SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Linia przekazu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 50459

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2071 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26544
podumowując- Michał pisał, że w JFJKD nie startuje się w zawodach, z takich i takich powodów, natomiast sparingi jak najbardziej są akceptowalne. I teraz kilka osób chce przyjechać, poznać na sobie skuteczność JFJKD w trakcie sparingów (które przecież są akceptowalne przez adeptów JFJKD) a Michał odmawia. Dlaczego? Czyżby sparingi były akceptowalne tylko w gronie kółka różańcowego JFJKD? Tylko gdy przeciwnik stoi w odwrotnej pozycji i walczy w ten sam sposób? Michał wyjaśnij mi to, bo nie moge zrozumieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
Na str 34 napisałem: "Co do sparringu, zapewne znacie termin "asshole", jesli mialbybyc to sparing w celu sprawdzenia samych siebie( nie walczy styl ale człowiek) to nie odmawiam( i napisalem kto chce sie ze mna skontaktowac to wie jak to zrobic...), a jesli ma byc to sparing na ktorym strace czas, bo niezaleznie od wyniku postawa coniektorych osob sie nie zmieni tzn, nadal beda ublizac mi i moim nauczycielom to taki sparring nie ma sensu bo cały czas beda zachowywac sie jak "assholes".

SoulReaver, jesli to pominales to nie wypowiadaj sie zanim czegos nie przeczytasz, czy tez przeczytasz niedokladnie.

Saida, ale czy ja mowie ze nie? Juz wam powiedzialem ze nie chodzi tu o skuteczne/nieskuteczne.... grappler tez moze miec wypracowana prace stop.... Ale co z tego? Napisalem tylko przyklad, ze poprzez prace stop trenujacy JKD moze uniknac np. double leg takedown, lub nie dopuscic do skrocenia dystnasu. WSZYSTKO ZALEZY OD WALCZACEGO, jaka ma prace stop. Ludzie z JKD ( nie wiem czy z Jeet Kuen), sa wytresowani do kontrolowania dystansu.



Michał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
Ponieważ niektóre "fakty" i wypowiedzi Michała dotyczące JKD nauczanego przez Dana Inosanto (domniemane dodawanie technik, mieszanie styli itp. głupoty) wprowadzają ludzi niezorientowanych w JKD w błąd, zdecydowałem się przypomnieć ten oto wywiad,który w jakieś części odnosi się również do tematyki linii przekazu:

https://www.sfd.pl/Guru_Dan_Inosanto-t90745.html

Nobody's perfect. My name is Nobody.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
Buczah, chcialbym zauwazyc ze dzienniki Bruce'a mowia cos zupelnie innego Bruce nie wyznaczył nikogo jako "spadkobierce" JKD.

Co do dodawania technik.... Jeśli uważasz że to głupoty w przekazie Inosanto to powiedz skad w filmie z BBC z 1970r. mowi ze Bruce zalecal mixowanie styli w jedno A poza tym to nie sa moje glupoty wejdz sobeie na strone Kenjiro i przeczytaj co twierdzi na temat JKD To samo mowil uczen W.A, ze JKD to mix wielu sztuk walki

Tak jest jesli chodzi o Jeet Kuen, idac dalej: "On czuł , że nazwa w jakiś sposób ogranicza sztukę. Ja nadal nauczam oryginalnego programu Brucea, który lubię nazywać "JF Gung Fu" lub metoda Gung Fu z JF. Ten system pochodzi od niego , ale ja także zapoznaję uczniów z filozofią JKD tak aby mogli doświadczać, poszukiwać i trenować - poprzez zgłębianie tylu styli ile chcą. Ten proces zaprowadzi ich do odkrycia powodu własnej ignorancji. Mówię tutaj o byciu praktykującym (ćwiczącym) JKD, a nie nauczycielem lub instruktorem. Cokolwiek wypłynie z tego procesu poszukiwania osobistego wyrazu jest osobistą prawdą nie moją i z pewnością nie Bruce'a."

