SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leczenie kanałowe

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 262598

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24
Witam. Mam co prawda 14 lat, ale moje zęby już mi dokuczają .
Dolna szóstka zaczęła boleć, więc zdecydowałam się pójść do dentystki. Byłam wczoraj. nie dostałam żadnego znieczulenia. nawet mnie nic nie bolało. Zaczęła wiercić, po czym wepchnęła mi do buzi około ośmiu wacików. Następnie zaczęła wyrównywać zęba. powiedziała że jest tam miękko i nie wie co tam się dzieje, więc na razie włoży mi tylko ...(nie pamiętam co) i za miesiąc przyjdę i zobaczy czy będzie potrzeba robienia leczenia kanałowego. chyba że zacznie mnie ząb na nowo boleć to mam przyjść wcześniej. ponownie przemyła mi wcześniej wywierconą dziurkę i włożyła tak jakąś białą masę (fleczer?) . Nie mogłam jeść przez 30 minut.
Ząb od wczoraj mnie nie zabolał ani razu.

Czy jeśli zdarzy się (nie daj boże) sytuacja, kiedy jednak zacznie boleć, będzie to świadczyło o potrzebie zastosowania leczenia kanałowego?

I jeszcze jedno przy myciu zębów bardzo boję się, żeby nie zdrapać szczoteczką tej masy, czy mam myć go normalnie czy o wiele ostrożniej i delikatniej niż pozostałe ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7
Słuchajcie... Zęba zatruwanego miałem w połowie października 2011 roku. Trucizna puściła na początku grudnia 2011 r, bolało jak diabli. Nie miałem hajsu na leczenie wiec poszedlem do publicznego zeby mi jeszcze raz zatrul. Nie zatrul mi tylko oczyscil czy cos tam (styczen). Teraz na poniedziałek 27 lutego 2012 jestem umowiony u prywatnego na kanalowe... Tu kazdy pisze o zatruwaniu jak u mnie to bylo 4 miesiace temu. Wiec co teraz bedzie robic??? Wie ktos? Bez ztrucia boli... Ku*wa dziwna sytuacja nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Wyjaśnij wszystko dentyście. Będzie wiedział, co ma robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41
Witam, chodzę od 3 tyg do dentysty na leczenie zębów. Wszystko na NFZ więc do tej pory się nie martwiłem. Ale dzisiaj byłem na wizycie i zaczęła mi robić dwie 7. W jednej okazało się że trzeba będzie ją leczyć kanałowo.. no więc zrobiła mi jedną normalnie i drugą nawierciła i zatruła jak to kanałowo się leczy oraz umówiła mnie za 2 tyg na dokończenie kanału ale już u innego lekarza.
Teraz czytam że NFZ leczy za darmo zęby kanałowo tylko 1-3, ale Pani stomatolog nic mi nie wspomniała o żadnej opłacie za ten ząb teraz czy za tydzień i normalnie mi go dzisiaj zatruła. Dlatego chciałem się tutaj dowiedzieć czy to będzie coś kosztować czy nie? Jak tak to ile ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
Nie będzie nic. :) Jeśli nie bierze za to kasy to jej problem.:) Płacisz przed albo po wizycie.:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41
No właśnie dlatego boję się zęby mi ten drugi Lekarz nagle po wizycie za 2 tygodnie nie powiedział że 300zł się należy bo padnę;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Mysle ,ze to moze byc platna usluga.

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 1720 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22401
To co prawda nie moja działka ale z tego co pamietam w zeszłym roku była jakaś zmiana i kanałowo na NFZ mozna leczyć tylko od jedynek do trójek czyli 12 zębów.Reszta za kaske.Wyjatkiem sa kobiety w ciazy i w połogu.Sprawdze wieczoraem ale chyba tak bedze.

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 50 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11
Leczenie kanałowe stosuje się w sytuacji, gdy dojdzie do zapalenia miazgi. Polega na usunięciu chorej miazgi zęba, a następnie, po oczyszczeniu i opracowaniu kanałów, wypełnieniu ich odpowiednim materiałem. Dzięki temu nie mogą się w nich rozwijać bakterie, a ząb, chociaż martwy, może jeszcze przez wiele lat spełniać swoja rolę.

Edit: Niedawno napisałem dokładny poradnik - może komuś się przyda http://www.tarabula.com/leczenie-kanalowe-wroclaw

Zmieniony przez - tarabule w dniu 2014-04-27 11:18:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10
Nie polecam leczenia kanałowego trucizną. Teraz mam takowe i tak napieprza że nawet jeść i ruszać buzią się nie da. To pierwszy ząb z takim powikłaniem. Trutka w czwartek o 13 włożona a jest niedziela wieczór. Wydłubałem fleczer i trutkę. Te opatruneczki(tak w razie radziła dentystka) malutkie jak to wyglądało i nic. Boli nawet jeszcze gorzej. Pewnie zator się zrobił i gdzieś Ropa pod spodem się zbiera. 5 zębów kanałowych było k po za truciu a ten to chyba dola 7 prawa bo mi urósł tzw mądrości to obok niego. Tak wnioskuję iż się na tym nie znam. Taki ból że masakra. Może dla tego że zwlekałem bo byłem kilka miesięcy za granicą i w tym czasie miałem włożony antybiotyk,lekarstwo i utwardzać. Wróciłem. Niby wszystko dobrze się truło. 2 zatrucia i pechowe 3. Włożyła igłę, trochę bolało to zatruła Czwartek. Piątek wieczór napieprza. Wydłubałem napieprza do teraz a jest niedziela. Jak mówię pewnie ropień się robi. Takiego bólu jeszcze nie miałem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skecona kostka?

Następny temat

W jakiej kolejności używać?

WHEY premium