SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leczenie kanałowe

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 262605

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 213
mialem mala czarna plamke na zebie czaisz praktycznie nie widoczna przy rozmowei z kims do****** ja ja dopatrzylme w lusterku i poszlem do dentysty zeby mi zaleczyl 50 zl frajerowi dalem a ta lajza mi tak zaleczyla ze pozniej po jakims 2 miesiacach tak mnie nawalal ze szok ale wtedy bylemzagranica i nomrlanie zab martwy byl juz i dalejleczenie kanalowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Jak dentysta dobrze zatruje to powinno być bezbolesne.
Raz w zyciu zdarzyło mi się że gościu spartaczył, i był to autentycznie koszmar - jakby wbijanie igły w żywa tkankę przez pól godziny, a tamten osioł jeszcze mi wmawiał, że mnie nic nie boli, bo nie ma prawa
Potem miałam kanałowe jeszcze dwa razy, bo niestety mam ząb ściśle przy zębie i często nie widać, jak się zaczyna próchnica. Oczywiscie byłam juz u innych lekarzy, kompletnie nic nie czułam.
1

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 325
Prawie zakończyłam leczenie kanałowe zeba. Niestety jest to górna jaedynka. jak juz kiedys pisalam była ona złamana w dzieciństwie i dosztukowana. teraz ,,umarła''.pani dentystka powiedziala ze zabek bedzie dalej mi służył. i ze nie trzeba robic koronki. tylko że zciemnieje ale to można wybielic.
Moje pytanie jest takie bo zauwazylam juz ze zab jest odrobne ciemniejszy, czy wystarczy jednorazowe wybielanie czy trzeba je czesto powtarzac? podobno martwe zeby robia sie bardzo ciemne. jak to jest? moze lepiej zrobic ta koronke czy narazie wybielic. jeszcze bede rozmawiala z dentysta ale narazie chce sie poradzic osób ktore maja martwe zeby.
napewno nie moge chodzic z szarym zebem i to jeszcze tak widocznym. samo poczucie komfortu jak i praca, kontakt z ludzmi....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 246 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1169
ja jestem w trakcie leczenia i tez moj zab zmienia kolorek na ciemny ale dentystka powiedziala ze mi go wypelni czyms >!? jeszcze nie wiem czym bede to mial na nastepnej wizycie :D:D ale mam wrazenie ze tego zeba przy kazdej wizycie robi mi sie coraz mniej i zeby mi sie nei ukruszyl bo bedzie lipa heheh
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 325
mam jeszcze jedno pytanie. troche sie martwie. umarla mi jedynka bo byla zlamana. podobno kazdy zab z plaba czy niewielkim ukruszeniem badz rysa moze zaczac umierac. moze zrobic sie ropa przy korzeniu zdrowego zeba i tez trzeba leczyc kanalowo. jak to jest. mam 5 plab , w dwoch 6 1/3 to plaby czyli ubytki wieksze niz w jedynce ktora jest martwa. czy to znaczy ze za pare lat tez beda one musialy byc leczone kanalowo. mozna jakos temu zapobiec???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2952
HEJO biedaki :) moja historia jest taka:

