SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa - pytania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2730

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1375 Napisanych postów 726 Wiek 3 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 7376
Dokładnej nie wyliczysz. Wylicz szacunkową. 4466 nie powinieneś mieć. Jak już te 3300kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12099 Napisanych postów 160560 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234933
wylicz na zero i daj od siebie z 300-500 na start i tego sie trzymaj.
jak masa ciala bedzie stala w miejscu to dokladasz co tydzien/dwa 200 kcal az do momentu gdy zacznie sie cos dziac. tutaj nie ma nic na szybko, trzeba powoli dokladac i obserwowac co dzieje sie ze sylwetka i na tej podstawie dokonywac ewentualnych zmian i korekt, bo na szybko to jedynie zalejesz sie fatem i tyle z tego bedzie. miesdien buduje sie naprawde powoli, jak w miesiacu zlapiemy te 500g miesa to jest to juz mega wynik, serio

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 376
TomQ-MAG
wylicz na zero i daj od siebie z 300-500 na start i tego sie trzymaj.
jak masa ciala bedzie stala w miejscu to dokladasz co tydzien/dwa 200 kcal az do momentu gdy zacznie sie cos dziac. tutaj nie ma nic na szybko, trzeba powoli dokladac i obserwowac co dzieje sie ze sylwetka i na tej podstawie dokonywac ewentualnych zmian i korekt, bo na szybko to jedynie zalejesz sie fatem i tyle z tego bedzie. miesdien buduje sie naprawde powoli, jak w miesiacu zlapiemy te 500g miesa to jest to juz mega wynik, serio


Podstawy mi wyszło 1800 czyli jak dodam 500 to mam 2300. A tu na stronie pokazało mi tak jak w załączniku, czyli aby utrzymać (chce przytyć) to co mam, wychodzi 3200.. na innym wyszło mi podstawy też 1800 tylko że według wzoru powinienem pomnożyć przez 1,5 (stopień aktywności) i wyszło 2 800 i jeszcze potem 0,2 (ektomorfik) x 2 800 o dopiero wyszło to co potrzebne na masę czyli 3 370 kcal. Sorry za ten spam, ale już mnie to zaczyna wkurzać, gdzie nie wejdę to inna rada/inny wynik a też nie chce diety robić która przez miesiąc będzie za przeproszeniem g***o warta.






Zmieniony przez - luk933 w dniu 2020-12-22 17:08:24

Zmieniony przez - luk933 w dniu 2020-12-22 17:13:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
To, że podstawowa przemiana materii (BMR/PPM) wynosi około 1800 kalorii, nie znaczy że wystarczy dodać 500 kalorii i budować masę mięśniową. Dochodzi tutaj kilka współczynników. Z tego też względu zapotrzebowanie kaloryczne należy liczyć z dokładnego wzoru. Polecam zapoznać się z nim w artykule przedstawionym poniżej:

https://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych-

Podstaw dane pod wzór, policz i wklej tutaj całość obliczeń. Zobaczymy jak to wygląda. Być może wyjdzie podobny wynik.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12099 Napisanych postów 160560 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234933
źle sie wyraziłem, chodziło mi o podstawę by utrzymac mase ciala:)
skoro wyszlo ci 3200 na zero, no to tak widocznie jest.
mi te liczniki z potreningu do obliczania kaloryczności na poziomie zero bardzo sie sprawdzaja
u mnie podstawa to 3700 okolo do tego dodaje kalorie na plus jak chce budowac, a ucinam jak chce redukowac i jako tako wszystko sie zgrywa jakos nie da sie niestety tego oszacować tak dokładnie wyjdzie i tak w praktyce jak na Ciebie dziala dana konfiguracja energetyczna, wiec testuj na zero, z pozniej podbijaj


Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2020-12-22 17:53:18
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 376
domer
To, że podstawowa przemiana materii (BMR/PPM) wynosi około 1800 kalorii, nie znaczy że wystarczy dodać 500 kalorii i budować masę mięśniową. Dochodzi tutaj kilka współczynników. Z tego też względu zapotrzebowanie kaloryczne należy liczyć z dokładnego wzoru. Polecam zapoznać się z nim w artykule przedstawionym poniżej:

https://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych-

Podstaw dane pod wzór, policz i wklej tutaj całość obliczeń. Zobaczymy jak to wygląda. Być może wyjdzie podobny wynik.


