SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Linia przekazu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 50564

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
W poscie gdzie napisałem: "To co robia JKD wg mnie jest krzywdzące i to bardzo, dla sztuki walki Bruce'a Lee. " Miałem na mysli (oczywiście) to co robia JKD koncepcje wg mnie jest krzywdzące i to bardzo, dla sztuki walki Bruce'a Lee.

Michał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 55 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
Ok...moim zdaniem swój cel, już osiągnąłeś...wszyscy już znamy Twój punkt widzenia i Twoją drogę.
Nie napisałeś jednak czego oczekujesz po Nas...czytających...zrozumienia? poparcia??? czego???...napisz proszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 49
Ciekawy jest komentarz od jednego z uczni Łódzkej szkoły ''JKD'' przepraszam wrecz szokujacy jak dla mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Popieram w pełni wypowiedzi Michała i jestem pełen podziwu co do jego wiedzy na ten temat :)

Pełen to chyba jesteś wazeliny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
Ok,wystarczy tych bzdur. Michal chce przykladow na to,ze nie ma racji? Oto one, pasują jak ulał do postawy Michała i jemu podobnych:

Źródło - ulubiona książka Michała "Komentarze Bruce Lee na temat sztuk walki".
Str.9

"Jednak wcześniej jeszcze Bruce zdał sobie sprawę, że próba zawarcia wszelkich aspektów walki w słowach podobna jest próbie utrwalenia na papierze rzeczy WIECZNIE ŻYWEJ I ZMIENIAJĄCEJ SIĘ. Zaczął on dostrzegać,że grozi mu dokładnie coś przeciwnego niż to, co zamierzał opisać: Starajć się znaleźć formułę na najbardziej skuteczny sposób walki chciał stworzyc coś ,co aby było skutecznem musiało pozostać płynne. To było dylematem bruce'a.Bruce dostrzegł to niebezpieczeństwo i czuję,że teraz moja klej ostrzec przed nim czytelnika zanim zagłębi sie w lekturze:
1.Zapamietywanie i powtarzanie myśli Bruce'a nie zwiększa poziomu inteligencji.
2.Nikt nie jest w stanie nauczy c sue sztuki walki studiujac nauki z tej ksiazki.
3.Notatki zebrane w tym tomie nie powinny być traktowane jako Biblia sztuk walki,gdyż NIE ISTNIEJE JEDNA JEDYNA DROGA.JEST TYLKO DROGA, KTORA JEST SKUTECZNA W DANYM MOMENCIE.
4.Nie myśl, że to jest to - suma całej dzialalności Bruce Lee w sztukach walki.
5.Wiedza bez praktyki nie ma racji bytu.

Lina Lee Cadwell"

Str. 328

"Jeśli opanowałeś system kung fu,porzuc go i skieruj sie ku wyzszemu poziomowi rozwoju.Nie poprzestawaj na tym,czego sie do tej pory nauczyłeś.To jest jak z promem,ktorego pasazerowie chca przedostac sie przez rzeke.Kiedy jestes juz na drugim brzegu,nie zatrzymuj sie,Kontynuuj swoja podroz".

Str. 332

"Poszukiwanie stylu odmiennego od dotychczasowego systemu,to poddanie sie kolejnej rutynie"

Str. 54, według mnie najważniejszy cyctat:

"ZAŁOŻYCIEL JAKIEGOKOLWIEK STYLU KUNG FU MUSI BYC ZNACZNIE BARDZIEJ TWORCZY NIZ JAKIKOLWIEK PRZECIETNY CZLOWIEK,JESLI TO CO UDALO MU SIE STWORZYC NIE BEDZIE KONTUNUOWANE PRZEZ UCZNIOW ROWNIE TWORCZYCH JAK ICH MISTRZ,TO STYL TEN ULEGNIE TYLKO FORMALIZACJI I UTKNIE W SLEPYM ZAUŁKU.A WTEDY WSZELKI PRZEŁOM I POSTĘP STANIE SIĘ NIEMOŻLIWY"

Nobody's perfect. My name is Nobody.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
buczah by KO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2687 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52673
Ostatni cytat pozamiatał.

Wszystkich poza ptysiem oczywiście, bo ptyś lepiej od Bruce'a Lee wie co Bruce Lee miał na myśli

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
miliony ptysiów nie mogą się mylić
mam przeczucie, chłopcy, że znowu się zaczyna
a ja naszego dzielnego jantelegena już opłakałem i pożegnałem
teraz znowu coś zacytuje w odpowiedzi na pytanie o jego zdanie, napisze po żidowsku lub w innym pogańskim języku i znowu zrobi się wesoło


Zmieniony przez - Jodan w dniu 2009-02-05 23:42:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2071 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26544
Ptysia zaden cytat nie przekona.
Jak mu napisałem słowa bruce'a "Use no way as a way, use no limitation as a limitation" to i tak tak to pokretnie zinterpretował, że żal dupe ściska
A jak dla mnie to jest dobitny dowód na to, że Bruce nie chcial sie ograniczać, nie chciał jednorodnego stylu i chciał się rozwijać. Ale Michaś zna sie lepiej na psychice Bruce'a wiec go nikt nie przegada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Ale pamietajcie, fanatycy jak już nie mają logicznych argumentów, tworzą swoje, w które sami zaczynają wierzyć.
Czas pokaże ...

Niebo woła, ziemia przyciąga.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BBC z wizytą w uzbeckiej szkole zapasów klasycznych (wideo)

Następny temat

Dziewczyna i boks.

WHEY premium