SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa..jak jest w koncu z ciężarem??

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1463

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2855 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24888
Mam pytanie, jezeli trenuje na mase to co jest najlepsze? Serie...
1) 4x12 ze stalym ciezarem
2) 4x12 ze zwiekszajacym sie ciezarem co 5kg
3) 1x12 , 1x10 , 1x8 , 1x6 i zwiekszajacym sie ciezarem co 5kg

Z gory dzieki pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
"Nigdy w pierwszej i drugiej serii nie "ciśnij" na maksa. Zostaw 1-4 powtórzenia rezerwy. Te seria mają Cię rozgrzać. "

zawsze myslalem ze rozgrzewka jest przed treningwime wlasicym i mozna dodac do golnej licznby serii 1-3 typowo rozgrzewkowe ale w seriach wlascicwych nie ma po co (cw. zlozone/podstawowe) przy masie / sile zostawiac rezerwy na nawet AZ 4 powt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najlepsze serie na mase to te co w pkt. 3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
a może ktoś wytłumaczyć dlaczego pkt 3 jest najlepszy ?

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moge wytłumaczyć jedynie tak, że kiedyś jako początkujący na forum czytałem jak ćwiczyć na mase i pojawiały sie wypowiedzi że najlepiej na mase jechać seriami 12/10/8/8. Powoli widac efekty to też radze koledze to samo na mase
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
no tyle to ja tez wiem ale chciałbym zeby jakis spec mi to bardziej rozwinoł;p

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2855 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24888
Znaczy ja robie zazwyczaj to co w punkcie 3 aprzy cwiczeniach np. przyciaganie drazka za glowe, ale na kaptury robie juz 4x12 i co 5 kilo wiecej, dlatego ze nie moge uniesc takiego ciezaru ktorym bym mogl zrobic kaptury 6 razy, a ten ktory moge uniesc to robie 12...wiec sam juz ine wiem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2855 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24888
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
" nie moge uniesc takiego ciezaru ktorym bym mogl zrobic kaptury 6 razy"

jesli wogule nie mozesz uniesc tego ciezaru to jak niby mialbys go uniesc 6 razy? cos tu nie czaje... nie mozesz wstac z hantlami czy jak? jesli przysiad robisz z mniejszym ciezarem niz kaptury to znaczy ze przy kapturach technike masz zerowa - sorry ale tak to widze... zaloz mniej i rob wolno i dokladnie - bedzie efekt

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 325 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12079
Dee-Jay
Pewnie to wiesz. Trzeci sposób jest najlepszy w ćwiczeniach złożonych typu wyciskania, przysiady, martwe ciągi, wiosłowania, uginania ramion ze sztangą itp. Natomiast w przypadku ćwiczeń izolowanych (rozpiętki, uginanie ramienia na modlitewniku itp.) stosuje się stały ciężar i stałą liczbę powtórzeń.

Nie w każdym ćwiczeniu stosuje się progresję ciężaru o 5 kg. Może ona być zarówno większa jak i mniejsza. Zależnie od ćwiczenia i możliwości (siły) ćwiczącego.
Np. 12*20kg, 10*25kg, 8*27,5kg, 6*30kg
lub 12*37kg, 10*47kg, 8*57kg, 6*62kg.

Nigdy w pierwszej i drugiej serii nie „ciśnij” na maksa. Zostaw 1-4 powtórzenia rezerwy. Te seria mają Cię rozgrzać. Dzięki temu będziesz w następnych seriach mocniejszy i nie złapiesz kontuzji.

Ciężar masz tak dobrać, żeby wykonać założoną liczbę powtórzeń poprawnie technicznie.
Poprawna technika daje o wiele więcej niż za duży ciężar.
Ewentualnie jak jesteś zaawansowany możesz oszukać w ostatnich 1-2 powtórzeniach ostatniej serii.

Pozdrawiam Stary Grizzly

Zmieniony przez - sobkr w dniu 2004-04-29 00:59:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2855 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24888
Dzieki wam. Chodzi mi o to ze ja robie kaptury podnoszac sztange a nie sztangielki a jest to 55kg w ostatniej serii i kaprtury robie bez problemu 6 razy tym ciezarem, ale nie moge obciazac kregoslupa wiec nie moge podniesc np 60-65kg chociaz tym ciezareem tez dalbym rade. O to chodzi jeszcze raz dzieki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
to jak Ty to podnosisz?? sorry ze sie tak czepiam ale chce pomoc... zadam jeszcze raz pytanie pomocnicze - jakim ciezarem robisz przysiad?

mysle ze teraz juz zalapiesz o co chodzi

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening-prośba o radę

Następny temat

Plecy????

WHEY premium