No z tego wzoru wyszla mi podstawa podobna jak na budujmase. Tam miałem 1873, a tutaj 1790. Potem zrobiłem obliczenia trening siłowy - 4 x 50 (4 razy w tygodniu po 50 minut) x 9 + EPOC (3x (7% z 1790 - 125,3) = 2 175

2175:7=310=2800
310-1790=2200kcal+800=3000
3000+300 = 3300 czyli mniej więcej tak jak podawalem z budujmasy na początku tematu - tam 3370, 70 wiexej

Trochę chaotycznie, ale na kartce wszystko dokładnie, sprawdzałem 2 razy, na pewno wyszło dobrze. 3300.

Tak więc do tego dodać te 300-400 kalorii tak do 3600-3700 i powinno być git chociaż dla mnie to dość dużo bo mi ogólnie jedzenie ciężko wchodzi, jestem raczej z tych co zjedzą rano tę jajecznicę, potem jakieś jabłko, mały obiadek i potem dopiero napchać się wieczorem :P No nic, będzie trzeba jakoś ogarnąć.




Zmieniony przez - luk933 w dniu 2020-12-22 18:28:06

Zmieniony przez - luk933 w dniu 2020-12-22 18:29:07

Zmieniony przez - luk933 w dniu 2020-12-22 18:55:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Skoro tak wychodzi z różnych źródeł, to tego bym się stosował. Osobiście zacząłbym właśnie od takiej ilości. Szczególnie, że jak sam wspominasz ciężko może być zjeść Tobie nawet taką ilość. Nie do końca rozumiem wcześniejsze Tobie zdanie na temat tego, że 3370 kalorii to będzie lipa. Co dokładnie miałeś na myśli pod tym stwierdzeniem? Skoro takie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, to dlaczego ma być lipa? Obserwujesz obwody ciała mierzone co jeden z dwa tygodnie rano na czczo i na podstawie ich reakcji ewentualnie korygujesz ilość kcal.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 376
domer
Nie do końca rozumiem wcześniejsze Tobie zdanie na temat tego, że 3370 kalorii to będzie lipa. Co dokładnie miałeś na myśli pod tym stwierdzeniem? Skoro takie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, to dlaczego ma być lipa? Obserwujesz obwody ciała mierzone co jeden z dwa tygodnie rano na czczo i na podstawie ich reakcji ewentualnie korygujesz ilość kcal.


Napisałem że jeśli będzie mniej niż 3370 które mi wyszły (bo żeby przybrać potrzebna nadwyżka do powiedzmy 3700) to dieta i wszystko inne będzie bez sensu bo:

Zasada 1: Nadwyżka kaloryczna.
Podstawowa zasada w okresie budowania masy mięśniowej. Nawet jeśli spełnisz wszystkie pozostałe, a tą pominiesz – nie licz na jakiekolwiek przyrosty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12099 Napisanych postów 160560 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234933
za bardzo skupiasz sie na tych wyliczeniach i kaloriach
to tylko suche liczny na papierku, organizm nie jest masyzna, ktora spala produkty zywnosciowe w doslownym sensie tego znaczenia i daje wynik w postaci kcal czy kJ, tutaj trzeba wziac poprawke na to, ze organizm w rozny sposob moze wykorzystac zjedzone skladniki i w rozny sposob pozyckac z nich makro i energie, wiec lepiej zaczac ze zbyt niskiego pulamu i dokladac w razie potrzeby niz za duzo zjesc na start i gromadzic niepotrzebna tkanke tluszczowa

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Jak już zostało wspomniane są to tylko teoretyczne obliczenia, które prawdopodobnie są mocno bliskie realiom, ale nie w każdym przypadku. Każdy z nas jest inny i czasami wychodzi w praktyce zupełnie coś innego. Z tego też względu praktyka i obserwacja organizmu będzie istotnym elementem korygowania kalorii niż składników odżywczych w diecie. Jeżeli obwody nie będą szły w górę, to dodasz około 200 kalorii. Jak z kolei obwód w pasie będzie szedł w górę dość mocno, to kalorie trzeba zmniejszyć lub zwiększyć aktywność fizyczną.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co robic

Następny temat

Kcal z oleju

WHEY premium