SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna brak efektow

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3044

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 339 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1920
MajkelTSW
Jak jesteś na masie i 1,5-2h przed nim zjesz posiłek to BCAA są zbędne.



Mylisz się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
Gpeoples
MajkelTSW
Jak jesteś na masie i 1,5-2h przed nim zjesz posiłek to BCAA są zbędne.



Mylisz się.


Słucham w takim razie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 649
Dzieki wszytkim postaram sie zwiekszyc jeszcze bardziej kalorycznosc diety. Mam nadzieje ze sie uda pare kilo przytyc.
Pozdrawiam

~~~~~~~~~~~~~~~~MASA~~~~~~~~~~~~~~~~~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 339 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1920
MajkelTSW
Gpeoples
MajkelTSW
Jak jesteś na masie i 1,5-2h przed nim zjesz posiłek to BCAA są zbędne.



Mylisz się.


Słucham w takim razie


Tutaj nie ma zbyt wiele o czym pisać, bo internet wręcz tonie o informacjach o BCAA. Sam stosuję aminki od X lat. W skrócie to świetny antykatabolik, niezależnie od aktualnego cyklu. Stosowanie BCAA tylko na cyklu rzeźby, definicji, gęstości itd. to mit, na masie przydaje się równie bardzo. Wielu na tym etapie rezygnuje, ponieważ BCAA jest drogie, a jego działanie niespektakularne, poza tym większość znajdujących się na masie jedynie się tuczy i unika aerobów jak ognia, przy których BCAA się świetnie sprawdzają w okresie stricte treningu (choć równie dobrze można je stosować przed siłką lub w ciągu jego trwania w przypadku połączenia treningu anaerobowego z aerobowym bezpośrednio po nim). Czas spożycia posiłku ma tutaj drugorzędne znaczenie, nie ograniczałbym jedynie sensowności zaaplikowania BCAA przed pracą na czczo, gdyż nawet każdy trening siłowy, poprzedzony posiłkiem o dużej intensywności skutecznie wypłucze zapasy glikogenu i zacznie dobierać się do tkanki mięśniowej. Oczywiście nie sprowadzam BCAA jedynie do jego możliwości zamiany w glikogen.

Zmieniony przez - Gpeoples w dniu 2014-02-13 14:14:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
Jak przed treningiem zjem 30-40g białka ( np kurczak, schab ), jakieś węgle złożone ( owsiane, ryż ) to to się będzie trawić następne kilka h, aminy itd w krwioobiegu krążyć będą, glikogen w wątrobie uzupełniony jest ( nie chodzi mi stricte o ten posiłek ) więc jaki jest sens BCAA?

Co innego na redu i treningu na czczo, tu BCAA jest dużo bardziej potrzebne.

Osobiście dla mnie to strata kasy ( BCAA na masie jeszcze gdy trening jest po posiłku ), ale jak ktoś ma $$$ to czemu nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 339 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1920
MajkelTSW
Jak przed treningiem zjem 30-40g białka ( np kurczak, schab ), jakieś węgle złożone ( owsiane, ryż ) to to się będzie trawić następne kilka h, aminy itd w krwioobiegu krążyć będą, glikogen w wątrobie uzupełniony jest ( nie chodzi mi stricte o ten posiłek ) więc jaki jest sens BCAA?

Co innego na redu i treningu na czczo, tu BCAA jest dużo bardziej potrzebne.

Osobiście dla mnie to strata kasy ( BCAA na masie jeszcze gdy trening jest po posiłku ), ale jak ktoś ma $$$ to czemu nie?


Idąc Twoim tropem myślenia posiłek potreningowy również jest zbędny, gdy np. trenujemy godzinę po posiłku, a trening trwa np. kolejną godzinę. Do tego czasu nie zdąży się nawet całkowicie strawić ten pierwszy, więc po co znowu uzupełniać. A właściwie po co posiłek przedtreningowy, lepiej zjeść 300g ryżu i 500g kurczaka na śniadanie kilka godzin przed treningiem, przecież nie ma żadnych badań potwierdzających sensowność posiłków około treningowych (potreningowe okno anaboliczne nie mówi przecież o konieczności spożycia nowego posiłku, lecz konieczności obecności określonych elementów w układzie trawiennym do wykorzystania). BCAA np. po treningu też jest zbędne, bo lepiej wziąć izolat z pełnym aminogramem. BCAA przed treningiem na redukcji uzasadnione? Przecież w teorii lepiej wziąć właśnie izolat, po co się rozdrabniać na kilka aminów kiedy ten pierwszy zawiera je wszystkie + inne?

Suple typu BCAA mają jednak taka przewagę, że wchłaniają się bardzo dynamicznie i znajdują się od razu w tych miejscach, w których mogą być niezbędne. BCAA stosuje się niezależnie od posiłków, nie wlicza się ich do diety, to taki dodatek jak beta-alanina, eaa, kreatyna itd. itp., nic niezbędnego, ale mającego swoją określoną funkcję. Tutaj leży właśnie sensowność stosowania tego typu specyfików. Działanie BCAA zostało potwierdzone badaniami w kwestii dostarczania natychmiastowego paliwa do mięśni, kiedy glikogen spadnie do niebezpiecznie niskiego poziomu czy jego wpływu na regenerację organizmu. Nie jest to suplement niezbędny, bo żaden taki nie jest, ale jeśli ktoś chce zmaksymalizować efekty niestety będzie musiał się z tym liczyć.

Osobiście dla mnie BCAA to obowiązek podczas aerobów na masie. Dla wielu to kompletna abstrakcja, bo to dla nich jedynie czas tuczenia, ale ja np. aplikuję aeroby w postaci nawet ciężkich interwałów zawsze niezależnie od cyklu, w ten sposób budując w miarę czystą masę czy bawiąc się w rekompozycję. Same treningi siłowe również są w moim przypadku długie (blisko 2h sesje) i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której tracę efekty tylko dlatego, że organizmowi czegoś brakuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
1 Twój akapit to wybranie tego co chcesz z mojej poprzedniej wypowiedzi, albo nie rozumiesz o co mi chodzi albo udajesz że nie rozumiesz Dla mnie BCAA na masie można wrzucić ( jak wszystko ) ale nie jest to opcja pierwszorzędna, ba nie jest nawet w pierwszej 3.

Jem posiłek 1,5h przed, siłka po siłowni białeczko+banan a 20 min później normalny posiłek. Robiłem cykle masowe z BCAA i bez, nie ma żadnej różnicy. I to nie tylko moja opinia. Nikt Ci nie broni ich brać, smacznego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
Moim zdaniem też bcaa jest zbędne na masie, z dużych ilości pożywienia wyjmujemy już wystarczającą ilość aminokwasów :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 198 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1786
Kreatyna to nie omka ,że bierzesz i wszystko rośnie . Z tego co piszesz to efekty jakies sa wiec sie nie załamuj bo to nie jest cudowny srodek tylko suplement więc bez michy miecha nie przybędzie ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementy na redukcje Cm3 vs pure beta alanine

Następny temat

Kreatyna zwiekszanie dawki.

WHEY premium