SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg problem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2503

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

18

Waga

85-90kg

Wzrost

183

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

około 2 lat z przerwami

Uprawiane inne sporty

piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

domowa siłka( drążek wyciąg ławka hantle )

Dieta

dieta jest :-)

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

bcaa olimpu

Ostatnio przerabiany plan

split

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad 90, martwy100 , wyciskanie 70
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 411
siema , mam problem z martwym ciagiem a dokładnie jak robię go z wyprostowanym kręgosłupem to maks mojego obciążenia jest 30kg, a jeśli z tzw. kocim grzbietem jest to obciążenie robocze ok90kg. można robić martwy ciag w tej drugiej wersji ? jeśli jest mi lepiej ???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
KOKSU987
gościu powiem ci jedno bym cię mógł dojść po tym forum ale mam " Szacun dla ludzi z ulicy " ...



- A ja Ci powiem tzn. napisze, ze wieje od Ciebie dziecinada.

PS. Jak masz zamiar robic MC z wykrzywionym kregoslupem to skoncz cwiczyc. Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 293 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3921
Według mnie lepiej zadbaj o technikę,żebyś sobie krzywdy nie zrobił a ciężar przyjdzie z czasem (tym bardziej przy tym ćwiczeniu uważaj)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 411
ale robiąc z prostymi plecami to praktycznie mięśni grzbietu nie czuję a przy wykrzywionym o wiele bardziej czuje plecy podczas ćwiczenia jak i po odłożeniu ciężaru... ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 411
Może też jest to spowodowane lekkim skrzywieniem kręgosłupa jakie mam od siedzenia za młodych lat przy kompie ale kumpel mi mówił że teraz to lekarz mi powie żebym robił jakieś ćwiczenia na piłkach itp. ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 293 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3921
No wiesz lekarzem nie jestem więc nic na ten temat nie będę się wypowiadał,ja bym jechał raczej technicznie tym bardziej,ze masz te lekkie skrzywienie kręgosłupa,ale poczekaj niech jeszcze ktoś się wypowie.

Powodzenia i pamiętaj technika ważniejsza jest od ciężaru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 411
rozumiem cię ale wyobraź sobie kogos kto na wyciągu ciągnie ok.70kg a za chwilę bierze sztangę 30kg. a poza tym lepiej mi się ćwiczy z tym lekkim skrzywieniem z dużym ciężarem mniej odczuwam prostowniki grzbietu... ale niech się może ekspert wypowie to będzie wiadomo....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 293 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3921
napisałeś "a poza tym lepiej mi się ćwiczy z tym lekkim skrzywieniem z dużym ciężarem mniej odczuwam prostowniki grzbietu..." no to źle jak je mniej odczuwasz to jest ćwiczenie właśnie na nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 611 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8306
nikt tutaj prawodopodobnie nie ma takich kompetencji, żeby ci mówic co bedzie dla ciebie lepsze przy krzywym kręgosłupie, a już na pewno nie przez internet. do lekarza.
wszystkie ćwiczenia masz wykonywać technicznie, bez względu na to że ci sie lepiej ćwiczy z kocim grzbietem,w pecziwnym wypadku zrobisz sobie poważną kontuzję, a kontuzje dolnych odcinków grzbietu należa do najgorszych.

Zmieniony przez - REDcamper w dniu 2012-05-05 12:52:46

trenuj tak, jakby każdy trening miał być ostatnim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 411
Ok ale można zamienić to ćwiczenie np. na wiosłowanie sztangą w opadzie lub w opadzie tułowia na ławce ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 461
można ale wiosłowanie jest lepsze na najszersze grzbietu a martwy głównie na prostowniki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mc robiony z kocim grzbietem jest wersją niepoprawną i prowadzi do kontuzji , a w dalszej drodze do kalectwa.
nie jest możliwe byś robił poprawnie 30 kg a nie poprawnie 90. przypuszczalnie nie potrafisz zrobić dobrze tego ćwiczenia stąd twój problem.
poproś intruktora na siłowni lub kogoś doświadczonego, aby Ci pokazał
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lekki plan tre. dla poczatkajucego

Następny temat

Split do oceny.

WHEY premium