SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leczenie kanałowe

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 262599

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
jestem już po 3 wizycie. Na pierwszej wizycie zaczął mi wiercić i założył mi trutkę. KOlejna wizytę miałam za miesiąc. Gdy już nadszedł okazało się że zatruł się tylko 1 nerw z 3 i tego zatrutego nerwa zaczął mi wyrywać ;/// bolało jak cholera. w końcu skończył i założył następna trutkę i zapisał mnie na następna wizytę. Na następny dzień bolało mnie to zatruwanie jak jasna cholera [był to piątek] a w sobotę i w niedziele bolał mnie tylko jak go dotykałam górnym zębem . Gdy nadszedł czas 3 wizyty strasznie się bałam no i zaczął mi wbijać te igły, przez około 1 godz ale nie bolało na szczęście XD. Wypełnił mi kanały i włożył coś tam jeszcze założył fleczek i na zrobienie plomby zapisał mnie na 8 września :///////. Teraz mnie boli trochę ten ząb, najbardziej jak go dotykam, ale mam nadzieje ze za parę dni już przestanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15
Większość z Was się boi bólu przy leczeniu kanałowym. Otóż dobrze zrobione leczenie kanałowe nie boli. Warunek: dentysta musi mieć sprzęt. Do dobrego znieczulenia służy aparacik, który nazywa się The Wand. Podawanie znieczulenia jest sterowane mikroprocesorem, a igła jest mikroskopijna. Nowoczesne leczenie kanałowe wykonuje się bez trucia, na jednej wizycie. Przeszedłem to dwa razy, gdyby nie to, że dentysta majstrował mi przy twarzy, to mógłbym czytać gazetę i się niczym nie przejmować. 45 minut i ząb wyleczony i wypełniony.
Tutaj parę filmików i artykuł na ten temat:
http://www.endodoncja.pl/filmy.html
http://www.poradynazdrowie.pl/bezbolesne-leczenie-kanalowe.html

Zdrówko!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1
A moja dentystka zatruła zęba i poszła na urlop. Kazała kogoś znaleźć i leczyć kanałowo. No więc znalazłam, dzisiaj miałam pierwszą wizytę u nowego stomatologa. Powiercił, udrożnił kanały (bolało jak nigdy nic) i dołożył tej mazi co to zatruwa. Pytał czy chcę znieczulenie ze cztery razy, a ja dzienie "nie terzeba". A teraz tak boli, że chce mi się płakać i żałuję, że nie mam znieczulenia... A ibuprom max nie pomaga. Następna wizyta za 10 dni. Zwariuję jak nie przestanie boleć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 607 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7670
Dziś miałem chyba pierwszy etap. Przeczytałem dwie strony, poszedłem umyć zęby i nawet nie mam zamiaru czytać pozostałych, bo dobijacie człowieka
1

.....Audi,Vide,Sile....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6
Witam.
W czwartek dowiedziałam się że musze leczyć ząb kanałowo (dolny, przedni). Będzie to mój pierwszy ząb tak leczony więc mam kilka pytań. Na pierwszej wizycie miałam zatrucie zęba, dentystka mówiła, że będe odczuwać ból przez całą noc bądź kilka godzin po wizycie. Niestety lub stety nie poczułam żadego bólu, co to może oznaczać? Czy jest coś nie tak? Kolejne moje pytanie dotyczy bólu, czy następne wizyty będą bardzo bolesne? Ile trwa wyleczenie całkowicie chorego zęba? Czy jest możliwość, że nie da się już "uratować" zęba i jest konieczność wyrwania? Czy to prawda, że po jakimś czasie dany ząb zmienia swój kolor? Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą odpowiedź
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 67
Orientujecie się może czy jeśli zęby mnie nie bolą a nie mam żadnych urazów mechanicznych to mogę mieć leczenie kanałowe? Pytam, bo za 10 dni idę do dentysty i trochę się boję...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
Witam! Jestem po drugiej wizycie leczenia kanałowego. Na pierwszej wizycie ząb (górny ostatni) został zatruty, bolało, ale po zażyciu ketonalu ból był do zniesienia, najlepiej wtedy położyć się spać, żeby ten ból 'przespać' ;) Na drugi dzień też jeszcze trochę ćmiło, ale tak jak wspomniałam, ból naprawdę jest do wytrzymania spokojnie. Dzisiaj ząb zaczął mnie pobolewać i powiedziałam o tym lekarce, to stwierdziła, że ząb może nie być do końca zatruty, ale i tak można przeprowadzić leczenie kanałowe ze znieczuleniem. Dostałam znieczulenie, nie czułam połowy twarzy, ale kompletnie nic nie bolało! Tylko teraz kiedy znieczulenie zelżało trochę boli - a przeczytałam w internecie, że taki efekt jest możliwy, więc się trochę uspokoiłam. Mam nadzieję, że wkrótce przestanie. Lekarka założyła mi fleczer i kazała zrobić zdjęcie, bo jakiś kanał jest wykrzywiony czy coś. Mam nadzieję, że na następnej wizycie mi już to wypełni i wszystko będzie okay. Dodam jeszcze, że 18 lat kończę dopiero pod koniec 2010roku, także leczenie kanałowe mam za darmo!! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14
Halo , chciałem się wypowiedzieć ogólnie na temat znieczuleń....

Tomasz Sceptyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 201
Witam was i ja ;)

Co do pierwszej wizyty i zatruwania wam nie odpowiem bo było to dość dawno ;)

Lecz mam do was inne pytanie związane z leczenie m kanałowym

A więc jestem w trakcie leczenia zęba "26", dziura była ogromna.
Ząb zatruty i wiercenie nie boli, dostałem tydzień temu Fletchera(fleczer) nosiłem go tydzień i ścianka zewnętrza zęba zniknęła (musiałem połknąć przy jedzeniu ;p )

żeby to jakoś poukładać... skruszenie ścianki to bardziej wina zbyt długiego otwarcia zęba.

Pytanie

Ile kosztuje odbudowanie ścianki zęba i czy można zrobić to na fundusz ?
Lekarz doradził aby zrobić to za pomocą włókna szklanego a koszt to ok 350zl.... dziękuje;/
w dodatku dostałem formularz a raczej zgodę na leczenie ENDODENTYCZNE gdzie trzeba wykonać min. 2 zdjęcia rentgenowskie (koszt 1 to ok. 30zł) + znieczulenia także 30zł.

Zmieniony przez - Aggress w dniu 2010-02-17 17:13:14

Matt Hughes

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10
Ello ello. Byłem u dentysty, powiercił mi w jedynce, coś tam nawtykał, kiepsko zakleił i po wizycie. Dzis jest trzeci dzień i wczoraj poczułem jakby mi się coś wylewało z tego zęba/z tej dziurki. Słodkawe to jest, jak się zassę to czuje tą słodkość na języku. Piszę do was bo czuję cholerny dyskomfort i wkur***. Proszę powiedzcie mi co to jest to słodkie "coś." Dentysta nic mi szczególnego nie mówił, nie mowił co robi, co wkłada, nie mówił żeby nie jeść itd. Tak o niczym wyszedłem od tego gostka. A raczej z dziurą w zębie...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skecona kostka?

Następny temat

W jakiej kolejności używać?

WHEY premium