pewnego pazdziernikowego dnia poszlam do prywatnej pani doktor i jej super gabinetu z dziura w zebie... wyborowala zalozyla plabe i ok wszystko dzialo sie na znieczoleniu. Po powrocie do domu gdy znieczulenie przestalo dzialac zab bola choc wczesniej nie bolal myslalam ze to z racji tego iz dziura byla gleboka i moze jeszcze byc wrAZLIWY. W konsekwencji po msc poszlam do najlepszej prywatnej kliniki u mnie w miescie i panie doktor 5 dni temu poraz pierwszy wykonala 1 etap kanalowego leczenia- tak sie okazalo ze tylko to juz teraz jest mozliwe.... a dzis bylam 2 raz i okazalo sie ze jeszcze 2 kanaly sa niedrozne cos tam mi jakis plyn wstrzyknela zaknela zeba i wyslala do domciu. Mam sie stawic planowo za tydzien ale dzis zaraz po wizycie okazalo sie ze cos z pod tego zamkniecia wycieka wydaje mi sie ze to ten plyn... i mam pytanie czy w takim razie wlasnie ten plyn ma za zadanie truc te dwa kanaly zeby je udroznic ?????
jutro ide stawic sie jeszcze raz zeby sprawdzila co to tam wylewa sie :) aha moj koszt leczenia kanalowego 600zl <lol>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3
hej!ja to w sumie poszłam dzisiaj do dentysty (rejestrując się z duzym wyprzedzeniem) po to, aby wypełnic ubytek, który wcześniej wyleciał mi w bliżej nieokreślonych okolicznościach;) Dentysta obejrzał moje zęby i stwierdził,że powinnam mieć leczenie kanałowe.Tak w ogóle to powiedział jedno fajne zdanie "stomatolog leczy albo szybko albo dokładnie". Czyli jeżeli zgodziłąbym się na to pierwsze to poprostu wstawił mi tą plombę (tak zrobiłby to poprzedni stomatolog, do którego chodziałm prywatnie). ja jednak, z pewną rezerwą i przerażeniem w oczach, wybrałam leczenie kanałowe;) Suma sumarum to mnie nie bolało, bo dostałam znieczulenie, później dopiero jak znieczulenie przestało działac to trochę ząb pobolewał, ale wzięłam tabsa i jest okNiestey, następny etap leczenia czeka mnie dopiero za 1,5 miecha, bo takie u nas kolejki do dentysty. A juz chciałabym mieć to za sobą. Cały koszt tych etapów leczenia wyniesie mnie 180 zł (no chyba, że coś jeszcze się stanie)Martwią mnie tylko te zdania o zmnianie koloru zęba jak sie staje martwy.Ale się rozpisałam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 77 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3225
Też miałem swojego czasu leczonego kanałowo zęba i nie było to nic bolesnego ;) Tzn. nacierpiałem się trochę z tego powodu, ale nie było to ogromny ból o jakim niektórzy piszą. Co do szorowania po kości to faktycznie przyjemne to nie było, szczególnie że pani doktor nie mogła sobie poradzić z jednym z moich kanałów :D (jakiś pogmatwany). Nie masz się czego bać, krzywda Ci się nie stanie. U mnie ząb nie zmienił koloru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 54
tyaa...a ja wczoraj byłam u dentysty i powiedziała mi że konieczne jest leczenie kanałowe. Naszczescie dała jakies szanse i wsadziła mi jakis tlenek cynku ( nie mam zielonego pojecia co to jest) ale powiedziala ze max 10% szans ze uratuje mi tego zęba. słyszałam że bardzo boli te kanałowe a ja boje sie głupiego zwykłego wiercenia =/ moj kumpel z klasy powiedział ze płakał przy tym wiec ogolnie fajnie.I ile mniej wiecej kosztuje te leczenie kanałowe?
Jak ktos wie co to jest ten tlene cynku jak dziala itp. to plz o odp :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 860 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3890
ostatni raz u dentysty bylem 5 lat temu na plombowaniu ale nie bola mnie zeby od tego czasu.
ale po przeczytaniu waszych postow chyba zaryzykuje i zapisze sie na przeglad uzebienia bo mnie troche to przeraza to co zescie tutaj napisali


btw do znawcow stomatologii.
miedzy 6 a 8 zebem na dole nie mam 7 zeba. tzn on jest odsloniety czesciowo ale nie wyszedl do poziomu pozostalych tylko siedzi jakby w dziasle i gora zeba jest na rozni z dziaslem? co to takiego sie dzieje z moim 7 zebem?

"jedynym usprawiedliwieniem bzykania jest to, że jest się pszczołą"

Vince Taylor http://www.sfd.pl/temat287458/ 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skecona kostka?

Następny temat

W jakiej kolejności używać?

WHEY premium