SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mata Leo - ile mam czasu %-) ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 18115

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
"Dokładnie tak jak pisaliście,gdybym miał łopatę...
A na koniec bym go zakopał jak nikt by nie patrzał"

gdybys miał lopatę to chyba nie zakladalbys mata leo, tylko zastosowal jakąś technike z tsunami...

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 370 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4069
czyli to sciema?mnie tez uczono aby jak ktos ma atak padaczki to wetknac kijek miedzy zeby i przytrzymac,przeczekac atak.

Kiedy zaczynasz walke to niezaleznie od wyniku ,jestes przegrany...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1428 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 14364
No właśnie,mówiono jedynie o tym czego nie wolno robić-otwierać szczęk (a tego wlłaśnie uczono mnie na kursach pierwszej pomocy i lekcjach PO).W takim wypadku czy wystarczy jedynie przytrzymać i przeczekac ?

PO CO CI MASA JAK MASZ SWETER

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4412 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
nie wiem czego, kto (a na PO to zazwyczaj nauczyciel, któremu brakuje godzin do pełnego etatu), jak i na podstawie jakich wytycznych Was uczył.

NIE WKŁADA SIĘ NIC DO UST PODCZAS NAPADU DRGAWEK.

P.S.
ale niech każdy robi jak uważa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 63
To znaczy co? Jak dusicie to patrzycie na zegarek? Jeśli czujecie, że odpłynie to nie rozumiem po co przetrzymywać duszenie skoro i tak już fiknął. To tak na świeżo. No chyba, że macie sadystyczne skłonności i chcecie kogoś zadusić. Bo w innym wypadku chyba jeśli Wam słabnie i zaraz padnie to chyba nie ma sensu przetrzymywania duszenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
taaaaa archeologia wiecznie żywa

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 63
No w sumie jak się nie znasz to masz takie pytania no nie, a że w 2005 nie myślałam o Mata Leo to insza inszość
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Niepatrzysz na żaden zegarek!Generalnie to nierozumiem oco pytasz wogóle ,ale postaram się przybliżyć ci trochę tą technike.Mataleo ma to dosiebie ,że jest jedyną techniką zktórej NIEMA ucieczki/wyjścia (jak zwał tak zwał) i jeśli ktoś poprawnie założy już to duszenie to duszony niema żadnych szans i pozostaje mu ok 7 sekund kontaktu ze światem (napisałem około bo różnie to bywa) po tymczasie człowiek najpierw traci przytomność i "odpływa" co można poznać potym ,ze robi się bezwładny i miękki a dopiero potem jeśli niepuścisz tylko przetrzymasz dalej to duszenie to możesz sie pożegnać ztym człowieczkiem nadobre.Kapiszi

Zmieniony przez - renegat44 w dniu 2007-10-29 08:36:07

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 63
Dziękuje, pytam dlatego, że wiem niestety, że z tego nie ma wyjścia to znaczy z Mata Leo.Kiedyś przekonałam się o tym dość boleśnie, jeszcze wtedy doszedł element strachu i szarpania się z przeciwnikiem. Wogle wtedy byłam młoda i głupia i nie bardzo wiedziałam czy ten drugi odpuści czy przetrzyma duszenie Pytałam głównie o to po co przetrzymywać duszenie, jak już ktoś całkowicie odpłynął, no jak mówiłam zakładając, że chcesz jedynie poddusić a nie zadusić delikwenta. Czyli rozumiem niestety, że jak Ci prawidłowo to ktoś założy to nie ma szans uwolnienia się z tego duszenia. Staram się zrozumieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Poco przetrzymywać to już nie domnie pytanie tylko do tego co dusi .Nieda sie już nic zrobić jeśli oto pytasz.Generalnie możesz zrobić trzy rzeczy które mogą ci jakoś pomóc ,ale niedaja wcale takiej gwarancji:
1)przy zakładaniu duszenia musisz spróbować umiejscowić swoją brodę tak by była dokładnie w "zgjęciu łokciowym" i niedopuścić tymsamym by technika spoczeła na szyi.
2)możesz próbować wsadzić jakoś ręce pod przedramie duszącego i wtedy je wyszarpywać
3)możesz sie zacząć rzucać w nadziei iż uda ci sie go jakoś "zmiękczyć" poprzez np uderzenie twoją głową w jeg twarz bądz inne podobne zachowania które odwrócą jego uwage-ale to też działa w druga stronę bo gdy duszący jest "ogarnięty" a trzeba założyć iz tak jest to momentalnie po założeniu techniki "przytuli" się głową dociebie by zniwelować morzliwośc twojego uderzenia i sprowadzi cie do ziemi by ograniczyć twoje ruchy-A WTEDY TO JUZ TYLKO PACIOREK!

Zmieniony przez - renegat44 w dniu 2007-10-29 09:15:55

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy ćwiczysz układy formalne(kata/ tul/ pomse/ itp.)? Jak tak to dlaczego?

Następny temat

Ciekawa strona z krótkimi filmami kyokushin

WHEY premium