SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnie a sen?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5584

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 274 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3580
Witam
Od dawna nurtowało mnie pytanie czy rodzaj ułozenia sie ciała podczas snu, ma wpływ na kształtowanie i rozrost mięsni. Co sądzicie na ten temat, czy spanie na jednym boku przez dłuższy czas może źle wpływać na daną partie mięsni, wiedząc o tym że organizm ludzki rośnie właśnie podczas snu...
Prosił bym o fachowe odpowiedzi...


Pozdrawiam!!!

Pozdrawiam!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1610 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17189
heh, sorki! nie mialo tak byc, wiem, czytalem wyzej - zwykla literówka :P
Marsala...

Idąc ciemną uliczką nigdy się nie odwracaj..
Za wszystkie SOG`s z góry thx!

Idąc ciemną uliczką nigdy się nie odwracaj..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sądzę że na rozwój mięśni wpływa raczej jakość snu a nie rodzaj ułożenia ciała. Jednak czytałem iż podczas snu najlepiej zmieniać pozycje wielokrotnie ponieważ długotrwałe spanie np na jednym boku(chodzi tu o pare lat) może powodować np choroby danego nażądu wewnętrznego np nerki- ale nieprzejmuj sie. A jakość snu poprawia melatonina o której dużo znajdziesz w archiwum.

zawsze bądz sobą!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474

Nie wiem czy można fachowo odpowiedzieć , noworotkom przy zniekształceniu czaszki zakłada się na kilka miesięcy specjalny kask ale to dlatego że u dzieci kości głowy nie są jeszcze zrosnięte i można coś z tym zrobić.Czyli oczywiście ciało dostosowuje się do warunków zewnętrznych ale jest to proces długotrwały i wydaje mi sie ze jest to możliwe ale jezeli leżałbyś nonstop z pół roku na jednym boku a nie kilka godzin .



------------------------------
Szukasz taniej odżywki białkowej i nie tylko?'Ovopol'-pytaj o szczególy pod nr.GG 1135964

Zamiast dać mi soga kliknij w pajacyka http://www.pajacyk.pl 
"Moderator w dziale Trening"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 274 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3580
Oki dzięki za te wypowiedzi, teraz bende spac spokojnie, sogi poleciały...

Pozdrawiam!!!

Pozdrawiam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 93 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6732
Jedyne czego możesz się nabawić śpiąc stale w jednej pozycji to skrzywienie kręgosłupa. A jeżeli chdzi o mięśnie to bardziej istotna jest jakość snu (najlepiej gdy śpisz głeboko - w tym pomaga Melatonina) wtedy mięcho się regeneruje. A gdy pójdziesz spać o 22-giej to wystarczy ci nawet 6-7 godzin snu - rano będziesz rzeźki jak wiewiórka, a mięśnie zregenerują się najefektywniej.

"born to fight"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 672 Wiek 106 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18387
Ułożenie ciała podczas snu ma bardzo duże znaczenie. Jak powiedział(a) Marsala, można nabawić się skrzywienia kręgosłupa. Poza tym uciskając pewne mięśnie, można je osłabić, a nawet zniekształcić! (tak słyszałem ). Starajmy się kontrolować ułożenie naszego ciała podczas snu, bo jak mówiłem jest to ważne.

Pozdrawiam wszystkich! - Vitoss
"Kto nie próbuje nic nie osiąga..."

Impossible is nothing.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Sam sen jest niezwykle istotny, to w pierwszych dziewięćdziesięciu minutach snu uwalniana jest najwieksza ilośc hormonu wzrostu - czyli czegoś bardzo istotnego dla przyrosów masy mięśniowej oraz mobilizacji zapasów tłuszczu.
A co do ułożenia podczas snu to ułozenie się na boku może mieć negatywny wpływ głównie na kręgosłup, oczywiście jeżeli nie bedzie on zachowywał podczas takiej pozycji swojej naturalnej krzywizny. Poza tym, to dośc rzadki przypadek ale zdaża się że ramie jest tak mocno przyciśniete przez ciało że utrudniony zostaje dopływ krwi - jeżeli po przebudzeniu twoja ręka bedzie jakby z gumy to bedzie to właśnie to o czym mówię.

leniwa i d****na maskotka-mafia.suple.hardcor.pl
"When the flood calls, you have no home, you have no walls"

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 93 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6732
Vitoss... ja ci dam "powiedziała"... przeczytaj podpis pod wypowiedziami to się dowiesz że jestem ON nie ona - qrwa

"born to fight"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 672 Wiek 106 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18387
Marsala sorry, ale nie zauważyłem podpisu

Pozdrawiam wszystkich! - Vitoss
"Kto nie próbuje nic nie osiąga..."

Impossible is nothing.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1610 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17189
Marsala --> ja mam cos takiego z bicem :(( bylem niedawno w szpitalu (tylko 5 dni) i nie cwiczylem w sumie z 2 tyg. a jak robilem bica ciezarem 30-34kg tak teraz sprawia mi trudnosc 25kg sztanga :((( co sie dzieje?

Idąc ciemną uliczką nigdy się nie odwracaj..
Za wszystkie SOG`s z góry thx!

Idąc ciemną uliczką nigdy się nie odwracaj..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
A czy trzymałeś sie w ten czas diety? Przyjmowaleś antykataboliki - a może podczas pobytu w szpitalu podawano ci jakieś leki które mogły by mieć wpływ na spadek siły?
W każdym razie nie powracaj do treningów o takiej samej intensywności - skoro do tej pory ćwiczyłeś na najwyższym biegu i miałeś taka przerwę to stopniuj intensywnośc treningową.

leniwa i d****na maskotka-mafia.suple.hardcor.pl
"When the flood calls, you have no home, you have no walls"
1

Wesoły wegan :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuszek (ładny i powabny)

Następny temat

jak usunac tluszcz z sutkow ???

WHEY premium