SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leczenie kanałowe

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 262615

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 74 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 213
alimakxD
Boli Cię szczęka bo to jest bolesność pourazowa (wyciągał nerw i go usunął .........albo i nie usunął i boli Cię), na nastepna wizytę idź i powiedz lekarzowi że miałam/łem takie i takie objawy po leczeniu.

soltys88
można jeść zębem zatrutym jeśli lekarz dobrze wstawił fleczera.......a z tym martwym zębem czytaj wyżej (lekarz mógł nie usunąć nerwu, albo jest bolesność pozabiegowa).

Zmieniony przez - poziomka00 w dniu 2009-05-21 19:08:46

Ilona

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6
Wydaje mi się że lepiej nie jeść tą stroną..to jest delikatne...i po co narobiż sobie biedy jak wypadnie...:)

Niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
poziomka tzn jestem po pierwsze wizycie zatrucia takze nerwu nie mial prawa usuwac jeszce chyba...
co do jedzenia to oszczedzam ta strone wlasnie boje sie zeby nie wypadlo, szkoda mi troche czasu na te wizyty, chce juz miec z glowy
dzieki poziomka dzieki Ewelus
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 82
Ja jestem 2 miesiace po leczeniu ;] nic mnie nie bolalo... mialam martwe zeby ;/.
Jak tak patrze widze, ze niektorzy maja umierajace ząbki ;/ no to dodam, ze kiedy tak jest powinni poprosic lekarza o "zmrazacz" do sprawdzenia ich zywotnosci, aby dowidziec sie czy nadaje sie juz do kanalowego... Przygotujcie sie wtedy na bol (mozna go zniesc)bo oznacza to, ze ząb jest żywy. Martwy ząb, tzn szary, czarny lub poprostu ciemniejszy od innych.
heh, teraz sie wymadrzam, a pol roku temu... umieralam ze strachu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48
A ja mam taką sprawę.
Ostatnio bolał mnie ząb, więc wybrałem się do dentysty. Powiedział, że jest spora dziura w zębie i spróbuje coś podziałać. Powiercił trochę, pogrzebał i założył na zęba jakieś lekarstwo. Potem powiedział, że jeżeli ząb będzie nadal bolał to trzeba lecieć zrobić zdjęcie i leczyć kanałowo, a jeżeli nie to za 2 miesiące usunąć to lekarstwo i zęba wypełnić.
No więc zastanawiam się co robić, bo tu sesja i nie mam czasu na latanie niepotrzebne.. Ząb już mnie nie boli w sumie. Zwykle miałem wieczorem niezły hardcore, a teraz spokój. Ale nadal jest reakcja na zimne napoje (np.), choć na pewno nie taka jak wcześniej. Więc zastanawiam się czy iść do dentysty z tym, czy to jest wszystko w porządku i tak to właśnie powinno działać..

jeśli ktoś coś wie na ten temat to będę wdzięczny za odpowiedź :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 74 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 213
Ząb reaguje na zimno bo jest żywy i to jest normalne, jakby był wyleczony kanałowo to nie czuł byś tego, w Twoim przypadku trzeba go wyleczyć bo ból może wrócić.

Ilona

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 0
Dziś wróciłam od dentysty, popatrzył na ząbek i stwierdził, że jest do leczenia kanałowego. Dał znieczulenie i zaczął coś tam grzebać. Wziął jakieś igły i szorował. Jak bolało to dokładał znieczulenia tak, żebym nic nie czuła, bo musiał chyba ten nerw wyjąć. Poczyścił, poszorował, założył felczer, ale jak go zapytałam czy truć będzie, odpowiedział, że nie. I na kolejne czyszczenie za tydzień. Oczywiście coś wpuścił w te kanały i tyle. Nic nie bolało :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
hej, właśnie jestem po pierwszej wizycie leczenia kanałowego i mam pytanie, czy na następnych także będę miała "wiercenie" zęba, ? na czym to polega?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1
Mnie ostatnimi dniami strasznie bolą przednie zęby !! i sie b. boje ze bede musiala miec kanalowe i szczerze mowiac boje sie nawet isc do dentysty ( ale MUSZE ) po waszych wypowiedziach jestem wystraszona ze to bedzie bolec. a slyszalam ze po zatruciu i "umarciu" zęba on robi sie brązowa tzn. ciemnie i sie odróznia od pozostalych !! :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 82
Syl.: ja miałam leczone przednie zęby (nie z zaniedbania[!])i mają normalny kolor. Ja radze Ci iść do dobrego dentysty z nowoczesnym sprzętem i to jak najszybciej!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skecona kostka?

Następny temat

W jakiej kolejności używać?

WHEY premium