SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mauricio 'Shogun' Rua - kontuzja tylko przez niefortunny upadek?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7509

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1829
_deadcraft (napisał): "Shogun przekoksował do walki z Colemanem (w której to był od niego cięższy) i jego wagi nie wytrzymał podczas upadku staw łokciowy."
_deadcraft (napisał): "Myślę, że masa jakiej szybko nabrał Shogun w znacznym stopniu pomogła tej kontuzji."

Wiekszosc osob w watku (https://www.sfd.pl/temat279882-strona5/) z tym sie nie zgadza, a ja jednak popieram przedmowce i postanowilem otworzyc nowy temat, zeby tamtego nie zasmiecac.

Widze, ze wielu nie widzi w stwierdzeniu _deadcraft'a nic ciekawego tylko uczepiliscie sie sformulowania, ze za duzo przykoksowal. Nazwijcie to sobie jak chcecie, ale przybral na masie i to, oprocz niefortunnego upadku, bylo jednym z powodow jego kontuzji. Nie wiemy, co by bylo gdyby wazyl mniej, ale jest jeszcze cos ciekawego ad. jego lokci.

Nie jestem fachowcem od anatomii czlowieka, ale kiedys mialem juz to napisac... Shogun ma nad wyraz luzne stawy, co przeklada sie w znacznym stopniu na jego "lekkosc" walki. Dobry obserwator zauwazylby dawno, ze jego "wyprostowana" reka nie jest w lini prostej. Pod obiciazeniem wyginala sie ponadprzecietnie!!! Niektorzy ludzie poprostu tak maja, ale w tym momencie byla to, moim skromnym zdaniem, kolejna przyczyna kontuzji. Wiadomo,ze kazdy jak zle upadnie moze sobie zrobic krzywde, ale tu sa dwie wyrazne przeslanki, ktore mogly "pomoc" w nabawieniu sie kontuzji - duza waga i "delikatne" stawy. Jesli chcecie powaznie podejsc do tematu, to obejrzyjcie serie zdjec ponizej, a nie tylko koksy i koksy, ktore dzialaja na niektorych jak plachta na byka.

Zmieniony przez - RL w dniu 2006-08-07 21:22:23
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 720 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5006
Chyba wiele mu to nie przeszkadza skoro zaszedł tak daleko. W tym upadku zapewne miało znaczenie to, że był cięższy czy to, że ma gumowe łokcie, ale nie można rozpatrywać tego w kategorii "nie byłoby +12kg - nie złamałby ręki, nie miałby przeprostu - nie złamałby ręki". Te dwa spekty mogły zadecydować najwyżej o tym jak poważne jest złamanie. Takie przypadki zdarzają się w MMA (choćby walka Dos Carasa jak zrobił suplexa to przeciwnikowi ręka złożyła się w drugą stronę).

Zmieniony przez - Weasley w dniu 2006-08-10 15:47:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1829



Ja po takim wygieciu lokcia bylbym juz w szpitalu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1829



Zdjecie 2 z 7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Zastanawiales sie kiedys nad tym, w jaki sposob wplywaja koksy na uklad szkieletowy. Ponadto po tylu latach treningu kosci sa duzo mocniejsze, elastyczniejsze, maja wieksza gestosc, mase a co za tym idzie moga byc poddawane wiekszym obciazeniom. Wiec stwierdzenie, ze powodem zlamania bylo przekoksowanie, mozna o kant d... potluc. To byl po prostu niefortunny upadek i tyle.

I jeszcze jedno. Co znaczy "przekoksowanie"? Na tym poziomie wszelkie koksowanie odbywa sie pod okiem lekarzy, wiec o czym tu mowa?

Zmieniony przez - x-ray w dniu 2006-08-07 21:32:30

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 857 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13927
faktycznie przeprost jest wyraźny ale to zupełnie inna baja. Nie ma to nic wspólnego ze sterydami. Wiec o co Ci chodzi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1829



Zdjecie 3 z 7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
A CO SIE STAO?
A nie przyszło Ci do głowy, że każdą kontuzję można rozpatrywać na 1000 sposobów skąd się wzięła?
Ale jaki to ma sens?
Jakby nie przybrał na wadze masz pewność, że upadając w ten sposób nie złamałby ręki?
Nie jestem ortopedą żeby głosić jakieś tezy typu "Zakres ruchu w stawie a jego podatność na kontuzje". A poza tym skąd wiesz, czy Shogun nie miał kontuzjowanego tego łokcia już wcześniej? Jeżeli tak, to ile razy? Kiedy ostatnio i w jakim stopniu? itp. idt. temat można ciągnąć w nieskończonośc, co nie zmienia faktu, że Shogun zląmał rękę...

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 6323 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19141
Bes sensu, mówić o czymś co było w choj czasu temu , wszystko już jest wyjaśnione, więc o czym jeszcze chcesz gadać ??

http://www.sfd.pl/temat279968  - Wejdź i przyznaj SOG'a

*** Mafia Ślązaqf ***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7672
a mnie zaciekawił ten "zakres ruchu w stawach" czy jaktam. po tych zdjęciach widać, że gość wygina ręcę wręcz nienaturalnie. swego czasu [trenując taniec ] słyszałem o czymś takim jak elastopatia. polega to własnie na zwiększonej elastyczności stawów, co jednak odbija się na ich wytrzymałości. o ile sie nie mylę, mozna powiedzieć, że jest to rodzaj zwyrodnienia stawów. posiadacze tego cudu natury mają zazwyczaj świetne wyniki w sportach za młodu i konkretnie przesrane na stare lata. nie wiem czy Shogun akurat tak ma, ale po tych zdjęciach wydaje mi się, ze to całkiem mozliwe. wątek "przekoksowania" ominę taktownym mliczeniem

Krasnoludki, które można spotkać w lesie to nie mali ludzie, ani dzieci.
Są to zwierzęta i mogą przenosić choroby.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2613 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11456
nie wiem

Profil Wanda http://www.sfd.pl/temat283518
Kompendium wiedzy o Pride FC
http://www.sfd.pl/temat283144
Yamaha TZR forum: www.yamaha-tzr.eu 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1608
A ja poprosze reszte zdjec

Ciekawe sa... mi tez sie dosyc daleko wygina staw lokciowy, ale nie az tak. Kto wie, moze mialo to znaczenie przy tym upadku.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Różalski na K-1 Tryout w Las Vegas

Następny temat

Cro Cop wraca do GP

WHEY premium