 2010-10-04 17:00:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 154 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4641
Daj tak ; bialko jak podales ok 130 g, weglowodany 5 gram na kg a tluszcze 1 gram na kg, i po 2 tyg. zobacz wage jak bedzie stala to dodaj 300 kcal z wegli czyli ok 75 g wegli wiecej i tak do skutku az zobaczysz ze waga Ci idzie , orzechy zamiast oliwy mialy Ci zahamowac apetyt zebys mogl spokojnie zasnac.postaraj sie dac 5-6 posilkow. przed i po treningu nie dawaj tluszczy , odrazu po treningu zjedz 50 g ryzu aby uzupelnic glikogen w miesniach i jakie pol godziny pozniej normalny posilek z weglami bialkiem i warzywami (bez dodatkowych zrodel tluszczy) i pamietaj o wodzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
generalnie nie znamy celu tej diety. czy to ma byc redukcja ?
na pewno trzeba zrezygnowac z mleka i jogurtu. gazy moga powstawqac po produktach mlecznych + warzywa + blonnik . prosze napisz jaki jest cel diety ?
pozdr
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 274 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1195
Ok, dzieki miczel. Postaram się zastosować do tych wyliczeń, jednak czy nie za mało tego wszystkiego żeby przytyć? Nie lepiej więcej?

@Mc, napisalem na początku tematu: "Cel: MASA "
Cel diety więc powtarzam masa, mięśniowa oczywiście :)

mleko używam do owsianki i otrębow(1 z moich ulubionych posiłków) a jogurt zalewam twarogiem więc te rzeczy są dla mnie ważne. Ewentualnie jeżeli to konieczne mogę zrezygnować z jogurtu, twaróg wtedy będę popijał wodą. Co do warzyw to wg mnie jem ich i tak bardzo mało, praktycznie tylka tą surówkę z marchewki i jabłek.



Zmieniony przez - avert w dniu 2010-10-04 17:31:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
ok nieco mnie zdziwily proporcje i niezbyt dokladnie przeczytalem
generalnie ustalasz bialka na poziomie 120g ( na Twoja wage ) liczysz tylko zwierzece z miesa, jaj ryb i sera bialego.
na wieczorny i ranny posilek dajesz 2 rodzaje bialek na przyklad jaja plus ser bialy, jaja plus ryba, mieso plus jaja. na posilek po treningu dajesz lekkostrawne mieso duszone z kury. bialka trzymasz stale na 120g np w 5 posilkach kolo 25g na posilek.
tluszcze dajesz nie zmiennie kolo 60g ( zrodla tluszczy to jaja , mieso, w 30g i dalej 30 g z roslinych.
wegle : bedziesz regulowal
zaczynasz od 4 x 120 czyli 500g
start
trzymasz to 2 tyg robisz notatki
wegle bierzesz tylko z platkow owisanych i ryzu basmati lub parabolicznego. (suche ) warzywa (mokre wegle ) jesz ile dasz rade
wiec wegle liczysz przedewszystkim z suchych
diete wpeowadzaj stopniowo
zakup tez b complex , i enzymy trawienne
pozdr
mc

IHS TEAM

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do Sprawdzenia

Następny temat

DIetka do sprawdzenia (małe zmiany)

WHEY premium