To pochodzi z wywiadu, prawda? Z tym że to co nauczał Bruce to było JKD, a Jun Fan Gung Fu to cos zupelnie innego nie zaden system baza. Jednakze czy w tej wypowiedzi Inosanto nie mowi ze po zglebianiu innych styli i zmieszaniu tego z JKD nie powinno nazywac sie JKD Bruce'a? tylko Jego wlasna interpretacja sztuk walki? Dlatego pytam sie jeszcze raz skad w JKD wzielo sie Sambo, BJJ, Muay Thai, filipinskie sztuki walki? I dlaczego nadal nazywane jest to JKD? No i Bruce wydawał osobne certyfikaty dla tych ktorzy trenowali Jun Fan Gung Fu i dla ktorzy uczyli sie JKD

Pytanie, dlaczego Inosanto, naucza tylko Jun Fan Gung Fu? i mowi ze JKD to wylacznie trenowanie wielu innych styli?

Podczas gdy JKD, było i jest sztuka walki Bruce, czy nie jest to proba zmiany jablka w pomarancz?

Ciekawe rowniez skad Inosanto w pozniejszych etapach, wzial cos takiego jak podystemy Jun Fan Gung Fu, czy tez 27 roznych innych Jun Fan (sztuk walki), czy tez to co twierdzi Kenjiro ze JKD sklada sie z wybranych technik z ponad 200 roznych styli z calego swiata?


Czy to nie wy bierzecie slowa tego pana jako "jedyna objawiona prawde"? Ktora ni jak ma sie do faktycznego stanu rzeczy?

To jest tylko wierzcholek gory lodowej, 2 rzecz warta uwagi to to ze 10 maja 1973r. Bruce zaczynal zdjecia do Wejscia smoka, tam 2 krotnie zaslabl na planie, polecial do L.A na badania i wrocił na plan, poniewaz termin gonił, a "Gra śmierci wciąż była nieskończona).





Michal

Zmieniony przez - MichalJF w dniu 2009-02-24 19:05:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3350
Czyli twoim zdaniem sama praca stóp wystarczy do obrony przed obaleniem? To jest bardzo naiwne chyba ,że dla ciebie polega ona tzn. praca stóp na staniu 3 metry od przeciwnika i dźganiu go kijem. Z doświadczenia wiem o tym ,że dopiero pewna znajomość technik graplerskich i sprawdzenia jak to działa w praktyce daje nam pewne możliwości obrony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3377
Żeby dodać:
Co wiecej Kenjrio, napisał ze w JKD w tzw. kicking range Bruce zaczerpal kopniecia z Muay Thai, oto co mowi Inosanto: "Możesz odnaleźć, niektóre zasady JKD w Thai boxingu, Savate, Kali itd. i użyć podejścia JKD lub sposobu myślenia, aby pracować z technicznym materiałem tych sztuk - i to jest Ok. - ale to automatycznie nie czyni tych sztuk JKD. "

Również w tej czesci wywiadu mowi: "KALI TO NIE JKD". Szkoda tylko, że Inosanto mowi jedno a robi drugie.... A po latach twierdzil juz cos zupelnie innego. Jak widac te slowa przecza wszystkiemu co Inosanto mowi w wywiadzie z 1970r w BBC, no i przeczy slowom ludzi ktorzy mowia ze reprezentuja jego linie w Polsce.

Co wiecej, chcialbym zauważyć, że jednak mimo tego co Inosanto powiedział.... To wszystko co powiedział w wywiadzie zostało zaprzeczone przez Niego samego w tym wywiadzie:

http://crackle.com/c/Sports/Martial_Arts_Documentary_1980/2061666/#tra=clickthrough 


Poza tym, Jun Fan Jeet Kune Do to trenowanie sztuki walki Bruce'a Lee, technik ktorych nauczał i trenował Bruce właśnie jako Jeet Kune Do ( Nie Jun Fan Gung Fu).

Jeet Kune Do koncepcje czyli to co naucza Inosanto, to mowienie ze JKD to tylko koncepcja w ktorej chodzi o to zeby trenowac jak najwiecej styli zmixowanych w jedno, mowia ze podstawa do tego jest Jun Fan Gung Fu.


