SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna dla początkującego

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1685

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Waga

68

Wzrost

180

Staż treningowy

2 miesiące

Obwód pasa

86

Obwód klatki piersiowej

108

Obwód uda

52

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

siatkówka (raz w tygodniu)

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

dobry

Możliwosci finansowe

150 zł
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 237
Witam,
Mam 19 lat, 180 cm wzrostu i 68 kg wagi. Trenuję w domu od dwóch miesięcy. Zależy ma na zbudowaniu przede wszystkim siły.
Będąc w sklepie z suplementami, sprzedawca polecił mi kreatynę zaznaczając że jeśli na siłę to tylko kreatyna. Czytałem jednak że nie jest ona zalecana początkującym. Proszę o radę co zrobić - zdecydować się czy na razie sobie ją odpuścić?
Czy może też radzilibyście aby przybrać 10-15 kg na wadze, a dopiero później robić siłę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1601
odpusć ogarnij sobie zdrowe odzywianie i podstawowe tematy dla juniora nie trzeba przybierac na wadze by robic trening na siłę jednak na twoim miejscu robiłbym mase
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 237
A jakieś inne suplementy? Gainery, BCAA? Staram się trzymać zasad dobrego żywienia (różnie mi to wychodzi, ale się staram), spożywam około 3000-3500kcal, a mimo to moja waga stoi w miejscu, a przy intensywniejszym tygodniu nawet spada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 745 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10487
Ułóż dietę i daj do oceny , jak będą braki wtedy będziesz mógł kupić gainera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1596 Napisanych postów 56736 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264393
Nie mój dział ale piszecie pierdoły Panowie. Widzicie ile człowiek ma w pasie? 86cm przy 68kg wagi?
Nie dość, że ważysz tyle co porządna baba to jeszcze masz w pasie tyle do ja przy 100kg.
Jak to z Tobą jest, przyznaj się?

A co do Twojego celu. Razem z masą idzie siła. Ale u Ciebie to jest potrzebne odpowiednie podejście do diety a nie kreatyna.

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 237
https://www.sfd.pl/Dieta_do_oceny._-t1016137.html
Bazuję na tej diecie od pewnego czasu, jednak wprowadziłem w niej pewne modyfikacje.
Śniadanie 8.00:
- Mleko 250ml
- Musli pełnoziarniste 50g
- 2 banany

II śniadanie 11.00:
- bułka razowa 2szt
- tuńczyk/łosoś 100g

Obiad 14.00:
- Pierś kurczaka/udko z kurczaka/stek wołowy 150g
- makaron razowy/ziemniaki 80g
- "bukiet warzyw" 60g

Przedtreningowy 16.30:
- ryż brązowy 150g dodaję do niego owoce żeby miało to jakiś smak

Trening 18.00

Potreningowy:
- konserwa rybna (makrela/tuńczyk)
- bułka zwykła 2szt
- spora garść orzechów
- jabłko/winogrono/pomarańcz

Do tego jeszcze przed snem wypijam 2 szklanki mleka, jem 3 jajka lub kostkę twarogu.

Po tym co napisałeś aż zbaraniałem i poszedłem się zmierzyć i mam w pasie 84;/ no tak to już ze mną jest, ciężko mi przytyć;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1596 Napisanych postów 56736 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264393
Tu nie ma co baranieć tylko zrzucić ten bebzon. Im będziesz bardziej na masie przybierał tym będzie gorzej. Niestety.
Lepiej reagować zawczasu niż później obudzić się z ręką w nocniku. Wiem po sobie.

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 237
Widziałem;) szacun za przemianę;)
Ale nie widać żebym miał jakąś oponkę, brzuch mam płaski, może z lekkim uwypukleniem;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 237
To jak oceniacie moją dietę? Trzeba coś zmienić? Uzupełnić jakimiś suplementami?
Dodam, że ciężko mi jest trzymać tą dietę i czasem coś mi z niej wypadnie i w jednym z posiłków znajduje się "byle co";/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
k00ndzi00 VMistrz Świata i SFD
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 6679 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20906
Dokładnie popieram kolegę karpińskiego ja startuje w sportach siłowych mam 190 cm 124 kg wagi a w pasie 92 stanowczo za dużo tłuszczu masz w sobie ;/;/ a co do sumplemntacji jak juz tak bardzo chcesz typowo na siłę zapodaj sobie tcm kreatynke do tego białko i aminokwasy i typowe treningi pod siłę :)Ale przede wszystkim zrób coś z tym brzuchem bo coś czuje że tam sporo tłuszczu siedzi i żeby przybrać na wadze nie jedz wszystkiego co popadnie tylko pomyśl nad odpowiednia ilością wegli i dużo kurczaka:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1596 Napisanych postów 56736 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264393
Jak nie ma kasy na kuraka, bo i tak się zdarza to jest dużo wartościowych źródeł białka. Twarogi, tuńczyk, ryby tłuste dzięki którym uzupełnisz jeszcze o3, o6. Poczytaj i kombinuj.

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Partia mięśniowa 2x

Następny temat

Zwiększenie Masy mięśniowej przy redukcji

WHEY premium