SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NBA - newsy

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 41415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
i za***iscie! moze zacznie wkoncu grac wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
gorti powininen bez problemu lopeza wygryzc ze skladu:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 578 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6237
Wow uwineli się chłopaki :)

Marcin Gortat trafił do Phoenix Suns. Wymiana, w której dotychczasowy klub Polaka Orlando Magic dostanie m.in. Hedo Turkoglu i Jasona Richardsona została już potwierdzona przez oba kluby.

Magic po ostatniej serii porażek postanowili przemeblować skład, póki jeszcze jest na to czas. Orlando odda do Phoenix Vince'a Cartera, Mickaela Pietrusa, Polaka, wybór z pierwszej rundy Draftu 2011 i 3 mln dolarów. Na Florydę powróci natomiast Turkoglu, z którym Magic awansowali do finału NBA w 2009 roku. Wraz z Turkiem z Suns odejdą Richardson i Earl Clark.

Agent Marcina poinformował dziennik Orlando Sentinel, że generalny menadżer Magic Otis Smith podziękował już Gortatowi za jego czas spędzony w Orlando. Dla Gortata to wielka szansa. W Arizonie ma szansę na występy w pierwszej piątce, a przede wszystkim będzie współpracował ze znakomitym i świetnie podającym rozgrywającym Stevem Nashem oraz jego utalentowanym zmiennikiem Goranem Dragiciem. Kanadyjczyk i Słoweniec wiedzą jak "uruchomić" podkoszowych.

Gortat o miejsce na parkiecie powalczy z Robinem Lopezem, Channingiem Frye'em i Hakimem Warrickiem. Opróćz tego tercetu na pozycjach silnego skrzydłowego i środkowego występowali w tym sezonie Turkoglu i Clark. Lopez jest pierwszym centrem Suns, ale gra niedużo i często ma problemy zdrowotne. W obecnych rozgrywkach opuścił już czternaście spotkań. Pod jego nieobecność rolę środkowego pełniący mający skłonnosci do gry daleko od kosza Frye, ale teraz wychodzi on w pierwszej piatce jako "czwórka". Wcześniej czynił to Warrick, lecz pozyskany latem skrzydłowy spisywał się poniżej oczekiwań. W obecnej sytuacji potrzebujący walczących o zbiórki, skutecznych w strefie podkoszowej i dobrych w defensywie środkowych Suns mogą zaoferować Gortatowi 20, może nawet 30 minut w każdym meczu.

Dlaczego Magic zdecydowali się na taki ruch? Może dlatego, że Turkoglu w tym zespole występował w latach 2004-2009 doprowadzając zespół z Orlando do finału NBA w swym ostatnim sezonie. Potem przeniósł się do Toronto Raptors, a latem 2010 podpisał kontrakt z Suns. W Phoenix czuł się kiepsko, bo nie mógł grać dużo z piłką - tam ta rola była przewidziana dla rozgrywających Nasha i Dragicia.

Jak mówi agent Marcina: "Mogę wam powiedzieć, że jest bardzo podekscytowany. Po pierwsze, jest bardzo wdzięczny Magic, ponieważ to tutaj wszystko się zaczęło. Ale przede wszystkim docenia fakt, że Orlando oddało go do drużyny, w której będzie miał szansę by walczyć o znaczące minuty. Nie trzeba również dodawać, że każdy wysoki gracz chciałby grać ze Stevem Nashem".

Oprócz transferu z Phoenix Orlando doszło również do porozumienia z Washington Wizards w sprawie wymiany Rasharda Lewisa na Gilberta Arenasa. Arenas, którego era w Wizards skończyła się wraz z przyjściem do klubu Johna Walla, jest dobrym znajomym Otisa Smitha, który jest jego mentorem jeszcze od czasu gry Gilberta w Golden State Warriors. Dzięki temu ruchowi Wizards zaoszczędzą ponad 20 milionów dolarów.

źródło www.polskikosz.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 578 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6237
No to naprawde jestem zadowolony, po pierwsze mój czarny koń Phoenix staje się jeszcze wiekszym czarnym koniem :) za***... pierwsza piatka się szykuje

PG Nash
SG Carter
SF Hill
PF Frye
C Gortat

i co obsady centra jestem pewny że Marcin wygryzie drewniaka Lopeza który ma średnią 6pkt, 4.7 zbiórki, 1 blok, 0.1 asyst, 0.27 przechwytów i 18.7 minut

Myślę że Phoenix teraz stanie się zgranym kolektywem a Marcin odżyje tam i naprawde czuje że zacznie szaleć :) już nie mogę się doczekać 13 marca i meczu Suns-Magic i na pierwszą czape Marcina na Howardzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
ciekawi mnie z jakim nr bedzie gral carter:) bo 15 ma wlasnie lopez
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Najlepsza według mnie opcja dla Marcina stała się faktem. Wizards i Pistons to nie są dobre miejsca do rozwoju kariery, z całym szacunkiem dla tych klubów

W Suns jest zaje*isty Nash (oby grał jak najdłużej), kontuzjogenny Lopez na C, czyli Marcin znajdzie swoje minuty w rotacji i dostanie podania, których tak często nie mógł się doczekac będąc na parkiecie w koszulce Orlando

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 578 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6237
Debiut Marcina w barwach Suns nastapi w czwartek w meczu z Miami :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6042
Gortat zagra z numerem 4.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
Vince z nr 25...ciezko mi sie bedzie przestawic:) ale zycze im jak najlepiej i niech Gortat/Nash/Carter stworza cos ciekawego..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Suns powinni się tylko cieszyc z pozbycia się Hedo i Jego kosmicznego kontraktu

Swoją drogą gdyby Magic nie oddali do Wizards Lewisa, to w Orlando znalazłoby się trzech najbardziej przepłacanych graczy ligi - Hedo, Lewis i "Agent 0"

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z nartami

Następny temat

Czasy mistrzów, za młodych lat ;]

WHEY premium