Emerson, jesli nie walczysz na ringu ani w klatce to na chlopski rozum, pomysl nie musisz dopuscic do skrocenia dystansu.




Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2071 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26544
"Emerson, jesli nie walczysz na ringu ani w klatce to na chlopski rozum, pomysl nie musisz dopuscic do skrocenia dystansu" -> wszyscy stójkowi cwaniakujący wymiatacze tak mówią, do czasu pierwszego sparingu z dobrym grapplerem. No ale ty się nie sparujesz z grapplerami wiec pozostaje ci tylko teoretyzowanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
"Buczah, chcialbym zauwazyc ze dzienniki Bruce'a mowia cos zupelnie innego Bruce nie wyznaczył nikogo jako "spadkobierce" JKD."

Również jestem zdanie,że nie ma kogos takiego jak spadkobierca JKD, choćby ze względu na to, że JKD nie jest stylem. Są uczniowie tacy jak Dan Inosanto, Ted Wong, którzy przekazują to co ich Bruce nauczył.

"Co do dodawania technik.... Jeśli uważasz że to głupoty w przekazie Inosanto to powiedz skad w filmie z BBC z 1970r. mowi ze Bruce zalecal mixowanie styli w jedno A poza tym to nie sa moje glupoty wejdz sobie na strone Kenjiro i przeczytaj co twierdzi na temat JKD To samo mowil uczen W.A, ze JKD to mix wielu sztuk walki."

Dan Inosanto w wielu wywiadach podkreślał,że nie można mieszać sztuk walk i nazywać to JKD.Przykład z przytoczonego wywiadu:

"Mógłbym wyrazić niektóre zasady JKD używając technik Kali, ale kiedy nauczam Kali nie mówię że uczę JKD, ponieważ Kali nie jest JKD.
Możesz odnaleźć, niektóre zasady JKD w Thai boxingu, Savate, Kali itd. i użyć podejścia JKD lub sposobu myślenia, aby pracować z technicznym materiałem tych sztuk - i to jest Ok. - ale to automatycznie nie czyni tych sztuk JKD."


Jeśli chodzi o wywiad w BBC, to ja nie zrozumiałem tego co mówił Dan jako by mówił o mieszaniu sztuk walki. Weź pod uwagę,że dziennikarz, ktory przeprowadzał z nim wywiad nie był ekspertem w sztukach walki,a takiemu człowiekowi cieżko wytłumaczyć coś tak trudnego jak to czym jest JKD. Być może dlatego słowa Daniela nie są dobrze rozumiane.Jak mówiłem wcześniej w wielu wywiadach, które miałem okazję czytać Dan Inosanto jasno podkreśla,że nie JKD nie jest połączeniem jednej sztuki walki z inną.

Myślę,że sprawa wygląda podobnie jeśli chodzi o sposób przedstawienia zainteresowanym tematyką JKD tego czym jest,a czym nie jest na stronach innych instruktorów. Zrozumienie JKD przychodzi wraz z treningiem. Sytuacja analogicznie odnosi sie do Ciebie,kiedy to zarzucasz innym,że nie rozumieją tego co piszesz,chociażby dlatego,że footwork jest inny niż w innych sztukach walki i nie można mieć pretensji,że nie wszyscy odrazu wiedzą o co chodzi jeśli piszesz o kontroli dystansu.

"To pochodzi z wywiadu, prawda? Z tym że to co nauczał Bruce to było JKD, a Jun Fan Gung Fu to cos zupelnie innego nie zaden system baza. Jednakze czy w tej wypowiedzi Inosanto nie mowi ze po zglebianiu innych styli i zmieszaniu tego z JKD nie powinno nazywac sie JKD Bruce'a? tylko Jego wlasna interpretacja sztuk walki? Dlatego pytam sie jeszcze raz skad w JKD wzielo sie Sambo, BJJ, Muay Thai, filipinskie sztuki walki? I dlaczego nadal nazywane jest to JKD?"


