Korzyści ze spędzania czasu w samotności

Życie w ciągłej łączności ze światem często ogranicza samotne spędzanie czasu. Intensywne życie sprawia, że boimy się chwil w samotności, a czas spędzany na "nicnierobieniu" często kojarzy się wyłącznie negatywnie.

Badania coraz częściej pokazują, że spędzanie czasu w samotności przynosi wiele korzyści. Robienie rzeczy samodzielnie pozwala Ci we własnym tempie i we własny sposób czerpać radość z czynności, które kochasz. Przebywając sam na sam ze sobą jesteśmy w stanie lepiej poznać siebie i swoje potrzeby.

Koncentracja i pamięć

Kiedy pracujesz w grupie, możesz włożyć mniej wysiłku, aby zapamiętać informacje, zakładając że inni w grupie wypełnią luki (zjawisko znane jako próżniactwo społeczne). Pracując w pojedynkę jesteś w stanie bardziej skoncentrować się na zadaniu, a tym samym poprawić zdolność zapamiętywania.

kobieta w samotności

Obrazują się nasze priorytety

Samotność jest ważną częścią samorozwoju, pozwala poznać siebie. Będąc stale w towarzystwie odkładamy na bok swoje pomysły i pasje, po to aby zaspokoić pragnienia innych. Spędzanie czasu w samotności daje nam okazję do podejmowania kreatywnych wyborów, bez martwienia się o to, co inni o tym myślą.

Zwiększa kreatywność

Burza mózgów jest często postrzegana, jako jeden z najlepszych sposobów generowania nowych pomysłów. Ale badania wykazały, że ludzie często lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem trudnych problemów, gdy pracują samodzielnie.

Podsumowanie

Nie musimy całkowicie izolować się od innych. Chodzi o znalezienie czasu na zaangażowanie się w czynności, które pozwolą nam połączyć się ze swoim wnętrzem. Niektórzy ludzie mogą osiągnąć to uczucie słuchając muzyki, jeżdżąc rowerem, podczas gdy inni mogą potrzebować wyciszenia podczas spokojnej sesji medytacji.

Nieważne w jaki sposób spędzasz czas w samotności, ważne abyś w tym czasie mógł skupić się na sobie, swoich odczuciach i potrzebach.

Referencje: https://www.verywellmind.com/the-benefits-of-being-by-yourself-4769939

Komentarze (1)
Ganczar666

Największy plus, że nikt cię nie WKU.. Rwia..

4