SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Duszenie - Mata leo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 16194

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 53
Co sie dzieje podczas tego duszenia? Czy mam co do tego racje?: Moja ręka ściska szyje przeciwnika z 2 stron. Nie naciska na krtań tylko z boku (nie wiem co tam jest ;/)

Czy duszenie przez krtań jest wogóle skuteczne? Czym sie rózni? Gdy dusze kogoś to co sie bedzie z nim pokolei działo? Zacznie sie rzucać? Zemdleje? Jeśli zemdleje to po jakim czasie sie obudzi? Jak kogoś dusicie to ściskacie tą ręke jak najmocniej potraficie czy stopnowo coraz mocniej?

I jak prawidłowo zrobić wpięcie? jak zahaczyć te nogi? Bo gdy ja to robie to przeciwknik po prostu obraca sie i jest w mojej gardzie ;/
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
ja dodam od siebie tylko tyle ze raz podczas sparingu zapialem gilotyne lezac na plecach koledze gdy uscisk docisnalem a garda odepchnalem jego biodra zemdlal...
... o tyle bylo nie fajnie ze byl ciezszy odmenie i jak zemdla nie moglem wyjac rak bo sie mi zblokowalyy pod jego ciezarem, dorbze ze trener byl ogarniety i pomogl :D

co do mataleo jezlei nie mozna utryzmac naszej ofiary w prawidlowej pozycji to tez mozna zapaic trojkat nogami na tulowiu... :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
To nie jest duszenie na krtań. Nieco podobne duszenie na krtań to hadaka jime. Mata leo jest duszeniem na tętnice szyjne- zamykasz światło tętnic i tlen nie dociera do mózgu. Duszenie na krtań jest bardziej bolesne, ale moim zdaniem nie tak skuteczne.
Facet odpływa. Ale margines bezpieczeństwa pomiędzy "odpłynięciem" a spowodowaniem uszkodzenia mózgu jest relatywnie spory. Po prostu usłyszy dzwoneczki i dojdzie szybko do siebie. Eksperymentowania z przetrzymywaniem nie polecam.
Nóg nie krzyżuj bo narazisz się na paskudną dźwignię. Popatrz na zdjęcia w necie.

https://www.sfd.pl/Mata_Leo_-_ile_mam_czasu_%-__-t211783.html

Zmieniony przez - PITTT w dniu 2009-05-13 23:32:07

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Właśnie na mnie instruktor pokazywał kontrę,gdy się skrzyżuje stopy przy duszeniu z tyłu.Nic miłego...

Przy wpięciu,swoimi stopami-piętami rozszerzasz kolana przeciwnikowi i wtedy przy dobrym wpięciu nie ma szans,że to zerwie.Jest też różnica,czy dusisz gościa mając go na sobie,czy dusisz go gdy on jest na dole,a ty wpinasz się gdy masz twarz zwróconą w kierunku maty.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2009-05-13 23:38:37

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 53
no tak, dźwignia na stopy;/mialem ją juz dawno na jakims treningu.

Teraz juz nie trenjue bo mialem przerwe pół roczną i są 2 grupy dorośli (30+lat po siłce) i dzieci (7-11lat)

To jak mam sie wpiąć? co robie nie tak? koleś po prostu obraca sie i jest w mojej gardzie. Czy to że jestem cięższy i wyzszy ma jakieś znaczenie?


Jak z bratem ćwiczyłem to duszenie na krtań; chyba "klasyczne" to wystarczy włożyć brode i łatwo z niego wyjść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Pittt, hadaka jime też nie jest duszeniem na krtań Wpięcie na samą szyję powinno być identyczne,ajk przy mataleo.

Iustitia - zasadniczo masz rację, poprawnie założone duszenie nie powinno być założone na krtań, tylko na tętnice szyjne z dwóch stron. Zwężenie światła tętnic powoduje zmniejszony przepływ krwi do mózgu, a zatem jego niedotlenienie, w wyniku którego przeciwnik mdleje. Po takim omdleniu, przy braku innych, dodatkowych schorzeń czy urazów, szybko się budzi i dochodzi do siebie. W rzadkich przypadkach może dochodzić do skurczów mięśni, kiedy to przeciwnik będzie się "rzucał".

Duszenie na krtań tak naprawdę nie jest duszeniem, przeciwnik od samego ucisku na krtań nie zemdleje (zemdleje,gdy dodatkowo jest zwężone światło tętnic szyjnych). Natomiast najprawdopodobniej odklepie, bo to po prsotu boli.

Nogi powinny być wpięte na pachwinach duszonego, bez krzyżowania ich. Natomiast moim zdaniem to spięcie rękoma powoduje, że przeciwnik nie ucieknie nam do gardy.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
hmmm, mój trener BJJ- czarny pas judo zawsze określał hadak jime jako duszenie na krtań.
Definicja z netu:
HADAKA JIME:
czyli gołe duszenie z grupy Shime-waza charakteryzuje się tym, że do wykonania nie używa się kołnierza judogi. Charakteryzuje się uciskiem na krtań promieniową częścią ręki. Możliwe są dwa warianty uchwytu.

przykłąd zdjęcia ilustrującego hadaka jime:




Zmieniony przez - PITTT w dniu 2009-05-13 23:47:51

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 53
ostatnie pytanie :D


zdarzyło Wam sie kiedyś żeby przeciwnik zemdlał przy tym duszeniu? I dokładnie po jakim czasie sie 'obudził'?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Mnie zawsze uczyli,że robienie duszeń na krtań to nie duszenie, tylko efekt uboczny nie do końca poprawnie technicznie założonej techniki, a nie technika sama w sobie.
A także uczyli,żeby do hada jime wjeżdżać tak,jak do mata leo, czyli żeby szyja duszonego była idealnie w zgięciu łokciowym.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Tak,zemdlał. Obudził się po bardzo krótkim czasie, tak na oko minuta.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
mi natomiast wyraźnie pokazywano różnice w zapięcki mata leo i hadaka jime, dokładnie jak w przytoczonej definicji i na zdjęciach.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Zdjęć są różne wersje, przed chwilą sprawdzałam Więc nimi się nie ma co sugerować.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Otwarty trening Kung-Fu Tang Lang Quan Lublin-Zalew

Następny temat

Marka Wojak i Bullit KnockOut Promotions podpisały umowę sponsorską

WHEY premium