SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nabranie masy przez ćwiczenia na drążku?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15023

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52
mam 16 lat, 183 cm, 61 kg wagi, chcialbym nabrac troche masy a co za tym idzie troche tezyzny fizycznej.

Staram sie jesc bialko i weglowodany ponad norme.

moje pytanie brzmi: czy da sie nabrac masy poprzez regularne cwiczenia na drążku?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1163 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13357
Postaraj się jeść nie ponad normę, tylko zgodnie z wytycznymi - zapraszamy do działu "Odżywianie" na lekturę. Wbrew pozorom i ludowej mądrości, to ww są odpowiedzialne za masę tłuszczową.

Masy nabieramy jedząc. Ćwicząc dajemy wskazówki organizmowi co ma z tą masą zrobić: zmagazynować sobie w tłuszczu, czy spalić część, a z części zbudować mięśnie. Ćwicząc regularnie na drążku możesz się namachać i nie zdołasz zrobić nic, albo pobudzić do wzrostu mięśnie wykorzystywane przy tej okazji (grzbiet, bic i podobne). Zależy ile jest tych regularnych ćwiczeń i jak ciężkie.

Ale co z resztą mięśni? Co z brzuchem (OK, na drążku też się dobrze go ćwiczy, byle o nim nie zapomnieć)? Co z klatą? Tricem? Co - przede wszystkim - z nogami? Prostownikami grzbietu...?

Pozdrawiam!

Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 306 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9787
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52
Transi, no tak, chce troszke nabrac masy przy tym powiekszyc kilka miesni. Jeszcze zostaja pompki, ale na drazku to nie wiem, moglby ktos cos powiedzie o cwiczeniach na nim o szerokim, waskim rozstawie rak, oczywiscie bede tez cwiczyl na nim miesnie brzucha, podciagajac kolana jak najwyzej do klatki piersiowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1163 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13357
Nie mam teraz wiele czasu, ale:
1. Wąski uchwyt: bardzie pracują bicepsy
2. Szeroki: bardziej najszersze grzbietu (chyba nie pokręciłem...)
3. Drążek jest doskonały do ćwiczeń brzucha:
https://www.sfd.pl/Legendarny_ABS_II-t180570.html
4. Pompki też są ćwiczeniem, które można wykonywać w wielu wariantach... temat rzeka

Pozdrawiam!

Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52
A na drążku nic z klatą nie zrobię?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Nie.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1163 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13357
Chyba, że uda Ci się stanąć na nim na rękach

Aby mięśnie pracowały, ich włókna muszą się kurczyć. Nie potrafię sobie wyobrazić w tej chwili ćwiczenia na drążku, które wymagałoby kurczenia włókien w mięśniach piersiowych. Ale może mam małą wyobraźnię lub czegoś nie wiem.
Modelowym ćwiczeniem są tu pompki: jeśli ustawienie ramion i ruch jest podobny do pompek, to działa na klatę (pomyśl o wyciskaniu leżąc: ruch jest jak przy pompkach, ale w górę, wykorzystując zewnętrzny ciężar).
Może uda Ci się coś wymyśleć.

Pozdrawiam!

Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Wchodzenie na drążek, ale w domowych warunkach to nie wykonalne i wymaga sporego przygotowania siłowego i technicznego.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla 15-latka

Następny temat

Trening siłowy domatora redukcja

WHEY premium