Popularność diety wegańskiej ostatnio mocno wzrosła po premierze filmu dokumentalnego “The Game Changers”. Zaczęli promować ją też znani i cenieni sportowcy tacy jak Arnold Schwarzenegger, czy ostatnio CT Fletcher. Arnold w filmie mówi, że promowanie jedzenia mięsa, aby być większym i silniejszym jest tylko zabiegiem marketingowym.

https://youtu.be/iSpglxHTJVM

Legendarny kulturysta Rich Gaspari nie podziela jednak entuzjazmu oraz zafascynowania swoich kolegów dietą wegańską i mocno skrytykował taki sposób odżywiania sięGaspari uważa, że ​​jedzenie mięsa i ryb jest niezbędne do utrzymania dobrze zbilansowanej diety. Twierdzi też, że zwierzęta mięsożerne mają lepszy wskaźnik przeżycia, ponieważ mogą dostosować się do wielu różnych sytuacji życiowych. Według niego ludzie, którzy są na diecie wegańskiej, nie dostarczają chociażby niezbędnych dla organizmu tłuszczów. Rich Gaspari szczegółowo wyjaśnia swoje poglądy w poniższym filmie:

https://youtu.be/9Dt8egufLAI

Zgadzacie się z nim? Czy może jednak da się dostarczyć wszystkich niezbędnych dla organizmu składników będąc na diecie wegańskiej? Dajcie znać w komentarzu.

Komentarze (25)
lodzianin1

Jeden normalny

11
RPS1990

W końcu ktoś powiedział prawdę - ciekawe czy Arnoldowi ktoś przypadkiem nie zapłacić za wychwalanie diet WEGE, podobnie jak paru innym.

3
RPS1990

*nie zapłacić - miało być "nie zapłacił"

0
lordknaga

jemu kasa potrzebna jak swini siodlo, gadal tak pewnie z innych wzgledow.

2
RPS1990

Jaki w takim razie widzisz inny powód ?

2
Entreri

Polityka. To jest odpowiedz.

2
lordknaga

jak entreri mowi :-)

0
anubis84

Mówi żeby o nim mówiono.

0
kucharski_p

Zrezygnować ze słodyczy, ciast, chipsów itp. to dla mnie żaden problem ale bez mięsa i ryb nie wytrzymałbym nawet paru dni. Niech sobie wsadzą w cztery litery te wegańskie brednie, kolejne pranie mózgu.

1
Bull

kij z mięsem, byle ryby były

1
Hercio

Bazując na informacji w artykule to krytyka jest skierowana nie tylko do diety weganskiej ale i wegetariańskiej. Może mnie ktoś oświecić na jaki makro lub mikroskladnik mięso i ryby maja monopol? Czego nie ma w roślinach, mleku, jajach? Czego w najgorszym razie nie można zasuplementować? Nie rozumiem tej bulwersacji odnośnie propagowania stylu odżywiania bez miesa. Przesłanie jest proste że można a nie trzeba żyć bez mięsa i ryb. Polityka i lobbing.. Ten argument już w ogóle mnie bawi. Przemysł odzwierzecy jest potężny. Nawet w niby eko uni Europejskiej dopłaty na hodowle zwierząt są ogromne.

0
lodzianin1

Człowiek jest miesozerny koniec kropka. Po to nas natura w kły wyposażył a nie jak krowę w same zeby. Chcesz wcinaj same roślinki twoja sprawa a ja dzisiaj jadę na dużego steka.

5
Hercio

Człowiek jest wszytkożerny. W innym przypadku nie dawalbys surówki do swojego schabowego.

1
anubis84

ryby, jaja, przetwory mleczne, to i bez mięsa by się człowiek obył, ale typowo same roslinki to by mi już trudno było

1
Muad"Dib

J. Cammeron, jest producentem tej propagandy żywieniowej, który tak się również składa, jest mocno zaangażowany w firmy i biznes przetwarzający żywność roślinną, tak zwane ,,Vege burgery,, które podobno smakują jak te mięsne. Tylko silny osobnik będzie żywił się mięsem, najlepsze aminokwasy i smak, nie do zastąpienia!. Film The Game Changers to reklama produktu Cammerona, dziękuje, następny proszę.....

1
anubis84

No i wszytsko w tym temacie, swoje trzeba wypchnąć i zbić kasę.

1
anubis84

Dla mnie coraz więcej osób moze nie jeść mięsa, bo ceny teraz są spore, a tak to by spadło coś :-D

2
FighterX

Sam film Camerona jest po to by nakręcić biznes w który jest mocno zaangażowany. Layne Nortn świetnie podsumował dyskusję między Wilksem, a Kresserem https://www.youtube.com/watch?v=rkaDNfZ4hrg .
Dieta wegańska jak chcesz stosuj, ale ani nie jest ona lepsza dla ziemi, ani dla zdrowia. Problem to w jaki sposób humanitarnie i nie masowo produkować mięso oraz w jaki sposób ograniczyć marnotrawienie żywności.

1
kinga93

Jeden normalny, który mówi jak jest a nie gada głupoty aby było o nim głosno.

0
szyczak

Jeden normalny, co nie idzie za modą i się normalnie wypowiada.

0
skorupski

Albo z drugiej strony tak mówi aby też o nim głośno było że krytykuje ją.

0
Anonim

Cała ta wegańska moda oczywiście wynikła w USA , gdzie jest największe spożycie bydła hodowlanego . To najgęstsze fabryki metanu na świecie. Oto cała jazda

0
domosos

za dużo w magazynach warzyw itp które trzeba wypchnąć :-D

0
Anonim

Czyli zmiany klimatu i marketing , i przy tym jedno i to samo .

0
skorupski

Kazdy niech sobie je co chce, chce wcinać warzywko to niech wcina, a do mojej diety się nie wcina.

0