SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MC i przysiad boso

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5577

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4386
Witam,

Są jakieś przeciwwskazania, aby wykonywać te ćwiczenia boso, ewentualnie w samych skarpetach?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
1. To kwestia indywidualna. Wybierz wersję, w której czujesz lepszą dźiwgnię. Najczeście jest to szerokośc barków lub nawet trochę szerszej.

2. Trudno powiedzieć, ale najczęściej przy szerokim rozstawie plecy i cały tylny łańcuch będzie pracował mocniej.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Witaj,
jedyne przeciwskazanie jakie może się pojawić w takim wypadku to ślizganie się Jeśli nie będziesz się ślizgać na bosaka to śmiało rób na bosaka MC bardzo wiele osób robi bez butów. 3boiści robią często w baletkach. Także jeśli podłoże zapewni przyczepność to smiało rób bez obuwia
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Kiedyś filmik oglądałem fizjoterapia hd i chłopaki nie polecali trenować bez obuwia ze względu na to że wtedy nic stopy nie trzyma i układ kostny się rozchodzi
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Martwy na bosaka robię od jakiegoś czasu i polecam. Maksymalnie skracasz drogę rąk do gryfu. Jeśli chodzi o przysiad to osobiście wolę mieć stabilniejszą kostke, a więc zawsze buty.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
ja jednak bylbym za obuwiem, zeby kostka byla stabilniejsza, jak wspominial ronie,
z martwym nieco inna historia, czasem lepiej czuc obciazenie, mozna wygenerowac na twardym nieco wieksza sile
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Duzo zawodników robi martwy boso. W przysiadzie sie z tym nie spotkałem, a to daje do myślenia


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-03-24 14:04:40
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4386
Dzisiaj zrobiłem przysiady w butach (adidasy z lekko podwyższoną podeszwą). No i było dosyć dziwnie :P
Zwykle po przysiadach czuję lekką pompę w prostownikach. Dzisiaj nie czułem praktycznie nic, tak jakby plecy w ogóle nie brały udziału w ćwiczeniach chociaż technika była taka jak wcześniej (nagrywałem). Jednakże nie czułem też większej pompy w nogach. Mam wrażenie, że trochę mocniej pracował brzuch, bo po treningu nóg robiłem spięcia brzucha i trenowało mi się ciężej niż zwykle. W ogóle jeśli chodzi o nogi to trening był jakby lżejszy, mimo że ciężary były takie jak zawsze. Szczerze, to z treningu wyszedłem trochę zły ;p

1. Jeśli chodzi o plecy - możliwe, że ich nie czułem właśnie z powodu butów? W ogóle, to dobrze, że plecy praktycznie nie były angażowane czy źle? A jeśli jest to spowodowane butami, to lepiej przy nich zostać czy zamienić na takie z płaską podeszwą?

2. Rozstaw nóg - wiem, że temat rzeka i każdy ma swoje preferencje, ale chodzi mi o pewną zależność. Dzisiaj robiłem 3 serie z rozstawem lekko szerszym niż barki i z rozstawem takim jak barki (może nawet trochę węższym). Ćwiczyło mi się praktycznie tak samo, nie czułem różnicy. Dla lepszej rozbudowy nóg jak i lepszego bezpieczeństwa (mniejsza szansa na kontuzję) lepiej ćwiczyć w rozstawie trochę szerszym niż barki czy węższym?

3. Drugie pytanie co do rozstawu - im szerszy rozstaw stóp tym plecy pracują mocniej czy mniej? Sądziłem, że przy węższym rozstawie będę miał bardziej wyprostowaną pozycję, ale wydaje mi się z nagrania, że byłem bardziej pochylony niż w szerszym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Ale mówimy tu o profesjonalnych butach z podniesioną podeszwą ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4386
ronie220
Ale mówimy tu o profesjonalnych butach z podniesioną podeszwą ?


Nie, to są buty do bieganie.
Coś w tym stylu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
W takich butach to się biega a nie siady robi, stopa ma przylegać jak najwiekszą powierzchnią, w biegach chodzi o co innego jak najmniejsza i języki zawijane, co powoduje bujanie.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Zdecydowanie to nie jest but do siadów.
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hantle 10kg

Następny temat

Ocena planu

WHEY premium