SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mata Leo - ile mam czasu %-) ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 18114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4412 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
każdemu innemu otwierasz usta, żeby sprawdzić zawartość dróg oddechowych i udrożnić
w przypadku napadu drgawek nie ma to sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
ok, dobrze wiedzieć

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
jakryc a skąd ten lekarz miał wiedzieć czy ta pani nic nie miała w ustach. Mógł ją ten atak złapac np. w trakcie spożywania kanapki. Jak pisałem dokładnie nie pamiętam co jej w tedy zrobił ale napewno próbował otworzyć szczęke naciskając palcami wskazującymi z boku głowy a kciukami rozchylał szczęke.
A lekarz ten jest ze sporym doświadczeniem kupe lat spędził na misjach ONZ.
Natomiast mój kolega kiedyś przy ataku padaczki wcisnął między zęby choremu pasek od spodni bo takiego postępowania nauczyli go w wojsku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4412 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
"Natomiast mój kolega kiedyś przy ataku padaczki wcisnął między zęby choremu pasek od spodni bo takiego postępowania nauczyli go w wojsku." - hehe, poźniej widać jakie mamy wojsko.
też słyszałem o czubach, co próbowali wtykać łyżkę między zęby...chyba nie trzeba komentować jak to może się skończyć.

jak coś w trakcie napadu było w ustach, to już jest głęboko.
nie ma technicznej moźliwości usunięcia tego w warunkach "polowych"!
a przy okazji można stracić palce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
a jeżeli język nie jest schowany, to chyba jednak trzeba go wepchnąć, jezeli mamy taka mozliwosc? Bo podczas drgawek i skurczy moze go sobie odgryźć...

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
jakryc z tego co słyszałem to można sie zadławić własnym językiem podczas ataku , prawda to i też mówiono mi żeby otwierać szczęke.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
No to dzięki za info. Może uratowłeś moje palce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1428 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 14364
Dokładnie tak jak pisaliście,gdybym miał łopatę...
A na koniec bym go zakopał jak nikt by nie patrzał
A tak na poważnie to zwiotczałe już ścierwo zawlukł bym za gire pod jakiś murek czy ławeczkę i zostawił bym typa z kończynami uniesionymi ku górze,poczym wypłacił bym śmieciowi takiego liścia na przebudzenie,że najprawdopodobniej znowu zemdlał by z bólu.Jeśli to by mu nie pomogło,to co ja więcej moge?*******lam z miejsca ewentualnie zaistniałego zdażenia do pierwszej lepszej budki telefonicznej i 999 (nawet bym nie miał wyrzutów, na grzyba mnie zaczepiał,sam nigdy nie prowokuję).

PO CO CI MASA JAK MASZ SWETER

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
co do duszeń... elementem judo jest pierwsza pomoc przy nadduszeniu. zakładając, ze klient lezy na brzuchu, przewracamy go na plecy, stajemy między jego stopami, i unosimy jego nogi na wysokośc swojego pasa. wystarczy kilka sekund, chodzi o to, aby krew z nóg spłynęła do szyi, udrażniając nadgniecione tętnice szyjne. potem kilka plaskaczy i albo klient się budzi, albo już sztuczne oddychanie i masaz serca.
dlaczego konmiecznie trzeba przewrócic na plecy? ano dlatego, że gdy lezy na brzuchu i podniesie mu się nogi, to może dojśćdo uszkodzenia kręgosłupa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1428 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 14364
Dokładnie Jodan,widze że nie wyczuliście ni kszty ironii w moim ostatnim poście

PO CO CI MASA JAK MASZ SWETER

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy ćwiczysz układy formalne(kata/ tul/ pomse/ itp.)? Jak tak to dlaczego?

Następny temat

Ciekawa strona z krótkimi filmami kyokushin

WHEY premium