SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Którą dietę wybrać?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1174

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Płeć

Męszczyzna

Waga

88kg

Wzrost

176

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Siłownia,praca

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Siłownia domowa,rowerek,basen,staż 2lata

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

nie stosowałem diet
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 216 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7773
Witam mam taki dylemat ostatnio układałem sobie dietę i chyba całkiem dobrze wyszła,ale poczytałem trochę i uznałem że jest w niej za dużo tłuszczów i teraz sam nie wiem którą wybrać.Jedna ma więcej tłuszczów ale za to mniej węgli a druga na odwrót liczę że mi pomożecie(obie diety redukcyjne).Najbardziej odpowiadała by mi dieta która dawała by jak najszybsze efekty




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
Cel redukcja? (W końcu to dział "Odchudzanie").
Pierwsza będzie dobrym wyborem jeżeli masz BF poniżej ~10-12%. Wtedy redukcja na wysokich węglach może się udać.
Druga wersja jeżeli masz powyżej ~12% BF. Z tym że węgli jest za dużo. W DT lepiej nie przekraczać 100g węgli, w DNT ~50g. Inne też powinno być rozłożenie węgli. ~80% powinno być spożywane w porze popołudniowo - wieczornej, rano ogranicza się węgle.
Dobór produktów też taki średni. Powinny być - jajka, nabiał, tłuste mięsa, smalec, morskie ryby itp... Węgle z wolnoprzyswajalnych źródeł jak warzywa, czy skrobia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 248 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10551
według mnie lepsza będzie wersja więcej tłuszczu mniej węgli, tylko pamiętaj nie łączyć tłustego posiłku z węglami, 144 węgli to zdecydowanie za dużo, co do diety jak zdecydujesz się na takie rozwiązanie to low carb lub ketogeniczna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 248 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10551
ketogeniczna tylko jeśli jesteś zaawansowaną treningowo osobą, sądząc po wieku raczej nie więc low carb będzie ok http://dietanaredukcje.blogspot.com/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 80 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 368
MalcerzV3 - Pierwsza będzie dobrym wyborem jeżeli masz BF poniżej ~10-12%. Wtedy redukcja na wysokich węglach może się udać. - aktualnie zredukowałem 6,5kg i 7cm w pasie w ciągu 10 tyg na diecie gdzie załozenia wynosiły:

- węgle 180 - 240g
- białko 160 - 200g
- tłuszcz 50 - 60g

Efekt niewspołmiernie lepszy niż przy LC (ww max 100g). Brak czegoś takiego jak stagnacja podczas reudkcji. Startowałem z bf ok 20%. Gadanie że wyższe węgle tylko dla chudzielców z dużymi miesniami jest wyssane z palca.

Powinny być - jajka, nabiał, tłuste mięsa, smalec, morskie ryby itp - bazowanie na samych źrodłach zwierzęcych to nie najlepszy pomysł. Oliwa, olej kokosowy, orzechy - to niezwykle dobre źródła tłuszczu. Tłuszcze zwierzece to natomiast nośnik zanieczyszczeń środowiskowych i estrogenów.

Węgle z wolnoprzyswajalnych źródeł jak warzywa, czy skrobia. - skrobia to nie koneicznie wolno przyswajalne wegle. Poza tym wegle nie muszą być wolno przyswajalne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 216 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7773
Jak na razie jadę na tej 1 diecie gdzie jest mniej tłuszczy bo po prostu się lepiej na niej czuje,mam jeszcze jedno pytanko czy mogę zastąpić tuńczyka?bo ani to dobre ani tanie :)np.jakiś serek wiejski?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 248 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10551
nabiał raczej nie jest polecany w redukcji jeśli już to ser daj tłusty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
halny_79
MalcerzV3 - Pierwsza będzie dobrym wyborem jeżeli masz BF poniżej ~10-12%. Wtedy redukcja na wysokich węglach może się udać. - aktualnie zredukowałem 6,5kg i 7cm w pasie w ciągu 10 tyg na diecie gdzie załozenia wynosiły:

- węgle 180 - 240g
- białko 160 - 200g
- tłuszcz 50 - 60g

Efekt niewspołmiernie lepszy niż przy LC (ww max 100g). Brak czegoś takiego jak stagnacja podczas reudkcji. Startowałem z bf ok 20%. Gadanie że wyższe węgle tylko dla chudzielców z dużymi miesniami jest wyssane z palca.

Powinny być - jajka, nabiał, tłuste mięsa, smalec, morskie ryby itp - bazowanie na samych źrodłach zwierzęcych to nie najlepszy pomysł. Oliwa, olej kokosowy, orzechy - to niezwykle dobre źródła tłuszczu. Tłuszcze zwierzece to natomiast nośnik zanieczyszczeń środowiskowych i estrogenów.

Węgle z wolnoprzyswajalnych źródeł jak warzywa, czy skrobia. - skrobia to nie koneicznie wolno przyswajalne wegle. Poza tym wegle nie muszą być wolno przyswajalne.


Jak bazowałeś na tłuszczach roślinnych jak oliwa czy orzechy to nie ma się co dziwić kiepskich efektów.
Po za tym ważna jest jeszcze przyczyna zatłuszczenia i czas od kiedy ma się te 20+BF.
Jeżeli zalałeś się robiąc masę, to jest to tymczasowy efekt nabrania tłuszczu. Gorzej mają ci którzy od młodego mają nadwagę. Nowe adipocyty powstają tylko gdzieś do zakończenia okresu dojrzewania. Ci którzy byli otyli w tym okresie mają wiecej komórek tłuszczowych.
A ty pewnie redukowałeś po okresie masowania?
Przewagą redukcji na niskiej ilości węgli jest większy ubytek masy tłuszczowej, z ograniczeniem spadków mięśnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 80 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 368
Nie zrozumieliśmy się. Postepy uważam za bardz odobre. Wyjściowo bf miałem na poziomie około 20% aktualnie koło 13%. Moja sylwetka wygląda o nieboi lepiej.

Gdy redukowałem na niższych weglach a wyższych tłuszczach, chudłem szybciej (w pierwszych 1 - 2 tygodniach), ale raz że tracilem siłę, a dwa po redukcji wyglądałem na zabiedzonego i wyniszczonego raczej. Po raz pierwszy mam tak, zę po udanej redukcji nie widzę koniecznosci budowania masy. U mnie raczej redukcja na niskich ww powodowała wieksze straty muskli, pewnie dlatego że przecież w trakcie treningów siłowych dominują przemiany glikolizy beztlenowej i dostępnąść wegli zmniejsza straty aminokwasów... Poza tym niższe węgle = wyższy katabolizm.

Co masz do tłuszczy roślinnych takich jak np. oliwa z oliwek?



Zmieniony przez - halny_79 w dniu 2014-07-17 22:49:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

low carb do oceny

Następny temat

Pomoc w ułożeniu diety na mase.

WHEY premium