Odpowiedz zawarłem wyżej, ktoś widocznie wprowadził Cię w błąd. Jeśli chodzi o JF Gung Fu to cytuję:

"Pyt. Czy są jakiekolwiek różnice pomiędzy JF Gung Fu, a JKD?

D.I. Tak. JF Gung Fu było systemem stworzonym przed JKD.
Był to podstawowy system jakiego nauczał w Seattle i Oakland.
Na początku 1966 roku, pomimo, iż podwaliny zostały stworzone w latach wcześniejszych rozpoczął dostosowywanie pracy nóg, postawy oraz kątów w technikach do takiego stopnia, który nie przypominał już wing chun, a 68r po dodaniu oraz odjęciu metod jego Jun Fan stworzył drogę przechwytującej pięści lub też JKD."


Jak widać nigdzie nie ma mowy o tym jakoby JF Gung Fu był systemem bazowym.

"Ciekawe rowniez skad Inosanto w pozniejszych etapach, wzial cos takiego jak podystemy Jun Fan Gung Fu, czy tez 27 roznych innych Jun Fan (sztuk walki), czy tez to co twierdzi Kenjiro ze JKD sklada sie z wybranych technik z ponad 200 roznych styli z calego swiata?"


Myślę,że podział, o którym piszesz jest podziałem umownym, powstałym na potrzeby stworzenia odpowiedniego programu treningowego.Jednak by dowiedzieć się jak jest naprawde trzeba by zapytac samego Inosanto. Jeśli chodzi o te 200 technik również traktuję to jako skrót myślowy dla ludzi nie trenujacych JKD, chodzi tu zapewnie o badanie technik pod wzgledem przydatnosci w JKD. Każdy kto trenuje doskonale wie,że nie nie można połączyć np. Tai Jutsu z Thai Boxingiem, bo to 2 różne style.

"Czy to nie wy bierzecie slowa tego pana jako "jedyna objawiona prawde"? Ktora nie jak ma sie do faktycznego stanu rzeczy? "

Przeczytaj wywiad ze zrozumieniem. Myślę, że to Ty traktujesz słowa Teda Wonga jako prawdę objawioną. Moim osobistym zdaniem oboje mówią o tym samym, a podziały są sztucznie stwarzane przez niekórym osobników z potrzeb komercyjnych.

Nobody's perfect. My name is Nobody.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
"Również w tej czesci wywiadu mowi: "KALI TO NIE JKD". Szkoda tylko, że Inosanto mowi jedno a robi drugie.... A po latach twierdzil juz cos zupelnie innego. Jak widac te slowa przecza wszystkiemu co Inosanto mowi w wywiadzie z 1970r w BBC, no i przeczy slowom ludzi ktorzy mowia ze reprezentuja jego linie w Polsce."

Skad wiesz? Byłeś w L.A w Inosanto Academy? Ja wiem od osoby, która tam trenowała, że istnieje wyraźny podział na FMA, JKD, Thai Boxing...Są to osobne zajęcia prowadzone w różnych godzinach.

Nobody's perfect. My name is Nobody.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
"wszyscy stójkowi cwaniakujący wymiatacze tak mówią, do czasu pierwszego sparingu z dobrym grapplerem. No ale ty się nie sparujesz z grapplerami wiec pozostaje ci tylko teoretyzowanie."

Niedawno ogłądałem jedną z walk UFC (cholercia,nie pamietam kto z kim ), w której to grappler wystepował przeciwko karatece. Walka pokazała,że można skutecznie bronić się przez sprowadzeniami, grappler przegram z kretesem gdyż był zmuszony do walki w stójce. Jednak by być takim "stójkowym cwaniakującym wymiataczem" potrzeba lat treningów i sparingów z wymiataczami grapplerami .

Co do kontroli dystansu, to niestety nie zawsze mamy tyle miejsca by ten dystans sobie wypracować i nie dać się sprowadzić

Zmieniony przez - buczah w dniu 2009-02-24 20:07:18

Nobody's perfect. My name is Nobody.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

BBC z wizytą w uzbeckiej szkole zapasów klasycznych (wideo)

Następny temat

Dziewczyna i boks.

WHEY premium